konto usunięte

Temat: Wypowiedzenie umowy zlecenia _ PILNE !!!

Witam,

Mam pytanie,

Rozwiazana zostala umowa zlecenie 05.05.2011, obowiazuje 21 dniowy okres wypowiedzenia. Od kiedy wypowiedzenie jest liczone od 05.05 czy od 06.05, i czy w zwiazku z tym, osoba powinna zakonczyc prace 25.05, czy 26.05??

Bede wdzieczna za rade !!!!Marta Magdalena K. edytował(a) ten post dnia 23.05.11 o godzinie 16:24

konto usunięte

Temat: Wypowiedzenie umowy zlecenia _ PILNE !!!

Zgodnie z art. 110 k.c. jeżeli ustawa, orzeczenie sądu lub decyzja innego organu państwowego albo czynność prawna oznacza termin nie określając sposobu jego obliczania, stosuje się przepisy poniższe. Przepisy dotyczące umowy zlecenia nie określają sposobów obliczania terminów. Jeśli zatem w umowie nie wprowadzono odrębnych postanowień stosuje się ogóle przepisy - czyli wspomniany art. 110 k.c. i nast. Zgodnie z art. 111 k.c. termin oznaczony w dniach kończy się z upływem ostatniego dnia. ust. 2 Jeżeli początkiem terminu oznaczonego w dniach jest pewne zdarzenie, nie uwzględnia się przy obliczaniu terminu dnia, w którym to zdarzenie nastąpiło. W konsekwencji przy obliczaniu terminu w tym przypadku nie uwzględnia się dnia rozwiązania (wypowiedzenia) umowy zlecenia, zatem termin w mojej ocenie należy liczyć od 6 maja 2011 roku, zaś upłynie z końcem ostatniego 21 dnia.

konto usunięte

Temat: Wypowiedzenie umowy zlecenia _ PILNE !!!

Bardzo dziekuje za odpowiedz,

Jesli moge spytac,

Jakie konsekwenceje moga zaistniec przy nie dotrzymaniu danego terminu tj 21 dni. Mamy tu do czynienia z imowa-zlecenie na czas okreslony, ale wypowiedziana przed 1.5 miesiaca przed zakonczeniem zlecenia.

konto usunięte

Temat: Wypowiedzenie umowy zlecenia _ PILNE !!!

"Kodeks cywilny w art. 746 stanowi, że dający zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Powinien jednak zwrócić przyjmującemu zlecenie wydatki, które ten poczynił w celu należytego wykonania zlecenia; w razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę. Również przyjmujący zlecenie może je wypowiedzieć w każdym czasie. Jednakże gdy zlecenie jest odpłatne, a wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, przyjmujący zlecenie jest odpowiedzialny za szkodę. Nie można zrzec się z góry uprawnienia do wypowiedzenia zlecenia z ważnych powodów.

Czy powyzsze stwierdzenie jest prawdziwe? Jesli tak, to czy kara za niestawienie sie w pracy bedzie jednodniowe wynagrodzenie? W umowie jest punkt, ktory mowi o 100 zlotych kary za nieobecnosc, czy w zwiazku z przebywaniem na okresie wypowiedzenia ta kara moze byc wyzsza?

Następna dyskusja:

Wypowiedzenie umowy zleceni...




Wyślij zaproszenie do