konto usunięte

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

Witam serdecznie, mam ogromna prosbe do prawnikow GL o pomoc w inetpretacji wypowiedzenia umowy....

W lipcu podpisalam umowe najmu, najemca mial zaplacic kaucje (pozostawiony zostal sprzet kuchenny duzej warotsci) w wysokosci jednego czynszu oraz miesieczny czynsz plus oplaty (czynsz platny z gory). Najemca zaplacil czynsz za jeden miesiac i to wszystko.... po wielorazowym upominaniu, na koniec wrzesnia zdecydowalam wypowiedziec umowe (brak wplat za kaucje i 2 czynsze)... z terminem wypowiedzenia 1 miesiac... (zgodnie z warunkami umowy) na wypowiedzeniu podalam uzasadnienie, chodz uwazam ze jest to niepotrzebne, bo kazdy ma prawo rozwiazac umowe.... Najemca wzial do reki wypowiedzenie podpisal oraz napisal uwage przy uzasadnieniu, ze nie przyjmuje do wiadomosci i przesle swoje stanowisko w terminie 7miu dni... oczywsice nie dostalam stanowiska w obiecanym termnie 7miu dni, jak i powszechnie obowiazujacych 14 dniu.... Stanowisko najemcy wraz z odmowa opusczenia lokalu dostalam (mailem) w dniu konczacym wypowiedzenie... Pytanie moje, czy w takiej sytuacji, moje wypowiedzenie jest prawomocne czy nie?

Z wyrazami glebokiego szacunku
EwaEwa O. edytował(a) ten post dnia 06.12.07 o godzinie 12:23

konto usunięte

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

No prosze was. Pomozcie

Ewa

konto usunięte

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

Pozwól, że przytoczę fragment artykułu znalezionego na innej stronie:

Dopóki istnieje stosunek najmu miedzy właścicielem a lokatorem
nie można w ogóle mówić o wysiedleniu lokatora czyli
doprowadzenia do opróżnienia lokalu mieszkalnego. Najpierw lokator musi stracić tytuł prawny do zajmowania lokalu czyli musi upłynąć okres, na jaki umowę zawarto. Wypowiedzieć umowę najmu lokalu mieszkalnego właściciel może tylko w przypadkach określonych w Ustawie o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu Cywilnego z dnia 21 czerwca 2001 r (Dz. U. 2001 Nr 71 poz. 733 z późn. zm.).
Przewiduje ona następujące terminy wypowiedzenia:

1) nie poźniej niż na 1 miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego, właściciel może wypowiedzieć najem, jeżeli lokator:

a) pomimo pisemnego upomnienia lokator nadal używa lokalu w sposób sprzeczny z umową/niezgodnie z jego przeznaczeniem/zaniedbuje obowiązki dopuszczając się szkód/niszczy urządzenia przeznaczone do wspólnego użytku przez mieszkańców/ w sposób rażący wykracza przeciwko porządkowi domowemu,

b) jest w zwłoce z zapłatą czynszu/innych opłat za używanie lokalu co najmniej 3 pełne okresy płatności pomimo uprzedzenia go na piśmie o zamiarze wypowiedzenia najmu i wyznaczenia dodatkowego, miesięcznego terminu do zapłaty zaległych i bieżących należności,

c) wynajął, podnajął lub oddał w bezpłatne używanie lokal/jego część bez pisemnej zgody właściciela,

[...]


Forma wypowiedzenia i tryb postępowania

Wypowiedzenie powinno być pod rygorem nieważności dokonane na piśmie oraz określać przyczynę wypowiedzenia. Ponadto wypowiedzenie najmu należy doręczyć albo osobiście albo za potwierdzeniem odbioru, albo przy wykorzystaniu poczty, również za potwierdzeniem odbioru.

Wytoczenie powództwa o rozwiązanie stosunku najmu

Właściciel może żądać rozwiązania umowy najmu także z innych przyczyn niż te wyżej opisane, jeśli nie jest możliwe osiągnięcie porozumienia z lokatorem co do warunków i terminu rozwiązania umowy. Wówczas właściwym trybem postępowania jest wytoczenie powództwa o rozwiązanie stosunku prawnego i nakazanie przez sąd opróżnienia lokalu. W wyroku nakazującym opróżnienie lokalu sąd orzeka o uprawnieniu lokatora do otrzymania lokalu zamiennego lub o braku takiego uprawnienia. Niestety, nawet jeżeli sąd nie orzeknie o prawie do lokalu socjalnego, komornik nie może eksmitować lokatora „na bruk” (na podstawie nowelizacji kodeksu postępowania cywilnego z dnia 5 lutego 2005 r.). Może to zrobić tylko do tzw. pomieszczenia zastępczego. W przypadku jego braku komornik niezwłocznie występuje do gminy, właściwej ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu, o wskazanie tymczasowego pomieszczenia, chyba ze tymczasowe pomieszczenie wskazał właściciel.
Tymczasowe pomieszczenie powinno posiadać dostęp do wody i do ustępu, chociażby urządzenia te znajdowały się poza budynkiem; posiadać oświetlenie naturalne i elektryczne; posiadać możliwość ogrzewania, niezawilgocone przegrody budowlane oraz zapewniać możliwość zainstalowania urządzenia do gotowania posiłków.
Do dnia opróżnienia lokalu osoby zajmujące lokal zobowiązane są uiszczać co miesiąc odszkodowanie, które odpowiada wysokości czynszu jaki właściciel mógłby otrzymać. Jeśli nie pokrywa ono poniesionych strat właściciel może żądać od lokatora odszkodowania uzupełniającego. Jeżeli natomiast sąd przyznał lokatorowi prawo do lokalu socjalnego, którego gmina nie dostarczyła, lokator zobowiązany jest do czasu opróżnienia lokalu płacić właścicielowi odszkodowanie w wysokości czynszu dotychczasowego. Temu ostatniemu przysługuje roszczenie odszkodowawcze od gminy w wysokości różnicy między czynszem, który właściciel mógłby otrzymać, a tym, do którego płacenia jest obowiązany lokator.

Właściciele skazani na lokatorów

Biorąc pod uwagę obecne uregulowania prawne właścicielom nadal stosunkowo trudno jest doprowadzić do opróżnienia lokali nawet wtedy, jeśli zajmowane są one przez osoby, które nie płacą czynszu albo dewastują mieszkanie. Nawet jeśli uda się skutecznie wypowiedzieć umowę i uzyskać wyrok nakazujący opróżnienie lokalu, mogą nie pozbyć się lokatorów z powodu braku lokali socjalnych i możliwości dostarczenia pomieszczenia tymczasowego. W praktyce zatem właściciele stosują wiele pozaproceduralnych metod w celu szybszego opróżnienia lokalu, np. odcięcie dostępu do mediów czy zmiana zamków w drzwiach wejściowych. Należy przy tym zaznaczyć, iż te sprzeczne z prawem metody są wymuszone małą skutecznością procedury eksmisyjnej, której usprawnienie z pewnością uzdrowiłoby też relacje miedzy właścicielem i lokatorem.

Joanna Kącka
Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami
Nr licencji zawodowej 5279

źródło: http://www.tutej.pl/cms.php?i=7989
Robert R.

Robert R. Prywatny detektyw;
trener windykacji,
doktorant n.
prawnych.

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

Angelika fajnie ale między nimi jest ważna umowa cywilnoprawna. Jeżeli jej zapisy nie są niezgodne z przepisami prawa to umowa jest ważna.
Wezwałaś lokatora do zapłaty na piśmie wyznaczając mu termin miesięczny?

konto usunięte

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

Wiec tak. Najemca, dostawal droga mailowa, prosbe o wplate czynszu. Droga pisemna za posrednictwem poczyt dostal wezwanie o zaplate, ktorego nie odebral z poczty.

Powody podane na rozwiazaniu umowy, bylo zaleganie w oplatach czynszu, podnajem mieszkania (najemca, uzyczyl mieszkania konkubentowi, umowe chcielismy podpisac pomiedzy najemca i konkubentem, ale konkubent odmowil podpisania umowy, wjec najemca podpisalam umowe sam) i zalegania w oplata za uzytkowanie mieszkania do wspolnoty (do dnia otrzymania wypowiedzenia najemca zalega w oplatach).
Robert R.

Robert R. Prywatny detektyw;
trener windykacji,
doktorant n.
prawnych.

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

Nie wiem jak była skonstruowana umowa najmu wiec trudno wyrazić jednoznaczną opinię, ale jeżeli był standartowa to:

Wersja Hardcore nie polecam jej ale jest skuteczna.

Wezwać ślusarza (Ważne to faktura od niego)
Komisyjnie
Wymienić zamki (zabezpieczając lokal).
Napisać, iż na rzeczach pozostawionych w lokalu korzysta się z ustawowego prawa zastawu w myśl art 670 KC. (Uwaga: oddaj wszystko co nie podlega pod zastaw w szczególności dokumenty).

Art. 670. § 1. Dla zabezpieczenia czynszu oraz świadczeń dodatkowych, z którymi najemca zalega nie dłużej niż rok, przysługuje wynajmującemu ustawowe prawo zastawu na rzeczach ruchomych najemcy wniesionych do przedmiotu najmu, chyba że rzeczy te nie podlegają zajęciu.

to tylko takie skróty. Pełna procedura jest dużo bardziej zakręcona.

konto usunięte

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

OK Dzieki serdeczne.

Rozmumiem, ze pozostaja tylko srodki silowe.

Pozdrawiam i zycze milego dnia
Justyna N.

Justyna N. właściciel, ppa

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

Wszystko sie zgadza, choc jak powiedziałeś to ostateczność i chyba nikomu nie jest to do szczescia potrzebne. Pamiętajmy ,ze środki siłowe nigdy nie były uznawane za właściwe nawet w słusznych sprawach , a ta rozumię do takich należy!!!
Ja zaproponowałabym bardzo jasne i czytelne postawienie sprawy ludziom którzy tam mieszkają.
Co do zastawu to zgoda , oczywiście pod warunkiem udowodnienia w Sądzie roszczenia. Z drugiej strony jest to naruszenie dóbr osobistych osób które tam mieszkają. Jezeli umowa cywilno prawna jest ważna można "siłowemu rozwiązaniu" przypisać kk. Tego chyba bys nie chciała:)
Jedyną rozsadna rzecza jest stanowcze dogadanie warunków opuszczenia lokalu i wyegzekwowanie tego, przedstawic punkt po punkcie projekt swojego działania.
to moja podpowiedz, choć rozumie ze to nie bedzie łatwe.
W ostateczności sprawa w sadze i dobry prawnik
zycze powodzenia...

konto usunięte

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

Chcialabm wierzyc, ze sprawa wyglada tak prosto jak opisalas... ze wystarczy sie dogadac.... Najemca, byl niechetny do jakiej kolwiek wspolpracy od samego poczatku... z drugiej strony, jak mozna liczyc na dobra wole i zamiar osoby, ktora oszukuje, nie placi i uzywa "forteli", zeby zyskac na czasie.... Dobry prawnik.. Przemysle

Ale bardzo dziekuje za chec pomocy i zycze milych i spokojnych swiat
Justyna N.

Justyna N. właściciel, ppa

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

Tym bardziej proponuje spokojne załatwienie sprawy ,( na tyle na ile starczy Ci cierpliwości)jesli jak piszesz najemca jest niechetny do współpracy. Tak zrób zebys sobie nie wyrządziła krzywdy. To zazwyczaj sa trudne sprawy. Zreszta wszystko co związane jest z niezapłaconymi pieniędzmi i trudnymi do odzyskania wygląda mało ciekawie. Zazwyczaj brak bezpośredniego porozumienia miedzy stronami przy takich tematach i niestety sprawa trafia so Sadu. Co daje dochód nie tylko Państwu , ale nade wszystko prawnikowi , im lepszy tym wiecej chce kasy, niestety....Rozważ koszty , czy dług najemcy jest wart , az takiego zachodu i czasu jaki przeznaczysz w Sadzie na kolejne rozprawy
Najrozsadniejsza jest ugoda i jasne , stanowcze warunki, podytktowane przez Ciebie-właściciela lokalu. Nic wiecej nie wymyslimy.
pozdrawiam również zycząc miłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

JN

konto usunięte

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

Justyna, dzieki ci bardzo. Napewno sa to cenne porady ze szczerego serca. Tez mialam kiedys wiare w ludzi, ale z takim najemca, nauczylam sie, ze nikomu nie wolno ufac. Wiec chyba jeszcze poszukam, jak odnosi sie do tej sprawy litera prawa.... Skoro ktos nie palci od 5ciu miesiecy, niewpuszcza mnie do domu, nieodbiera moich telefonow, niedobiera poczty... to chyba dogadam sie z tym kims telepatycznie, albo za pomoca prawnika, ktory niestety bedzie kosztowal, ale moze uchroni inne niewinne osoby przed przestepcza dzialalnoscia, mojego niesprawiedliwego najemcy... niech to bedzie moj wklad dla ludzkosci... prezent na gwiazde dla innych niewinnych ludzi...

Tobie i wszystkim innym rowniez zycze zeby w zyciu spotykali na swojej drodze, tylko osoby uczciwe

Pozdrawiam
Robert R.

Robert R. Prywatny detektyw;
trener windykacji,
doktorant n.
prawnych.

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

Justyna N.:
Zreszta wszystko co związane jest z niezapłaconymi pieniędzmi i trudnymi do odzyskania wygląda mało ciekawie.

To prawda ale jednak trzeba działać. Odpuszczając tylko utwierdzamy takich ludzi w poczuciu bezkarności...
Zazwyczaj brak bezpośredniego porozumienia miedzy stronami przy takich tematach i niestety sprawa trafia so Sadu. Co daje dochód nie tylko Państwu , ale nade wszystko prawnikowi , im lepszy tym wiecej chce kasy, niestety....

sytuacja win-win (wygrywa prawnik i wierzyciel)
Najrozsadniejsza jest ugoda i jasne , stanowcze warunki, podytktowane przez Ciebie-właściciela lokalu.

Ugoda wymaga zgody obu stron.....po tej drugiej jej nie ma.
Chcac niejako przekonać dłużnika do zawarcia ugody trzeba mieć asa w rękawie.

konto usunięte

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

Robert, dzieki serdeczne... rozumiem, ze sprawe nalzy przekazac pawnikowi, w celu pozbycia sie intruza z mieszkania... jednoczesnie nalezalo b zajac sie sciaganiem naleznosci.. czy robic to przez prawnika, czy przez windykatora... czy ja jako osoba fizyczna moge sprzedac swoje naleznosci, po konkurencyjniej cenie... firmie windykacyjnej, ktora juz zajmie sie sciagnieciem taich naleznosci????

Robilismy tak w firmie, ale nie wiem, czy osoba fizyczna tez tak moze zrobic...

Pomyslalam tez o wciagnieciu najemcy na krajowa liste dluznikow, tak zeby zablokowac mu najmniejszy kredyt, nawet na zakup pralki czy lodowki... czy taka procedura tez jest dostepna dla osob fizycznych.... Czy mogl bys mi podpowiedziec, gdzie sie zglosic w tym celu.

Dzieki i pozdrawiam
Robert R.

Robert R. Prywatny detektyw;
trener windykacji,
doktorant n.
prawnych.

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

ja masz pytania to pisz poprostu.
Wynajmij prawnika, który zajmnie się formalnościami. Najpierw wyslij kolesiowi wezwanie do zapłaty wraz z nakazem opuszczenia lokalu. Daj mu od 5 do 7 dni na opuszczenie. W wezwaniu zaznacz o możliwości wpisania jego długu do Krajowego Rejestru Dłuzników z siedzibą itd.
Sprzedaż możesz jak wszystko co jest Twoją własnością ale to duża strata.
Justyna N.

Justyna N. właściciel, ppa

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

czy przypadkiem Krajowy rejest dłużników nie dotyczy podmiotów gospodarczych, kiedych chyba tak było, choć moge sie mylić?

oczywitą rzeczą jest ,ze każda ugoda wymaga chęci obydwu stron, chodziło mi zupełnie o coś innego tj. może koszt prawnika, wartość poswieconego czasu nie jest warte az takiego zachodu.Stąd rozsadna byłaby ugoda.
Tak czy tak sadze , ze to "zdrowsze" niż siłowe rozwiązanie:)

poza tym każdy dług należy mieć najpierw oficjalnie na papierze w formie wyroku Sadu (postanowienie , nakaz..) później rzeczywiście można sprzedać. Proponuje najpierw procedurę Komornika Sądowego, gdy zawiedzie można sprzedać go innym. Znowu mimo wszystko spore koszty do rozważenia:)

czy jestes pewny ,ze wezwanie do opuszczenia lokalu coś da bez względu na terminy, nie zapominajmy ze wynajmującego (prawnie czy nie) chronią przepisy naszego prawa lokatorskiego, więc wyrok eksmisyjny...poza tym do końca lutego "okres ochronny"chyba ze zapewniony mu zostanie lokal socjalny(miasto tego nie zrobi , TY chyba tez nie)
Stad mimo wszystko rozmowa, doprowadzenie do ugody (choc prawdą jest ,ze to trudne zadanie, uważam ,ze mnalezy spróbować)
Patrzac na to z boku wydaje sie tańsze i łatwiejsze do zrobienia!
Gdy Ewa spróbuje bedzie wiedziała ostatecznie na czym stoi. Później prawnik i cała reszta ....

Może nie powinnam zabierać zbytnio głosu w tym temacie , gdyz to Ty jestes fachowcem w takiej dziedzinie....
pozdrawiam
JustynaJustyna N. edytował(a) ten post dnia 18.12.07 o godzinie 14:42

konto usunięte

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

W sumie ciekawy temat....
wydawalo by sie ze konstytucja chroni interesy tak samo osoby fizycznej jak i prawnej.... no bo w czym osoba prawna ma byc lepsza,... i jedna i druga osobowosc placi podatki, choc przepisy sa troche inne... oczywiscie, osoba fizyczna moze prowadzic swoja dzialoanosc troche mniej formalnie.... no bo nie ma faktury vat (osoba fizyczna nie jest VATowcem)... ale przeciez umowa najmu, jest takim samym dokumentem potwierdzajacym transakcje sprzedazy uslugi jak i faktura vat.... moze nawet i lepszym.. wiec dlaczego nie... (tu pamietam sytuacje kiedz moja firma dzierzawila kawalek grutnu od pewnej pani... moja firma chodz duza.. nie dostawala faktury za dzierzawe... ale ebyla zobowiazana zaplacic co miesiac bez faktury, a za opoznienie dostawalismy od pani wezwanie plus odsetki... w sumie to dlaczego nie, jak zobowiazalismy sie placic to musimy placic, tak jak ona zobowiazala sie udostepnic grunt)
kodeks handlowy narzucil nam obowiazek przelewow bakowych powyzej pewnego limitu (moja umowa wchodzi juz w limit)... wiec ewdencjonowanie wplywow jest popierwsze proste a po drugie, zgodnie z ustawa podatkowa PIT, moze byc a nawet jest monitorowane przez urzad skarbowy....

ja nie mam nic do ukrycia... za wynjem dostalam jakies pieniadze i zaplace od nich podatek... wiec jak ktos bedzie chcial spardzic moj dochod od wyjanecia mieszkania zrobi to z dzecinna latwoscia... temy sluzy tytul przelewu...
wiec zgodnie z logicznym mysleniem... mam naleznosc,,, od innej osoby fizycznej... i mam prawo jej dochodzic
ale ciekawe co na ten temat sadza specjalisci

Ewa
Maria Magdalena B.

Maria Magdalena B.
Poradnikautystyczny.
pl

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

Przepraszam, ale troche sie usmiechnelam.

Umowe "wynajmu" mieszkania mylicie z wynajeciem ot, tak na podstawie umowy cywilno-prawnej. I ja, nie bedac prawnikiem wiem, ze osoby wynajmujacej mieszkanie od osoby prywatnej wiem, ze nie chroni jej wtedy ustawa o ochronie lokatorow, gdyz w niej wyraznie jest napisane, kto jest lokatorem:
" należy przez to rozumieć najemcę lokalu lub osobę używającą lokal na podstawie innego tytułu prawnego niż prawo własności".

A w kodeksie cywilnym:
"TYTUŁ XVII

Najem i dzierżawa". Polecam.
Sa rozne definicje, zakresy obowiazkow itp. Szczegolnie Dział I.

Tak wiec nie mylcie tego panstwo prawnicy, tak jak to czynia sady. Bo Trybunal konstytucyjny stara sie potem po was prostowac.
Robert R.

Robert R. Prywatny detektyw;
trener windykacji,
doktorant n.
prawnych.

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

Justyna N.:
Stąd rozsadna byłaby ugoda.

zgoda ale jak widzisz druga strona jakoś nie chce się układać. A rozmowy o ew ugodzie dużo lepiej się zawiera mając solidne baty w ręku.
poza tym każdy dług należy mieć najpierw oficjalnie na papierze w formie wyroku Sadu (postanowienie , nakaz..) później rzeczywiście można sprzedać.

nie trzeba mieć nakazu (ect) aby sprzedać dług.
Proponuje najpierw procedurę Komornika Sądowego, gdy zawiedzie można sprzedać go innym.

Bez "swojego" komornika to czasem niewykonalne.
czy jestes pewny ,ze wezwanie do opuszczenia lokalu coś da bez względu na terminy,

Dowód w sądzie, iż chciało się rozwiązać sprawę polubownie.

nie zapominajmy ze wynajmującego (prawnie czy nie) chronią przepisy naszego prawa lokatorskiego,

Nie w tym wypadku. Mylisz dwa pojęcia.
Może nie powinnam zabierać zbytnio głosu w tym temacie , gdyz to Ty jestes fachowcem w takiej dziedzinie....

Zajmuję się windykacją "gospodarczą" zwłaszcza odpowiedzialnością cywilnoprawną członków zarządu za zobowiązania spółek.

konto usunięte

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

Robert R.:
Justyna N.:
Stąd rozsadna byłaby ugoda.

zgoda ale jak widzisz druga strona jakoś nie chce się układać. A rozmowy o ew ugodzie dużo lepiej się zawiera mając solidne baty w ręku.

Robert, sek w tym, ze ja bym sie chetnie ugodzila, ale ja wyciagalam swoja reke wczesniej kilka a nawet kiladziesiat razy.. najemca nieodbieral odemnie telefonow... albo go wylaczal.. a komunikacja emailowa od bywala sie na zasadzie odbicia pileczki.... gdy chcialam najemce odwiedzic, zeby porozmawiac, to albo nie mogl, albo zostawial dzieci same w domu, ja raz podjelam walke i powiedzialam dzieciom ze rodzice obiecali byc w domu wiec ja poczekam na rodzicow... to najemca potem oskarzym mnie ze stresuje dzieci (trojka nastolatkow)... a w momecie kiedy chcialam sie umowic na przekazanie mieszkania, najemca beszczelmnie mnie oklamal, ze sie wyprowadzi tak jak ustalone na wypowiedzeniu... czyli na koniec pazdziernika... a na koniec pazdziernik, jak przyszlam odebrac klucz mieszkanie bylo zamkniete i nikogo w nim nie bylo.... wieczorem poznym dostalam mailem odpwiedz iz najemca sie nie wyprowadzi bo nie zgadza sie z powodami wymowienia lokalu (dodam ze to bylo ponad 5 tygdoni po tym jak otrzymal wypwiedzenie w ktorym napisal ze sie nie zgadza i przysle nam swoje stanowisko.... ale chyba tu tez mnie chroni jakis kodeks, mowiacy ze od kazdej decyzji mozna sie odwolac w ciagu 2 tygodni... a nie 5 ciu - uwazam, ze w tej sytuacji moje wypowiedzenie nabralo mocy prawnej po 2 tygodniech od momentu doreczenia wypowiedzenia)..... wiec powiem tak.... polowa grudnia... intruz dalej mieszka... czy to ja majac argumenty, zgodne z prawem, prawo wlasnosci lokalu... mam wychodzic z propozycja ugody... to chyba najemca, ktory ma moim zdaniem lekkie problemy z prawem, powinien do mnie wystapic z propozycja ugody
Maria Magdalena B.

Maria Magdalena B.
Poradnikautystyczny.
pl

Temat: Wypowiedzenie Umowy najmu, prosba o pomoc

Ewunka...

rozumiem, ze sie denerwujesz.
Naprawde to rozumiem.
Ale tu Ci namieszali w glowie. Przepotwornie.
Namieszali, bo zaczeli jak wiele osob myslic obowiazkli wynikajace z ustawy o ochronie lokatorow (ktore nijak Cie nie dotycza!!!) i kodeks cywilny (a jesli mieszkanie jest Twoja wlasnoscia i je po prostu mna podstawie umowy wynajelas to wlasnie to Cie dotyczy).

Poczytaj kodeks cywilny.
Z tego co mi sie wydaje masz prawo wejsc do swojego mieszkania, co wiecej, zmienic zamki, zlozyc rzeczy, poinformowac pismem poleconym tamtego najemce, ze rzeczy zlozylas do odbioru i juz. Ale tu prosze o ew. skorygowanie mnie.
I tyle. Koniec. Zadnych mieszkan zastepczych i innych bajek.

PS
Do tego .. zeby bylo smieszniej... wypowiedzenie zlozylas zgodnie z prawem i tyle.Magdalena B. edytował(a) ten post dnia 19.12.07 o godzinie 19:55

Następna dyskusja:

wypowiedzenie umowy najmu l...




Wyślij zaproszenie do