Mira K.

Mira K. PRACA PILNIE
POSZUKIWANA

Temat: Wypadek w drodze do pracy

Dzis idąc do pracy pośliznęłam sie na nieodśnieżonym chodniku i bardzo potłukłam. Jakie będą dalsze konsekwencje - nie wiem. A moga być różne bo mam chory kręgosłup - II grupa niepełnosprawności. Zgłosiłam sprawę do strazy miejskiej - mam nr zgłoszenia, straż potwierdz,że chodnik był sliski i nieośnieżony, podali mi od razu kto jest administratorem i osobą odpowiedzialną. I co dalej? W mojej firmowej komórce BHP kazali mi złozyć zgłoszenie wypadku, z tym,ze w PZU nie jestem ubezpieczona. Czy może mi ktos podpowiedziec co mam dalej z tym zroić? - W pracy BHP to jeden watek, ale co z ta winna Administracją? Jak mogę dochodzic od nich zadośćuczynienia? Nie jestem w sieci cały czas, więc ewentualnie bardzo prosze o odpowiedź na priv.
Krzysztof O.

Krzysztof O. "Bądź realistą.
Żądaj niemożliwego"

Temat: Wypadek w drodze do pracy

Z Kodeksu Cywilnego:
Art. 444. § 1. W razie uszkodzenia ciała lub wywołania rozstroju zdrowia naprawienie szkody obejmuje wszelkie wynikłe z tego powodu koszty. Na żądanie poszkodowanego zobowiązany do naprawienia szkody powinien wyłożyć z góry sumę potrzebną na koszty leczenia, a jeżeli poszkodowany stał się inwalidą, także sumę potrzebną na koszty przygotowania do innego zawodu.
§ 2. Jeżeli poszkodowany utracił całkowicie lub częściowo zdolność do pracy zarobkowej albo jeżeli zwiększyły się jego potrzeby lub zmniejszyły widoki powodzenia na przyszłość, może on żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody odpowiedniej renty.
§ 3. Jeżeli w chwili wydania wyroku szkody nie da się dokładnie ustalić, poszkodowanemu może być przyznana renta tymczasowa.

Art. 445. § 1. W wypadkach przewidzianych w artykule poprzedzającym sąd może przyznać poszkodowanemu odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.
§ 2. (183) Przepis powyższy stosuje się również w wypadku pozbawienia wolności oraz w wypadku skłonienia za pomocą podstępu, gwałtu lub nadużycia stosunku zależności do poddania się czynowi nierządnemu.
§ 3. Roszczenie o zadośćuczynienie przechodzi na spadkobierców tylko wtedy, gdy zostało uznane na piśmie albo gdy powództwo zostało wytoczone za życia poszkodowanego.

Udaj się do adwokata, wyśle odpowiednie pismo, tak zrobiła moja siostra i dostała odszkodowanie wraz z zadośćuczynieniem.
Zdzisław N.

Zdzisław N. Ubezpieczenia,
emerytury,
inwestycje

Temat: Wypadek w drodze do pracy

Ja proponowałbym udać się do lekarza. Po pierwsze dowiedsz sie czy poza siniakami coś ci się stało a po drugie bedziesz mieć dokumentację medyczną która jest niezbędna dla rozpatrzenia sprawy przez każde towarzystwo ubezpieczeniowe.
Jeżeli upadek nie spowodował uszkodzenia ciała czy rozstroju zdrowia to nie ma szkody osobowej czyli podstawy do uzyskania odszkodowania.
Renata Oleśko

Renata Oleśko odszkodowania:
medyczne, wypadkowe,
dotyczące mienia,
ren...

Temat: Wypadek w drodze do pracy

Odszkodowania z tytułu wypadków w miejscach publicznych i innych dotyczą sytuacji doznania uszczerbku na zdrowiu na skutek na przykład przewrócenia się na nieodśnieżonej, śliskiej lub nierównej nawierzchni, ukruszonych schodach, potknięcia o niezabezpieczone fragmenty budowy lub remontu np studzienek kanalizacyjnych, upadku doznanego na skutek wpadnięcia w nieoznaczoną dziurę w chodniku czy jezdni, przewrócenia się w sklepie czy hipermarkecie, wypadek dziecka na placu zabaw z powodu niesprawnych urządzeń, wypadku w ośrodku wypoczynkowym i innych.
Każdorazowo należy pamiętać o spisaniu danych świadków zdarzenia. Można wezwać straż miejską, zrobić zdjęcie chociażby aparatem komórkowym.
Odszkodowania z tytułu wypadków przy pracy obejmują odszkodowania od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, z ubezpieczeń dobrowolnych oraz od sprawcy wypadku.
Powinien być w Pani przypadku spisany protokół powypadkowy.
Potrzebna jest dokumentacja medyczna, w której jest leczenie skutków wypadku.
W rachubę wchodzi odszkodowanie, zadośćuczynienie za ból i cierpienie, rekompensata za utracone korzyści, także te przyszłe, czasem też różnego rodzaju renty są przyznawane, np. na specjalna dietę, wyrównawcze. Dobrze jeśli mamy świadków zdarzenia i zdjęcia.
Występujemy następnie do zarządcy chodnika z roszczeniem odszkodowawczym. Kwota roszczenia to sprawa bardzo indywidualna. Jeżeli odmówi spełnienia naszych roszczeń, to pozostaje jeszcze pozew do Sądu.
https://sites.google.com/site/odszkodowaniaubezpieczenia/
tel. 512 610 442 lub annegi@interia.plRenata Oleśko edytował(a) ten post dnia 18.01.11 o godzinie 14:28
Ireneusz Kaczmarek

Ireneusz Kaczmarek Menadżer BHP ,
Kierownik BHP PPOŻ ,
Dyrektor ds
Odszkodowań,

Temat: Wypadek w drodze do pracy

Mira K.:
I co dalej? W mojej firmowej komórce BHP kazali mi złozyć zgłoszenie wypadku, z tym,ze w PZU nie jestem ubezpieczona. Czy może mi ktos podpowiedziec co mam dalej z tym zroić? - W pracy BHP to jeden watek,

Z BHP w Zakładzie pracy, sporządzą prostą dokumentacje wypadku w drodze do /z pracy, niestety od kilku lat juz nie przysluguje z tego tytulu odszkodowanie.

Dostaniesz 100% swiadczenia chorobowego. Wiec i tak warto przy dluższym l4.
ale co z ta winna Administracją? Jak mogę dochodzic od nich zadośćuczynienia? Nie jestem w sieci cały czas, więc ewentualnie bardzo prosze o odpowiedź na priv.


Zbierac dokumenty, faktury, rachunki za podróże, wizyty lekarskie, transport zakup sprzętu reh. etc.

Po wszystkim złożyć u Administracji roszczenie o odszkodowanie za poniesione straty, oraz roszczneie o zadośćuczynienie za krzywdy, ból i cierpienie.

pozdrawiam
IKAR

Następna dyskusja:

wypadek w pracy




Wyślij zaproszenie do