Temat: wymeldowanie alkoholika
Wymeldowanie powinno odbyć się w Urzedzie Miasta lub Gminy w dziale ewidencji ludności na podobnej zasadzie jak podana poniżej
http://malomice.bip.pbox.pl/public/popup.php?id_menu_i...
W toku prowadzonego postępowania organ administracji kompletuje materiał dowodowy w postaci, zeznań świadków, wyjaśnień stron postępowania, informacji Straży Miejskiej, Policji oraz innych urzędów i instytucji w celu ustalenia stanu faktycznego będącego podstawą do wydania decyzji w sprawie,
W przypadku braku możliwości ustalenia miejsca pobytu osoby, w stosunku do której prowadzone jest postępowanie o wymeldowanie, realizowana jest procedura ustanawiania przez Sąd Rejonowy - Wydział Rodzinny i Nieletnich kuratora dla nieobecnego celem reprezentowania w postępowaniu (w toku dalszego postępowania kurator obejmuje pozycję strony postępowania o wymeldowanie),
Z podaniem o wymeldowanie może występić osoba posiadająca tytuł prawny do lokalu (właściciel, najemca, wynajmujący) z którego ma nastąpić wymeldowanie.
Moim zdaniem zameldowanie powinno potwierdzać stan faktyczny. Nie powinno mieć znaczenia czy opuścił lokal dobrowolnie czy nie. Prawo do spadku też nie ma tutaj większego znaczenia.
Jeśli więc człowiek faktycznie nie mieszka - to powinien zostać wymeldowany.
Jesli wystąpił do sądu z wnioskiem z przywrócenie dostępu do lokalu to tym bardziej potwierdza to stan faktyczny że "NIE ZAMIESZKUJE POD TYM ADRESEM"
Jeśli otrzyma postanowienie sądowe o prawie dostępu do lokalu, zanim się uprawomocni - można się od tej decyzji odwoływać do sądu wyższej instancji. jesli babcia została poinformowana o toczacym się postępowaniu to pewnie jest w tej sprawie stroną a strona ma prawo do składania różnych wniosków i materiałów dowodowych. Warto jednak aby robiła to przy współpracy z jakimś radcą prawnym. Starsi ludzie często są emocjonalni, dużo i nie zawsze składnie mówią przed sądem. Sąd nie zawsze pamięta co było mówione, a jesli argumenty babci będą spisane w formie pisma procesowego - sąd musi uwzględnić każde zapisane zdanie.
Jeśli mimo wszystko sąd przychyli się do jego wniosku to dopiero wtedy bedzie miał prawo do zamieszkania a tym samym będzie miał obowiązek się zameldować.
Nie można eksmitoać kogoś kto pod tym adresem nie mieszka - więc nie jest to na tym etapie właściwe postępowanie. Można taki wniosek złożyc dopiero gdyby faktycznie zamieszkał i był uciazliwy.
Wiesław Jan Tomczak edytował(a) ten post dnia 14.12.10 o godzinie 16:13