Ola Kowalska

Ola Kowalska Restrukturyzacja
finansów

Temat: Sprostowanie pełnomocnictwa sądowego?

Szanowni Państwo,
Dziś zaskoczyło mnie pewne pismo (Wezwanie) z WSA, w którym Sąd wzywa mnie do przedstawienia pełnomocnictwa procesowego do działania w imieniu męża "przed wojewódzkim sądem administracyjnym lub przed sądami administracyjnymi". Wyjaśnię, że wysłałam do WSA pełnomocnictwo udzielone mi przez męża, w którym upoważnił mnie do prowadzenia sprawy "w tut. Sądzie", czyli w domyśle w WSA w konkretnym mieście, do którego została skierowana przeze mnie dla niego skarga (oczywiście za pośrednictwem organu).
Dodam, że sprawę męża prowadzę równocześnie w różnych sądach już od 3 lat i żaden z sądów (ani administracyjnych, ani powszechnych) nie miał wątpliwości, że słowa "tut. sąd" oznaczają ten sąd, do którego kierowana jest Skarga/Pozew. Ten natomiast Sąd dla odróżnienia od wszystkich innych sądów życzy sobie "złożenia pełnomocnictwa procesowego do działania przed wojewódzkim sądem administracyjnym lub przed sądami administracyjnymi, gdyż nadesłane pełnomocnictwo nie zawiera tego rodzaju umocowania".
Bardzo proszę o informację czy można do WSA wysłać coś takiego jak Sprostowanie Pełnomocnictwa Procesowego (z podaniem w tym pełnomocnictwie informacji, że pierwotne pełnomocnictwo miało na celu upoważnienie do mojego działania przed sądami administracyjnymi?
Bo jeśli pełnomocnictwo zostanie udzielone dopiero teraz, to Skarga podpisana przeze mnie i już będąca w posiadaniu WSA zostanie odrzucona (po 3 latach prowadzenia sprawy).

Temat: Sprostowanie pełnomocnictwa sądowego?

Witam.. skarga nie zostanie odrzucona.. jest to brak formalny nadający się do uzupełnienia. Proponuję wysłać pełnomocnictwo z treścią wskazującą na umocowanie do działania przed sądami administracyjnymi w tym w postępowaniu przed WSA w sprawie o sygn. akt ....

Top że inne Sądy nie miały wątpliwości niczego nie zmienia. Wedle reguł procesowych, w tym doczytączych postępowania administracyjnego pełnomocnitwo procesowe winno wskazywać osobę umocowaną, przedmiot sprawy (oznacza się go m.in. poprzez sygn. akt, sąd, rodza sprawy np o zapłatę) oraz sąd lub sądy przed którymi może być użyte. Oznaczenie tut. Sąd nie oznacza tylko i wyłącznie Sądu administracyjnego bo w miejscowości której sprawa dotyczy z pewnością są inne sądy niż administracyjny - Sądy powszechne. Dlatego WSA ma wątpliwości i moim zdaniem słusznie.

Pozdrawiam



Wyślij zaproszenie do