Tomasz
Deroń
właściciel BT
Selenge -
organizacja szkoleń,
imprez i wyj...
Temat: Rezygnacja z rezerwacji imprezy turystycznej - co mi grozi?
Planowaliśmy z większą grupą znajomych wyjazd narciarski do Francji. Reprezentując tę grupę znalazłem w internecie atrakcyjną ofertę i zwróciłem się do Organizatora wyjazdu z prośbą o rezerwację miejsc. Organizator przyjął rezerwację drogą mailową, a następnie przysłał mi umowę wystawioną na mnie ale dotyczącą całej grupy wyjazdowej.Niestety w międzyczasie duża część grupy zrezygnowała z wyjazdu i w związku z tym nie odesłałem podpisanej umowy. Nie wpłaciłem również zaliczki tytułem tej umowy.
Liczyłem na to, że znajdę jeszcze chętnych na wyjazd i poinformowałem telefonicznie Organizatora, że ilość osób zainteresowanych wyjazdem spadła o połowę...
Termin wpłaty zaliczki minął z końcem stycznia, a ja nadal nie odesłałem podpisanej umowy do Organizatora, ponieważ nie byłem pewien ile osób zdecyduje się na wyjazd. Ostatecznie doszedłem do wniosku że wyjazd nie ma racji bytu ze względu na małą ilość chętnych...
Dziś dostałem mail od Organizatora, że będzie dochodził ode mnie zwrotu kosztów anulacji (ok. 35% wartości niepodpisanej umowy dla całej grupy) - pytanie czy ma do tego podstawę prawną? Jak mam postąpić w tej sytuacji?
Informację o wyjeździe umieściłem również na mojej stronie licząc na to, że w ten sposób przyciągnę chętnych. Teraz Organizator pisze, że ma zrzuty ekranu mojej strony z umieszczonym ogłoszeniem o wyjeździe (potwierdzone notarialnie) oraz nagrane nasze rozmowy telefoniczne w których mówię że doślę w najbliższym czasie podpisaną umowę (nie byłem informowany, o tym że rozmowa jest nagrywana). Czy może wykorzystać to jako "dowody" przeciwko mnie?
Z góry dziękuję za pomoc i porady co zrobić w tej sytuacji...