Temat: Prośba o poradę...

Witam.

Zwracam się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu, jakim jest nie zapłacenie przez byłego Pracodawcę wynagrodzenia.

Historia przedstawia się następująco:
1. 5 marca 2003 r. zawarłam umowę o pracę na czas nieokreślony;
2. od 2 grudnia 2005 r. do 2 grudnia 2008 r. przebywałam na urlopie wychowawczym;
3. 1 grudnia 2008 r. Pracodawca rozwiązał ze mą umowę o pracę z dniem 31 marca 2009 r. - zostałam zwolniona z obowiązku świadczenia pracy.

Pomijam fakt zwolnienia na urlopie wychowawczym (powód - zmiany reorganizacyjne, a na moim stanowisku była zatrudniona dziewczyna przynajmniej do sierpnia 2010 r.).

Wynagrodzenie za grudzień 2008 otrzymałam 26 marca 2009, za styczeń 23 kwietnia 2009 r. Za luty i za marzec wynagrodzenia do dnia dzisiejszego nie zobaczyłam.
Złożyłam skargę do PIP - przyznali mi rację i zaczęły się schody... Pracowawca zakończył dawną działalność i rozpoczął nową. Złożyłam pozew do Sądu Pracy. Ustaliłam adres za pomocą policji (cud). Wydano nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Pracodawca nie odebrał. Sprawa wisi.
(Pracodawca prowadził Kancelarię Radcy Prawnego w ramach działalności gospodarczej. Od września ub. roku prowadzi Kancelarię wraz we Wspólnikami, w formie spółki komandytowej.)

Przepraszam za tak długi wstęp. Pytania mam następujące:
1. czy Waszym zdaniem jest jakaś szansa, by walczyć o zapłatę?
2. czy ew. odwiesić postępowanie podając adres widniejący z KRS-ie jako adres spółki, której współwłascicielem jest Pracodawca, czy przeczytać akta rejestrowe i adres prywatny podawać?

Bardzo proszę o jakieś wskazówki. Mój były Pracodawca jest radcą prawnym i wiem, że łatwo nie będzie.

Dziękuję za każdą poradę. Pozdrawiam.
Michał Werpachowski

Michał Werpachowski "All your base are
belong to us"

Temat: Prośba o poradę...

zajrzeć w akta rejestrowe i sprawdzić adres wspólnika - pracodawcy. Odwiesić w sądzie i czekać na uprawomocnienie nakazu albo sprzeciw/zarzut od nakazu zapłaty.

Temat: Prośba o poradę...

Witam,
Jeśli Twój pracodawca jest radcą prawnym, to dane dotyczące jego osoby oraz formy wykonywania tego zawodu posiada Okręgowa Izba Radców Prawnych. OIRP musi zainteresować się takim przypadkiem i nie tylko pomóc pracownikowi w odzyskaniu wynagrodzenia, ale wszcząć postępowanie dyscyplinarne. Nie widzę żadnego powodu by nie skorzystać z tej sposobności.

Następna dyskusja:

prośba o poradę




Wyślij zaproszenie do