Ola Bessel

Ola Bessel stylistka, studio p

Temat: problem z adwokatem

witam po 15 latach seperacji mój partner chce uregulować swoje rodzinne sprawy czyli wzieliśmy adwokata ustaliliśmy naszą współpracę i dzięń rozprawy dzwoni nasz adwokat że sprawa odwołana ale nauczeni życiem dzwonimy do sądu i sprawa jest aktualna zjawiliśmy się na sprawie odmówiliśmy mediacji o ugodę i dowiedzieliśmy się że adwokat nie wprowadził świadków których uzgodniliśmy nie wiem co dalej oczywiście adwokat nie zjawił sie na sprawie tłumacząc się inną sprawą w sądzie ola
Sylwia S.

Sylwia S. Natycham się...

Temat: problem z adwokatem

witam,

niestety nie mogę pomóc, ale mam podobne pytanie co ty....
co zrobić kiedy adwokat nie przeczytał akt przed rozprawą, nie pisze pism do drugiej strony? Nadmieniam iż sprawa, którą prowadzi ustawowo kosztuje 4 tyś.zł.

pozdrawiam
Grzegorz Pelc

Grzegorz Pelc radca prawny

Temat: problem z adwokatem

Zmienić adwokata, nie płacić.

Temat: problem z adwokatem

jeśli chcecie zmienić Państwo adwokata należy wysłać do sądu pismo z informacją, że wycofujecie dotychczasowemu pełnomocnikowi prawo do reprezentowania Was

Temat: problem z adwokatem

Witam,
Odwołać pełnomocnictwo jest równie łatwo jak popełnić głupstwo. Jeśli jednak niezadowolenie z usług jest faktem, to nie pozostaje nic innego jak cofnąć pełnomocnictwo.
Musicie jednak rozważyć, czy ta decyzja oznacza, że prowadzicie sprawę sami, czy też zlecacie ją innemu prawnikowi. Jeśli wiecie, że sami nie dacie rady udźwignąć prowadzenia własnej sprawy przed sądem, to zdecydowanie w pierwszej kolejności należy znaleźć nowego pełnomocnika, który w waszym imieniu i w waszym interesie doradzi wam kiedy i jak odwołać pełnomocnictwo dotychczasowemu prawnikowi. Sposób i moment realizacji decyzji o odwołaniu pełnomocnika nie jest obojętny dla przebiegu sprawy sądowej. Należy więc rozważyć, a pewnie i skonsultować kiedy i jak najbezpieczniej odwołać pełnomocnictwo.

Jeśli pełnomocnik zwyczajnie się leni, to oprócz prostego zwrócenia mu uwagi, każdy mocodawca ma prawo złożenia skargi do OIRP (lokalna korporacja radców prawnych) lub ORA (lokalna korporacja adwokatów). Wreszcie, co wymaga stanowczości, klient ma prawo nie tylko prostować wypowiedzi i stanowisko swojego prawnika, ale wnieść ustnie do protokołu, podczas rozprawy, oświadczenie, że odwołuje pełnomocnictwo i wnosi o odroczenie rozpoznania sprawy i wyznaczenie nowego terminu w celu umożliwienia wyboru kompetentnego pełnomocnika - do tego czasu, podkreślam uprzejmie, prosić trzeba sąd o udzielenie wskazówek co i jak należy czynić by nie pogorszyć swojej pozycji i interesów. Nie spotkałem sądu, który do takiego wniosku podszedłby bez zrozumienia.

Opisane przypadki, o ile są prawdziwe, w pełni zasługują na potępienie. Są zwykłą nieuczciwością prawnika wobec klienta i nie tylko psują renomę zawodu, ale niestety mogą powodować niepowetowane straty.
Powodzenia

Następna dyskusja:

problem z adwokatem!!




Wyślij zaproszenie do