konto usunięte

Temat: Podważanie pełnomocnictwa - skutki?

Witam serdecznie.
Wynająłem jako osoba fizyczna prowadząca DG lokal użytkowy. Umowę zawierał ze mną pełnomocnik właścicieli. Został przez nich powołany między innymi dlatego że jest tych właścicieli dosyć trochę. Okazał oczywiście pełnomocnictwo upoważniające go do zawarcia umowy najmu, ja je je sobie skopiowałem razem z aktami własności i wyrokami stwierdzającymi nabycie spadku itd. Sprawdziłem oczywiście człowieka kto zacz. Negocjowaliśmy z pełnomocnikiem umowę dosyć długo - chodziło głównie o zabezpieczenie mnie przed jej wypowiedzeniem ze strony Wynajmującego bez ważnych przyczyn, oraz o zabezpieczenie mnie na wypadek sprzedaży nieruchomości. Inwestycja była bowiem dosyć spora i nikt przy zdrowych zmysłach na samym KC by się nie opierał.
Zawarliśmy w niej takie punkty:

§22
1. Wynajmujący może rozwiązać w trybie natychmiastowym Umowę, jeżeli Najemca:
a. popadł w zwłokę z zapłatą Czynszu Najmu w kwocie należnej łącznie za dwa pełne miesiące i pomimo pisemnego uprzedzenia o zamiarze rozwiązania Umowy i wyznaczenia dodatkowego miesięcznego terminu do zapłaty zaległości, pozostaje nadal w zwłoce z jego zapłatą,
b. popadł w zwłokę z zapłatą Opłat Eksploatacyjnych w kwocie należnej łącznie za dwa pełne miesiące i pomimo pisemnego uprzedzenia o zamiarze rozwiązania umowy i wyznaczenia dodatkowego miesięcznego terminu do zapłaty zaległości, pozostaje nadal w zwłoce z ich zapłatą,
2. Najemca może rozwiązać w trybie natychmiastowym Umowę, jeżeli
a. Wynajmujący popadł w zwłokę z przekazaniem Przedmiotu Najmu, a ta trwa dłużej niż 30 dni,
b. Okaże się że stan techniczny Budynku bądź Przedmiotu Najmu uniemożliwia rozpoczęcie planowanej przez Najemcę działalności.
c. na skutek umyślnie zawinionego działania Wynajmującego Najemca zmuszony został do zaprzestania działalności w Przedmiocie Najmu nieprzerwanie przez okres co najmniej 5 dni.
§23
1. Jeżeli Wynajmujący wypowie Najemcy Umowę z innych przyczyn niż podane w §22 pkt. 1, Najemcy przysługuje zwrot kosztów adaptacji lokalu oraz odszkodowanie w wysokości wszystkich poniesionych kosztów związanych z zaprzestaniem działalności.
2. W przypadku zaistnienia sytuacji opisanej w §22 pkt. 2 lit. c, Najemcy przysługuje zwrot kosztów adaptacji lokalu oraz odszkodowanie w wysokości wszystkich poniesionych kosztów związanych z zaprzestaniem działalności.

I właśnie o ten nieszczęsny paragraf 23 rozpoczęła się wojna - na razie pozycyjna.

Oczywiście cała akcja zaczęła się rozgrywać już po wykonaniu przeze mnie inwestycji, czyli po trzech miesiącach od podpisania umowy. Właściciele nagle oświadczyli że nie zgadzają się z treścią umowy, a pełnomocnictwa żadnego nie udzielali, więc "umowa jest nieważna". Oczywiście wszelkie dokumenty posiadam, łącznie z coraz to nowymi wersjami umowy przesyłanymi w formie elektronicznej. W zasadzie moje stanowisko jest takie że umowa jest ważna, niezależnie od tego co mówią właściciele. Tym bardziej że nikt nie podnosi kwestii ważności płaconego przeze mnie czynszu najmu. Tutaj jakichś sporów nie ma. Proszę mi odpowiedzieć w jaki sposób ktoś może podważyć zawartą umowę? Nie wiem - zniszczy dokumenty po swojej stronie, odwoła pełnomocnictwo antydatując dokument? Będzie dowodził że pełnomocnictwo jest fałszywe? (Ale po co go fałszować - żeby wydać w obcym środku trwałym kilkaset tysięcy?). W zasadzie prawo niby jest po mojej stronie, ale "sąd sądem a sprawiedliwość musi być". Nie mam pojęcia czego się spodziewać.