Temat: pobieraczek.pl - oszustwo na skalę ogólnopolską.
Patryk Janiak:
@Pan Adam Bulandra
Właśnie zapoznaję się z ustawą z 27 lipca 200 r. i nie widzę wspomnianego przez Pana Art.9 §3... dodatkowo wydaje mi się, że Pan Błażej Sarzalski ma rację, zgodnie z Art.1 §1:
"Ustawę stosuje się do dokonywanej w zakresie działalności przedsiębiorstwa sprzedaży rzeczy ruchomej osobie fizycznej..."
Dlatego z niecierpliwością czekam na orzeczenie sądu, o którym Pan pisze.
Pozdrawiam.
chodzi o ustawe : (nie wiem czemu w tekscie moim zagubila sie ta informacja)
Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny
z dnia 2 marca 2000 r.
Art. 9. 1. Konsument powinien być poinformowany, przy użyciu środka porozumiewania się na odległość, najpóźniej w chwili złożenia mu propozycji zawarcia umowy, o:
1) imieniu i nazwisku (nazwie), adresie zamieszkania (siedziby) przedsiębiorcy oraz organie, który zarejestrował działalność gospodarczą przedsiębiorcy, a także numerze, pod którym przedsiębiorca został zarejestrowany,
2) istotnych właściwościach świadczenia i jego przedmiotu,
3) cenie lub wynagrodzeniu obejmujących wszystkie ich składniki, a w szczególności cła i podatki,
4) zasadach zapłaty ceny lub wynagrodzenia,
5) kosztach oraz terminie i sposobie dostawy,
6) prawie odstąpienia od umowy w terminie dziesięciu dni, ze wskazaniem wyjątków, o których mowa w art. 10 ust. 3,
7) kosztach wynikających z korzystania ze środków porozumiewania się na odległość, jeżeli są one skalkulowane inaczej niż wedle normalnej taryfy,
8) terminie, w jakim oferta lub informacja o cenie albo wynagrodzeniu mają charakter wiążący,
9) minimalnym okresie, na jaki ma być zawarta umowa o świadczenia ciągłe lub okresowe,
10) miejscu i sposobie składania reklamacji,
11) prawie wypowiedzenia umowy, o którym mowa w art. 8 ust. 3.
2. Informacje, o których mowa w ust. 1, powinny być sformułowane jednoznacznie, w sposób zrozumiały i łatwy do odczytania.
3. Przedsiębiorca jest obowiązany do potwierdzenia konsumentowi na piśmie informacji, o których mowa w ust. 1, najpóźniej w momencie rozpoczęcia spełniania świadczenia.
orzeczenie dotyczylo biura podrozy i wycieczek sprzedawnych przez telefon lub internet... nie potrafie go na razie znalezc
ale znalazlem w systemie prawa prywatnego cos takiego:
Całkiem nowe problemy powstają wraz z rozszerzaniem się sprzedaży za pośrednictwem urządzeń elektronicznych (tzw. e-commerce – gospodarka elektroniczna). Nie chodzi tylko o zamówienie kupowanych rzeczy poprzez Internet, ale o uzyskanie tą drogą informacji komputerowych, książek, utworów muzycznych itp. Ze względu na niewidzialność wielu takich transakcji i ich transgraniczny charakter – konieczna będzie odrębna regulacja prawna. Wskaże ona także na sam przedmiot sprzedaży. Na razie trwają intensywne prace ustawodawcze, a impulsem do nich są wytyczne dla krajów najlepiej rozwiniętych gospodarczo, zgrupowanych w OECD, w tym także Polski, ogłoszone w grudniu 1999 r. w ramach tej organizacji międzynarodowej. Poważny jest już dorobek legislacyjny Unii Europejskiej.
System Prawa Prywatnego - Prawo zobowiązań – część szczegółowa pod red. prof. dr hab. Jerzego Rajskiego, Beck 2004, s. 49, Nb 145
wydaje sie zatem iz to co robi
pobieraczek.pl mozna swobodnie podciagnac pod sprzedaz
Adam Bulandra edytował(a) ten post dnia 12.11.09 o godzinie 13:02