Temat: Pobieraczek.pl PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Niestety wczoraj, po 2 latach wręczono pismo grożące windykatorem. Jeśli nie zapłace owych pięniedzy za "korzystanie" z serwisu tj 95zł sprawa pójdzie do sądu. Gdzie kwota zapłaty łącznej opiewa prawie na 500zł. Zaznaczam, ze nie byłam pełnoletnia gdy się rejestrowałam, jednak mając jakieśtam resztki rozumu (bo rejestrując się tam, mam wrażenie, że go straciłam) napisałam wyraźnie, że rezygnuje. Po wymianie mailowej z BOK pobieraczka (nawiasem mówiąc miałam wrażenie jakbym korespondowała z botem)zapadła cisza. Sądziłam wówczas, że odpuścili, aż do wczoraj.
Co mam począć w takiej sytuacji? Przejąć się i zapłacić? Czy nie płacić i zastanawiać się czy faktycznie do sądu to trafi czy też spać spokojnie. Nie znalazłam na nigdzie na forum odpowiedzi ściśle na taką sytuacje więc pytam tu i licze na pomoc.
Małgorzata Z.

Małgorzata Z. dział kadr, "ze
świata każdy ma
tyle, ile sam
weźmie" G. ...

Temat: Pobieraczek.pl PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

a to?

http://www.goldenline.pl/forum/2403581/pobieraczek-pl-...

Temat: Pobieraczek.pl PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

jest to mailowe wezwanie, ja dostałam pismo od windykatora do domu.julia struzik edytował(a) ten post dnia 19.05.11 o godzinie 10:46

Temat: Pobieraczek.pl PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

No cóż, sprawa pobieraczka w sieci jest dość głośna - ludzie gremialnie już nie reagują na maile, więc firma postanowiła w inny sposób powyciągać od ludzi pieniądze, niech chociaż 10% ludzi, do których wyślą taki list się wystraszy i zapłaci to i tak się opłaci. Może Pani wrzucić skan tego pisma?
Jewgienij Liszczuk

Jewgienij Liszczuk Tłumacz języka
rosyjskiego,
ukraińskiego i
angielskiego

Temat: Pobieraczek.pl PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Olać dziadostwo!

konto usunięte

Temat: Pobieraczek.pl PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

a mnie zastanawia jedno skoro cały ten pobieraczek to jeden wielki pic to dlaczego odpowiednie służby się tym nie zajmą?

Temat: Pobieraczek.pl PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Zajęły się, ale kto im zabroni wysyłać maile lub listy?

Temat: Pobieraczek.pl PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Ja natomiast widzę, że pobieraczek falowo wprowadza akcje windykacyjne, bo są okresy kiedy na forum pojawiają się po 4-5 pytań w tygodniu, a są takie kiedy to przez 3 miesiące nie ma ich w ogóle.

Jeżeli chcecie mieć pewność jak oni działają to popytajcie tych którzy zakładali tematy jakiś czas temu. Swego czasu był artykuł w prasie na temat postępowań sądowych wszczętych przez ten serwis i statystyka wynosiła wielkie ZERO

Temat: Pobieraczek.pl PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Barbara R.:
No cóż, sprawa pobieraczka w sieci jest dość głośna - ludzie gremialnie już nie reagują na maile, więc firma postanowiła w inny sposób powyciągać od ludzi pieniądze, niech chociaż 10% ludzi, do których wyślą taki list się wystraszy i zapłaci to i tak się opłaci. Może Pani wrzucić skan tego pisma?
Chętnie bym wrzuciła, ale nie wygląda za dobrze. Oczywiscie przejmuje sie faktem windykatora ale tak poważam to pismo ze przypadkowo posłużyło na podkładke pod kawe i zostało zalane aczkolwiek jutro sie postaram cos z tym zrobic oczywiscie
Urszula Witkowska

Urszula Witkowska ULMED Właściciel/
Koordynator
przeszczepów

Temat: Pobieraczek.pl PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Nie można też wykluczać prowokacji, prawda?
Robert D.

Robert D. bankowiec

Temat: Pobieraczek.pl PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała właśnie decyzję, w której zakwestionowała praktyki portalu pobieraczek.pl, umożliwiającego pobieranie różnych plików. Postępowanie przeciwko właścicielom serwisu – spółce Eller Service z Gdańska – zostało wszczęte w październiku 2009 roku. Podstawą były liczne skargi konsumentów, którzy skorzystali z usług serwisu skuszeni hasłami sugerującymi, że usługa nic nie kosztuje: 10 dni pobierania za darmo; Tak, chcę testować przez 10 dni. Z informacji, które zebrał Urząd w trakcie postępowania wynika, że internauta, który chciał pobrać pliki musiał najpierw zarejestrować się na portalu, podając imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia, e-mail. Warunkiem była również akceptacja regulaminu. W toku postępowania okazało się, że dzień rejestracji był jednocześnie pierwszym dniem obowiązywania odpłatnej umowy, która zawierana była nawet na rok. Ponadto opłata naliczana była już od pierwszego dnia, a nie jak sugerowały hasła reklamowe dopiero po 10 dniach.

Prezes UOKiK uznała, że właściciele portalu – spółka Eller Service – naruszyli zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła na nich karę w wysokości 239 140 zł

Zdaniem Urzędu taka praktyka jest nieuczciwa i wprowadza konsumentów w błąd. Wielu z nich na podstawie haseł reklamowych i informacji na stronie internetowej portalu mogło sądzić, że usługa jest bezpłatna w ciągu 10 dni od zawarcia umowy. W związku z tym konsumenci mogli zdecydować się na usługę, czego nie zrobiliby, gdyby nie zostali wprowadzeni w błąd. Prezes UOKiK uznała, że właściciele portalu – spółka Eller Service – naruszyli zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła na nich karę w wysokości 239 140 zł. Spółka musi zmienić zakwestionowany sposób informowania o usługach oraz publikować przez 6 miesięcy na swoim portalu treść decyzji. Ponadto, zdaniem UOKiK, by skutecznie w tym wypadku chronić konsumentów niezbędne było nadanie niektórym punktom decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że spółka musi zmienić praktykę oraz poinformować o tym konsumentów zaraz po otrzymaniu decyzji, nawet jeśli skorzysta z drogi odwoławczej. (Od każdej decyzji Prezes UOKiK przysługuje odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów).

Jednocześnie podkreślamy, że każdy poszkodowany przez portal konsument będzie mógł dochodzić swoich praw indywidualnie. Decyzja Prezes UOKiK nakazuje przedsiębiorcy zmianę praktyki niezgodnej z prawem, nie rozwiąże natomiast automatycznie problemów internautów, którzy zawarli umowy z portalem. Informujemy, że w przypadku kłopotów z odstąpieniem od umowy zawartej na odległość pomocy należy szukać u miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów.

Ponadto każdy konsument, który został wprowadzony w błąd może skorzystać z dochodzenia swoich roszczeń na drodze sądowej. W takim przypadku to przedsiębiorca musi udowodnić, że udzielił jasnej i rzetelnej informacji. Zgodnie z prawem, każdy konsument będzie mógł zażądać od przedsiębiorcy: zaniechania praktyki, usunięcia jej skutków oraz naprawienia wyrządzonej szkody – w szczególności żądania unieważnienia umowy.

Korzystając z Internetu należy pamiętać, że zazwyczaj rejestracja w serwisie jest równoznaczna z zawarciem umowy z przedsiębiorcą, np. na dostarczanie usług. Internauto, UOKiK przypomina, co zrobić w sytuacji, gdy:

zawarłeś umowę, ale nie zacząłeś ściągać plików – jeżeli przed zawarciem umowy przedsiębiorca poinformował cię o prawie do odstąpienia od niej, możesz to zrobić bez podawania powodu w ciągu 10 dni od momentu jej zawarcia. Powinieneś wysłać przedsiębiorcy oświadczenie na piśmie, w którym informujesz o odstąpieniu od umowy. Najlepiej zrobić to listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Nie trzeba przy tym podawać powodu. Pamiętajmy, że przedsiębiorca nie ma prawa pobierać od nas opłat za odstąpienie od umowy;
zawarłeś umowę, której warunki nie zostały potwierdzone na piśmie i nie ściągałeś plików – prawo do odstąpienia od umowy wydłuża się wówczas do trzech miesięcy;
zawarłeś umowę, ale na podstawie nieprawdziwych informacji, np. reklamy czy danych na stronie internetowej przedsiębiorcy – na podstawie kodeksu cywilnego możesz uchylić się od skutków złożonego pod wpływem błędu oświadczenia woli bez konsekwencji w ciągu 12 miesięcy. W takim przypadku należy wysłać taką informację, powołując się na to, że umowa została zawarta na podstawie wprowadzających w błąd informacji;
jesteś niepełnoletni i rejestrując się skłamałeś co do swojego wieku, a sprzedawca żąda zapłaty za produkt lub usługę – jeżeli twój rodzic lub opiekun nie wyraził zgody na transakcję, z tak zawartej umowy powinien zrezygnować, o czym należy niezwłocznie powiadomić przedsiębiorcę;
pamiętaj, w przypadku poniesienia szkody przez przedsiębiorcę w związku z np. podaniem nieprawdziwych informacji czy pobieraniem plików może on wystąpić z roszczeniem odszkodowawczym do sądu przeciwko użytkownikowi, osobom niepełnoletnim lub ich opiekunom.



Wyślij zaproszenie do