Wojciech Lap

Wojciech Lap IT Project Manager

Temat: Nie wywiazanie sie z umowy

Witam,

Prośba o radę człowiek podpisał ze mną umowę na ocieplenie domu. Dostał 10 tys zaliczki i miał ocieplić już w lipcu jest siepień i ani ocieplenia ani pieniędzy.
Macie pomysł na wyegzekwowanie ?

Poz,
WL
Wiesiek J.

Wiesiek J. Właściciel, ERICA

Temat: Nie wywiazanie sie z umowy

1. Wezwanie do wywiązania się z umowy lub zwrot zaliczki
2. Znajdź jakiegoś ukraińca i poproś żeby zadzwonił do niego z pytaniem o zwrot pieniędzy, to chyba będzie najszybsza metoda, powinien wystarczyć telefon ;-)
3. Jeżeli w/w nie wystarczą to sąd

konto usunięte

Temat: Nie wywiazanie sie z umowy

podlaczam sie pod pytanie. mam podobny problem...

jeszcze jakies inne pomysly? myslicie czy mozna to zobowiazanie odsprzedac jakiejs firmie windykacyjnej?
Krzysztof O.

Krzysztof O. "Bądź realistą.
Żądaj niemożliwego"

Temat: Nie wywiazanie sie z umowy

Art. 471. Dłużnik obowiązany jest do naprawienia szkody wynikłej z niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.

Art. 476. Dłużnik dopuszcza się zwłoki, gdy nie spełnia świadczenia w terminie, a jeżeli termin nie jest oznaczony, gdy nie spełnia świadczenia niezwłocznie po wezwaniu przez wierzyciela. Nie dotyczy to wypadku, gdy opóźnienie w spełnieniu świadczenia jest następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.

Art. 477. § 1. W razie zwłoki dłużnika wierzyciel może żądać, niezależnie od wykonania zobowiązania, naprawienia szkody wynikłej ze zwłoki.
§ 2. Jednakże gdy wskutek zwłoki dłużnika świadczenie utraciło dla wierzyciela całkowicie lub w przeważającym stopniu znaczenie, wierzyciel może świadczenia nie przyjąć i żądać naprawienia szkody wynikłej z niewykonania zobowiązania.

Art. 480. § 1. (190) W razie zwłoki dłużnika w wykonaniu zobowiązania czynienia, wierzyciel może, zachowując roszczenie o naprawienie szkody, żądać upoważnienia przez sąd do wykonania czynności na koszt dłużnika.
§ 2. (191) Jeżeli świadczenie polega na zaniechaniu, wierzyciel może, zachowując roszczenie o naprawienie szkody, żądać upoważnienia przez sąd do usunięcia na koszt dłużnika wszystkiego, co dłużnik wbrew zobowiązaniu uczynił.
§ 3. (192) W wypadkach nagłych wierzyciel może, zachowując roszczenie o naprawienie szkody, wykonać bez upoważnienia sądu czynność na koszt dłużnika lub usunąć na jego koszt to, co dłużnik wbrew zobowiązaniu uczynił.

Art. 481. § 1. Jeżeli dłużnik opóźnia się ze spełnieniem świadczenia pieniężnego, wierzyciel może żądać odsetek za czas opóźnienia, chociażby nie poniósł żadnej szkody i chociażby opóźnienie było następstwem okoliczności, za które dłużnik odpowiedzialności nie ponosi.
§ 2. Jeżeli stopa odsetek za opóźnienie nie była z góry oznaczona, należą się odsetki ustawowe. Jednakże gdy wierzytelność jest oprocentowana według stopy wyższej niż stopa ustawowa, wierzyciel może żądać odsetek za opóźnienie według tej wyższej stopy.
§ 3. W razie zwłoki dłużnika wierzyciel może nadto żądać naprawienia szkody na zasadach ogólnych.

Następna dyskusja:

Prawo pracy, nie wywiazywan...




Wyślij zaproszenie do