Aneta Ć.

Aneta Ć. B2B, B2C

Temat: kredyt "na spółkę"

odpowiedzcie mi moi drodzy prawnicy/miłośnicy prawa/doświadczeni w tej kwestii ludzie (nieodpowiednie skreślić) na pytanie następującej treści:
para pozostająca w związku nieformalnym bierze kredyt na zakup nieruchomości: czy istnieje mozliwość zabezpieczenia kredytu zapisem (w umowie z bankiem czy w akcie notarialnym nabycia nieruchomości), że obie strony spłacają go w równej części?
bo wiecie, wszystko jest fajnie jak jest fajnie, a życie jest zyciem, niestety:(

w jaki sposób egzekwuje sie taki zapis? czy to oznaczałoby, że każda osoba przelewa kwotę kredytu ze swojego konta (np co drugi miesiąc)??
i przy okazji - czy w ogole taki zapis jest konieczny czy musi wyjść ze strony kredytobiorcy/ów?

kto mi naprostuje sytuację?? pozdrawiam[edited]Aneta

konto usunięte

Temat: kredyt "na spółkę"

wszystko co nie jest zabronione jest dozwolone, zapytaj doradcę w banku jak to rozwiązać technicznie
Andrzej L.

Andrzej L. Queentex Translation
Office

Temat: kredyt "na spółkę"

MSZ zdaniem tylko takie rozwiązanie, że kupujecie po połowie nieruchomości i każde bierze kredyt na swoja połowę, który następnie spłaca. Tylko wątpię, czy bank na to pójdzie.

Jeśli weźmiecie kredyt razem, obowiązuje zasada solidarnej odpowiedzialności dłużników - bank może egzekwować od wszystkich dłużników, może też sobie wybrać dłużnika do ściągania. Spłata długu przez jednego z dłużników zwalnia pozostałych z odpowiedzialności.
A.
Aneta Ć.

Aneta Ć. B2B, B2C

Temat: kredyt "na spółkę"

zasada solidarnej odpowiedzialności dłużników -

no i własnie tego sie obawiałam:(
Nina S.

Nina S. radca prawny

Temat: kredyt "na spółkę"

Solidarnej odpowiedzialności nie da się uniknąć. W tej sytuacji banku nie obchodzi które z Was płaci, byleby płaciło. Jakimś rozwiązaniem jest umowa pomiędzy Wami, ale takie rzeczy trudno wyegzekwować.
K T.

K T. Niezależny
specjalista ds.
bezpieczeństwa,

Temat: kredyt "na spółkę"

Dłużnik który spłacił całościowy dług obciążajacy kilku zobowiązanych może domagać się zwrotu w części równej od pozostałych dłużników solidarnych. Pytanie, czy partner jest wypłacalny? Jeśłi tak, to ewentualne rozliczenie będzie banalnie proste, nawet jesli z użyciem przymusu państwowego, tj. komornika.

Następna dyskusja:

KREDYT HIPOTECZNY, KUPNO - ...




Wyślij zaproszenie do