konto usunięte

Temat: Jakie sa rozwiazania otrzymania takiego pisma?

INFORMACJA O PRZEJŚCIU ZAKŁADU PRACY/WYDZIELONEJ CZĘŚCI PRZEDSIĘBIORSTWA


Działając na podstawie przepisu art. 231 §1 kodeksu pracy, DIKO S.A. z siedzibą w Warszawie (DIKO, Dotychczasowy Pracodawca) oraz Jelonki S.A. z siedzibą w Krakowie (Jelonki, Nowy Pracodawca), informują, że z dniem 1 października 2008 roku planowane jest przejęcie całego zakładu pracy DIKO przez Jelonki. Przejęcie zakładu pracy DIKO będzie konsekwencją połączenia spółek Jelonki jako Spółki Przejmującej (Nowy Pracodawca) oraz DIKO jako Spółki Przejmowanej (Dotychczasowy Pracodawca), które nastąpi w drodze przejęcia Spółki Przejmowanej przez Spółkę Przejmującą, na podstawie przepisu art. 492 § 1 pkt.1) ksh.
W wyniku połączenia Spółek i tym samym przejęcia zakładu pracy DIKO przez Jelonki, Jelonki jako Nowy Pracodawca stanie się stroną stosunków pracy z pracownikami przejętego zakładu pracy.
Przewidywany termin przejścia zakładu pracy to 1 października 2008 roku, jednakże mając na uwadze fakt, że do realizacji ww. czynności wymagana jest rejestracja połączenia spółki DIKO i JELONKI w rejestrze przedsiębiorców - wskazany powyżej termin może ulec zmianie o czym pracownicy zostaną niezwłocznie powiadomieni .

Przejęcie zakładu pracy przez Nowego Pracodawcę oznacza następujące skutki dla pracowników DIKO::
1) w sferze prawnej – Nowy Pracodawca stanie się stroną istniejących stosunków pracy,
2) w sferze ekonomicznej – za zobowiązania ze stosunku pracy przed przejściem zakładu pracy na Nowego Pracodawcę odpowiadać będzie Nowy Pracodawca,
3) w sferze socjalnej – pracownicy DIKO zostaną objęci systemem świadczeń socjalnych zgodnie z zasadami obowiązującymi u Nowego Pracodawcy. Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych Nowego Pracodawcy przejmie środki pieniężne, należności i zobowiązania Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych Dotychczasowego Pracodawcy.

Po przejęciu zakładu pracy DIKO przez Jelonki planowane jest dalsze wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa Jelonki i następnie przeniesienie tej wydzielonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa (część zakładu pracy) do spółki Jelonki Serwis, z siedzibą w Warszawie (Jelonki Serwis..), co skutkuje przejściem części zakładu pracy na kolejnego pracodawcę – Jelonki Serwis.

Jelonki Serwis. stanie się stroną stosunków pracy z pracownikami przejętej części zakładu pracy Jelonki.
Przewidywany termin przejścia części zakładu pracy to 7 października 2008 roku, jednakże mając na uwadze fakt, że do realizacji ww. czynności wymagane jest spełnienie się w szczególności następujących przesłanek:
• rejestracja w rejestrze przedsiębiorców połączenia spółki DIKO i JELONKI,
• zawarcie pomiędzy Jelonki S.A. i Jelonki Serwis. umowy objęcia akcji w zamian za wkład niepieniężny w postaci tej części zakładu pracy, oraz
• rejestracja w rejestrze przedsiębiorców podwyższenia kapitału zakładowego spółki Jelonki Serwis. poprzez emisję akcji pokrytych tym wkładem niepieniężnym
– wskazany powyżej termin może ulec zmianie o czym Jelonki niezwłocznie powiadomi pracowników.

Przeniesienie części zakładu pracy na Jelonki Serwis. – kolejnego pracodawcę oznacza następujące skutki dla pracowników Jelonki:
1) w sferze prawnej – Jelonki Serwis stanie się stroną istniejących stosunków pracy,
2) w sferze ekonomicznej – za zobowiązania ze stosunku pracy powstałe przed przejściem części zakładu pracy na nowego pracodawcę odpowiadają solidarnie Jelonki Serwis oraz Jelonki,
3) w sferze socjalnej – pracownicy Jelonki zostaną objęci systemem świadczeń socjalnych zgodnie z zasadami obowiązującymi w Jelonki Serwis.

W związku z planowanym przejściem części zakładu pracy na Jelonki, a następnie na Jelonki Serwis, Pana(i) warunki zatrudnienia nie ulegną zmianie.

Po przejęciu części zakładu pracy przez Jelonki Serwis spółka zamierza prowadzić działalność zasadniczo w dotychczasowym zakresie i nie jest planowane przeprowadzenie zmian dotyczących warunków zatrudnienia dotychczasowych jak i przejętych pracowników, chyba że zaistnieją nowe nieznane na dzień sporządzenia tej informacji okoliczności ekonomiczno-organizacyjne uzasadniające zastosowanie innych rozwiązań.


POUCZENIE
Zgodnie z postanowieniami art. 23¹§4 KP w terminie 2 miesięcy od przejścia zakładu pracy na innego pracodawcę, może Pan(i) bez wypowiedzenia, za siedmiodniowym uprzedzeniem rozwiązać stosunek pracy. Rozwiązanie stosunku pracy w tym trybie powoduje dla Pana(i) skutki, jakie przepisy prawa pracy wiążą z rozwiązaniem stosunku pracy przez pracodawcę za wypowiedzeniem.

konto usunięte

Temat: Jakie sa rozwiazania otrzymania takiego pisma?

Macie Państwo pracę ,bez zmian warunków zatrudnienia ,majątek firmy zostaje aportem wniesiony do nowego podmiotu.Z nowej firmy będzie wyodrębniona część zorganizowana przedsiębiorstwa która będzie wniesiona jako aport do trzeciego podmiotu,pracownicy którzy pracują w części stanowiącej aport ,zostaną przekazani wraz z tą częścią majątku do nowego podmiotu,również bez zmian w sferze ekonomicznej.

konto usunięte

Temat: Jakie sa rozwiazania otrzymania takiego pisma?

Proszę pismo spokojnie jeszcze raz przeczytać,można sobie to rozrysować i przepisać przy następnych podmiotach z pisma wszystko to co wynika z tego pisma dla pracownika ,chyba będzie łatwiej zrozumieć.

Następna dyskusja:

Nierzetelny pracodawca - ja...




Wyślij zaproszenie do