Adam S.

Adam S. projektant, Eden
Technology

Temat: Gołoledź na drodze gminnej, brak "solniczek".

Witam

Mam pytanie, czy mogę zadzwonić na policję i zgłosić fakt, że na drodze gminnej cały dzień utrzymuje się gołoledź i nikt ze służb drogowych nie posypuje solą? Uwierzcie mi, jest naprawdę hardcorowa.

konto usunięte

Temat: Gołoledź na drodze gminnej, brak "solniczek".

.Ten post został edytowany przez Autora dnia 02.12.14 o godzinie 19:54
Alicja Maj

Alicja Maj szczęśliwym się
bywa, zadowolonym
się jest :)

Temat: Gołoledź na drodze gminnej, brak "solniczek".

Dróg gminnych nie soli się, posypuje się piaskiem . Zazwyczaj telefon do gminy pomaga. Sprawdź czy to aby droga gminna, choć drogi powiatowe soli się głównie na wzniesieniach, zatoczkach autobusowych. Każda droga ma wytyczne utrzymania dróg w zimie. W zależności od klasy drogi wytyczne są mniej więcej podobne co do materiału sypanego i czasu uprzątnięcia. Niestety nawet służby w miastach co mówi się, że zaspali mają kilka godzin 4/6 na pozbycie się śniegu liczone od ustania opadu. Na drogach szybkiego ruchu soli się bez umiaru bo są wysokie kary za znalezienie bryły lodu przy krawężniku i nie opłaci się nie posolić czy niewyjechać.
Np.:

W Y T Y C Z N E
zimowego utrzymania dróg gminnych w sołectwach Gminy Strumień w sezonie zimowym 2013/2014
1. Akcja odśnieżania na drogach prowadzona będzie „na biało”, tzn. bez użycia środków chemicznych. 2. Wszystkie drogi winny być utrzymywane w następującym standardzie zimowego utrzymania dróg: -odśnieżona jezdnia, w miejscach zasp odśnieżony co najmniej jeden pas ruchu z wykonaniem mijanek, jezdnia posypana na odcinkach decydujących o możliwości ruchu, m.in. zakręty, wzniesienia, dojazdy do skrzyżowań, przystanki autobusowe, przejazdy kolejowe); - gołoledź zlikwidowana do 8 godz. od jej wystąpienia; - po ustaniu opadów luźny śnieg ( pozostały po przejściu pługów śnieg, który nie został zagęszczony pod wpływem ruchu kołowego) może zalegać na drodze 16 godz.; - dopuszcza się występowanie warstwy zajeżdżonego śniegu oraz naboju śnieżnego (zlodowaciała lub ubita warstwa śniegu o grubości kilku cm, przymarznięta do nawierzchni jezdni), przy czym niebezpieczne miejsca ich występowania winny być posypywane materiałem uszorstniającym - zaspy śnieżne powinny być usunięte w ciągu 24 godzin po ustaniu opadów śniegu; 3. W przypadku długotrwałego występowania skrajnie niekorzystnych warunków pogodowych (zawieje i zamiecie śnieżne, długotrwałe burze śnieżne ) niweczących efekty odśnieżania dróg, organizację pracy dostosować do aktualnych, zmieniających się warunków na drogach – zaczynać odśnieżanie od dróg o największym natężeniu ruchu lub odśnieżać tylko jeden pas ruchu. 4. Zamawiający gwarantuje zaopatrzenie Wykonawcy w materiały potrzebne do posypywania dróg. Wykonawca zgłaszał będzie zapotrzebowanie na materiały do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strumieniu (te. 33 8570169), co najmniej 3 dni przed oczekiwanym terminem dostawy, uzgadniając równocześnie miejsce dostarczenia i składowania materiału. 5. Wykonawca zobowiązany jest do odśnieżania i zwalczania śliskości w takim czasie aby zapewnić możliwość przejazdu i przejścia po drogach od poniedziałku do soboty od godz.500 rano, w niedzielę i dni świąteczne od godz. 600 6. Wykonawca jest zobowiązany zapewnić całodobową dyspozycyjność pod nr telefonu wskazanym w ofercie. 7. Sołtysi poszczególnych miejscowości będą koordynatorami akcji zimowej na terenie swojego sołectwa w zakresie: - uzgadniania kolejności odśnieżania dróg w sołectwie, - pełnienia nadzoru nad prawidłowym wykonywaniem usługi, - bieżącego potwierdzania godzin wykonanej usługi, zgodnie z załącznikiem nr 8.Ten post został edytowany przez Autora dnia 03.12.14 o godzinie 23:36



Wyślij zaproszenie do