konto usunięte

Temat: BARDZO PILNE i aktualne tylko przez pare godzin

1. Jak 'zatytułowac' wniosek do Sądu Pracy o "Uznanie za bezzasadne rozwiązanie umowy o pracę...", żeby było zgodne z sądowymi standardami? Czy to też jest pozew?
edit: I czy jeśli "pozew", to wpisac wartośc przedmiotu sporu 0,- pln, czy w ogole sie tego nie zamieszcza?

2. Czy jest jakaś podstawa prawna, żebym wniosek kierował do Sądu Pracy w miejscu faktycznej (fizycznej) siedziby byłego pracodawcy - tak jest na pouczeniu, skoro moje miejsce zamieszkania nie jest w tym rejonie, a według KRS - pracodawca też ma inny adres rejestrowy i brak wzmianki w KRS o faktycznym miejscu prowadzenia działalności?

Wątek - jak dla mnie - aktualny tylko do godziny 12:00.
Pozdrawiam,
mjkMarek J. K. edytował(a) ten post dnia 11.02.08 o godzinie 08:51
Michał M.

Michał M. Analityk ds.
Windykacji, PKO Bank
Polski S.A.

Temat: BARDZO PILNE i aktualne tylko przez pare godzin

1. Jest to wniosek o uznanie wypowiedzenia za bezskuteczne

Kodeks Pracy

Art. 44. Pracownik może wnieść odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę do sądu pracy, o którym mowa w dziale dwunastym.

Art. 45.
§ 1. W razie ustalenia, że wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest nieuzasadnione lub narusza przepisy o wypowiadaniu umów o pracę, sąd pracy - stosownie do żądania pracownika - orzeka o bezskuteczności wypowiedzenia, a jeżeli umowa uległa już rozwiązaniu - o przywróceniu pracownika do pracy na poprzednich warunkach albo o odszkodowaniu.
§ 2. Sąd pracy może nie uwzględnić żądania pracownika uznania wypowiedzenia za bezskuteczne lub przywrócenia do pracy, jeżeli ustali, że uwzględnienie takiego żądania jest niemożliwe lub niecelowe; w takim przypadku sąd pracy orzeka o odszkodowaniu.
§ 3. Przepisu § 2 nie stosuje się do pracowników, o których mowa w art. 39 i 177, oraz w przepisach szczególnych dotyczących ochrony pracowników przed wypowiedzeniem lub rozwiązaniem umowy o pracę, chyba że uwzględnienie żądania pracownika przywrócenia do pracy jest niemożliwe z przyczyn określonych w art. 411; w takim przypadku sąd pracy orzeka o odszkodowaniu.

2. Art. 461. KP
§ 1. Powództwo w sprawach z zakresu prawa pracy może być wytoczone bądź przed sąd właściwości ogólnej pozwanego, bądź przez sąd, w którego okręgu praca jest, była lub miała być wykonywana, bądź też przed sąd, w którego okręgu znajduje się zakład pracy.
§ 1^1. Do właściwości sądów rejonowych, bez względu na wartość przedmiotu sporu, należą sprawy z zakresu prawa pracy o ustalenie istnienia stosunku pracy, o uznanie bezskuteczności wypowiedzenia stosunku pracy, o przywrócenie do pracy i przywrócenie poprzednich warunków pracy lub płacy oraz łącznie z nimi dochodzone roszczenia i o odszkodowanie w przypadku nieuzasadnionego lub naruszającego przepisy wypowiedzenia oraz rozwiązania stosunku pracy, a także sprawy dotyczące kar porządkowych i świadectwa pracy oraz roszczenia z tym związane.

konto usunięte

Temat: BARDZO PILNE i aktualne tylko przez pare godzin

dziekuje :-)

bardzo :-) :-)

Następna dyskusja:

BARDZO PILNE!! Pod jakimi w...




Wyślij zaproszenie do