Michal Kowal Student, ZSP1
konto usunięte
Temat: windykacja
Skontaktować się należy z wierzycielem i wyjaśnić sprawę.Pamiętać bowiem należy, że zgodnie z art. 804 kpc organ egzekucyjny nie jest uprawniony do badania zasadności i wymagalności obowiązku objętego tytułem wykonawczym.
Temat: windykacja
Sprawdzić akta z Lublina, zlozyc wnisoek o przywrocenie terminu do zlozenia sprzeciwu, a nastepnie sprzeciw.konto usunięte
Temat: windykacja
A wniosek o przywrócenie terminu czym uzasadnić?.Kodeks postępowania cywilnego.
Art. 168. § 1. Jeżeli strona nie dokonała w terminie czynności procesowej bez swojej winy, sąd na jej wniosek postanowi przywrócenie terminu.
§ 2. Przywrócenie nie jest dopuszczalne, jeżeli uchybienie terminu nie pociąga za sobą ujemnych dla strony skutków procesowych.
Art. 169. § 1. Pismo z wnioskiem o przywrócenie terminu wnosi się do sądu, w którym czynność miała być dokonana, w ciągu tygodnia od czasu ustania przyczyny uchybienia terminu.
§ 2. W piśmie tym należy uprawdopodobnić okoliczności uzasadniające wniosek.
§ 3. Równocześnie z wnioskiem strona powinna dokonać czynności procesowej.
§ 4. Po upływie roku od uchybionego terminu, jego przywrócenie jest dopuszczalne tylko w wypadkach wyjątkowych.
§ 5. Postanowienie w przedmiocie wniosku o przywrócenie terminu może być wydane na posiedzeniu niejawnym.
Brak winy za niedokonanie w terminie czynności procesowej przyjmuje się wówczas, gdy wystąpiły przeszkody niezależne od strony, w tym także gdy strona z powodu choroby błędnie zrozumiała pouczenie o sposobie i terminie dokonania czynności procesowej (postanowienie SN z dnia 5 stycznia 2006 r., I UZ 38/05, OSNP 2007, nr 1-2, poz. 32). Oceniając winę strony lub jej brak w uchybieniu terminowi dokonania czynności procesowej (art. 168 § 1), należy brać pod rozwagę nie tylko okoliczności, które uniemożliwiły stronie dokonanie tej czynności w terminie, lecz także okoliczności świadczące o podjęciu lub niepodjęciu przez stronę działań mających na celu zabezpieczenie się przed niedotrzymaniem terminu (postanowienie SN z dnia 6 października 1998 r., II CKN 8/98, LEX nr 50679).
W danym przypadku jeżeli niedotrzymanie terminu było wynikiem braku staranności w zabezpieczeniu swoich praw szansa na przywrócenie terminu jest iluzoryczna.
Michal Kowal Student, ZSP1
Temat: windykacja
czy jezeli jestem chory na padaczke mam szanse na przywrucenie terminu?konto usunięte
Temat: windykacja
Gdyby uprawdopodobnił Pan, że negatywne objawy choroby występowały w czasie upływu terminu do wniesienia sprzeciwu. Pamiętać przy tym należy jednak o tym, że wniosek o przywrócenie terminu należy złożyć w ciągu 7 dni od ustania przyczyny, która doprowadziła do niedotrzymania terminu.Pytanie mam tylko czy doręczono Panu nakaz zapłaty z e sądu ?
Temat: windykacja
Robert K.:
Pytanie mam tylko czy doręczono Panu nakaz zapłaty z e sądu ?
I to jest kluczowe. Ja zrozumiałam, ze nie.... I na tym oparłabym wniosek o przywrócenie terminu zlozenia zarzutów lub o ponowne doreczenie nakazu ze względu na wadę. Ale przy tak znikomych informacjach ciezko się domyslac.
Sylwia Kolesławska Manager, Kromobud
Temat: windykacja
Jakim cudem, skoro spłaciłeś wszystko, windykacja ponownie zapukała do Twoich drzwi? Dziwna sprawa.... Nie zazdroszczę w każdym razie. Dobrze doczytałam że jesteś z Lublina? To tak jak ja, mieszkam tu od urodzenia i mam małe przedsiębiorstwo usługowo-handlowe. Niestety często borykam się z problemem nieuczciwych kontrahentów i muszę ściągać należne pieniądze. Współpracuję na stałe z kancelarią przy ul. Diamentowej 1, szczerze polecam, reprezentują moją firmę w prowadzeniu postępowań sądowych, jeszcze się nie zdarzyło zeby nie udało się zakończyć sprawy z windykacją należności. Mec. Bloch posiada dużą wiedzę w tym zakresie, więc polecam udać się do niego, może pomoże Tobie ustalić co z tymi należnościami, które masz oddać.Podobne tematy
Następna dyskusja: