Paweł M.

Paweł M. web developer, Roche
Polska Sp. z o.o.

Temat: Ukryty pokój przechodni

Witam,

podczas oglądania mieszkania dziura w ścianie była zastawiona szafami z obu stron, tak, że nie dało się jej zauważyć. Mieszkanie było reklamowe jako 3 sypialnie z salonem, nie było mowy o pokoju przechodnim. Po otrzymaniu kluczy pozostawiona została dziura o którą oparty jest kawałek sklejki. Niestety pieniądze za pierwszy miesiąc i kaucję zostały przelane, nie został podpisany jeszcze protokół zdawczo-odbiorczy.

Co mogę w takiej sytuacji zrobić? Od końca miesiąca nie będę miał także alternatywnego lokum więc nawet zwrot pieniędzy nie jest dla mnie zadowalający. Wolałbym ich zwyczajnie przestraszyć, żeby skłonić ich do zalepienia dziury.

konto usunięte

Temat: Ukryty pokój przechodni

Czyli Pan wynajmuje ?

USTAWA
z dnia 21 czerwca 2001 r.
o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego
(tekst jednolity)

Art. 6a. 1. Wynajmujący jest obowiązany do zapewnienia sprawnego działania istniejących instalacji i urządzeń związanych z budynkiem umożliwiających najemcy korzystanie z wody, paliw gazowych i ciekłych, ciepła, energii elektrycznej, dźwigów osobowych oraz innych instalacji i urządzeń stanowiących wyposażenie lokalu i budynku określone odrębnymi przepisami.
2. W razie oddania w najem lokalu opróżnionego przez dotychczasowego najemcę, wynajmujący jest obowiązany wymienić zużyte elementy wyposażenia lokalu.
3. Do obowiązków wynajmującego należy w szczególności:
1) utrzymanie w należytym stanie, porządku i czystości pomieszczeń i urządzeń budynku, służących do wspólnego użytku mieszkańców, oraz jego otoczenia;
2) dokonywanie napraw budynku, jego pomieszczeń i urządzeń, o których mowa w pkt 1, oraz przywrócenie poprzedniego stanu budynku uszkodzonego, niezależnie od przyczyn, z tym że najemcę obciąża obowiązek pokrycia strat powstałych z jego winy;
3) dokonywanie napraw lokalu, napraw lub wymiany instalacji i elementów wyposażenia technicznego w zakresie nieobciążającym najemcy, a zwłaszcza:
a) napraw i wymiany wewnętrznych instalacji: wodociągowej, gazowej i ciepłej wody - bez armatury i wyposażenia, a także napraw i wymiany wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami, instalacji elektrycznej, anteny zbiorczej - z wyjątkiem osprzętu,
b) wymiany pieców grzewczych, stolarki okiennej i drzwiowej oraz podłóg, posadzek i wykładzin podłogowych, a także tynków.

Zwracam uwagę na ust. 3 pkt 2 i 3b, któy mówi o naprawach obciążających wynajmującego.

Następna dyskusja:

pokój do wynajęcia




Wyślij zaproszenie do