Monika D.

Monika D. Coaching / Marketing
/ Branding /
Business Development

Temat: świadectwo pracy tymczasowej - wymiar urlopu

Przez miesiąc miałam podpisaną umowę o pracę z pośrednikiem. Po rozwiązaniu z mojej inicjatywy umowy otrzymałam świadectwo pracy tymczasowej, na którym przeczytałam, że nie został mi naliczony urlop.

Znalazłam podstawę prawną, na którą powołuje się Pani, z którą umowę podpisywałam.

Ustawa o pracy tymczasowej:
Art. 17. 1. Pracownikowi tymczasowemu przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze dwóch dni za każdy miesiąc pozostawania w dyspozycji jednego pracodawcy użytkownika lub więcej niż jednego pracodawcy użytkownika; urlop nie przysługuje za okres, za który pracownik wykorzystał u poprzedniego pracodawcy urlop wypoczynkowy przysługujący na podstawie odrębnych przepisów.
2. Urlopu wypoczynkowego udziela się pracownikowi tymczasowemu w dni, które byłyby dla niego dniami pracy, gdyby nie korzystał z tego urlopu. W przypadku określonym w art. 10 ust. 2 do pracownika tymczasowego stosuje się przepisy art. 1672 Kodeksu pracy.
3. W razie niewykorzystania przez pracownika tymczasowego urlopu wypoczynkowego w okresie wykonywania pracy tymczasowej agencja pracy tymczasowej wypłaca pracownikowi tymczasowemu ekwiwalent pieniężny w zamian za ten urlop lub niewykorzystaną jego część.
4. Wynagrodzenie za jeden dzień urlopu wypoczynkowego lub ekwiwalent pieniężny za jeden dzień tego urlopu ustala się, dzieląc wynagrodzenie uzyskane przez pracownika tymczasowego w okresie wykonywania pracy tymczasowej przez liczbę dni pracy, za które to wynagrodzenie przysługiwało.

Czy z tego wynika, że urlop naliczany jest z dołu?
Ponieważ brakowało mi kilku dni do pełnego miesiąca Pani stwierdziła, że urlop mi się nie należał - tym samym ekwiwalent za urlop.

Proszę o wyjaśnienie zapisu z ustawy.