Tomasz
Brysiak
Trader-WYNIKI Z
INWESTYCJI Z LAT
2010-2013. RESULTS
FROM...
Temat: "śmieszne"- udawanie Policji przez ekipę TV i...
Przypadek znajomego. Oferta badań rynkowych za określoną kwotę, podanym czasem z ogłoszenia. Tematyką pewna subkultura.Osoba udaje się do wyznaczonego miejsca i tam osoba z badania kieruje go do windy i podaje piętro np15. Osoba wsiada i jedzie. Na 4 piętrze wsiada pewna pani, na 9 winda staje umyślnie zatrzymana przez TV i administratora. Następuje polemika i pani ta zauważa obraźliwy napis na Prezydenta. Zaczyna podawać się za funkcjonariusza Policji i mówić, że podejmie czynności śledcze. Przez krótkofalówkę sugeruje kontakt z Policją. Na wstępie wyciąga suwmiarkę i prosi o pomoc w jej przetrzymaniu i pomiaru tego napisu na lustrze. Osoba zostawia tam odciski palców. Potem chce zdjąć odciski palców od osoby, która jest w windzie sugerując, że może to on. Ma wyjęte wszelkie narzędzia. Podaje się też za osobę, która współpracuje z administracją obiektu. Zaczyna próby legitymowania, po jakimś czasie fotografuje dowód, sugeruje założenie kajdanek, które posiada. Grozi sankcjami za obrazę Prezydenta i za wandalizm, sugeruje posiadanie narkotyków i 48 godz. aresztem. Trzyma w zmowie windę z osobą na dole, nie dając żadnej możliwości wyjścia przez około 40 min.
Osoba w ten sposób przetrzymywana na wstępie lekko nawiązuje, że nie lubi wind, ma lęki z dzieciństwa i często wchodzi nie używając windy na wyższe piętra. Widać, że coraz bardziej się denerwuje i źle się czuje.
Po 40 min winda rusza, otwierają się drzwi i akcja typu "ukryta kamera". Zdaniem osoby przekracza to granice dobrego smaku, jest roztrzęsiona i ma dość. Nie zgadza się na publikację nagrań, a kwota, która była obiecana nie zostaje jej wypłacona. Nie spełnia to też tematu badania, osoba nie może wyjść z windy przez 40 min jak na zwykłym badaniu gdzie może wyjść jak wolny człowiek w dowolnym momencie gdziekolwiek ma ochotę. Wszystko jest nagrywane.
Reasumując, za udawanie Policji jest sankcja z KK(Art. 227. Kto, podając się za funkcjonariusza publicznego albo wyzyskując błędne przeświadczenie o tym innej osoby, wykonuje czynność związaną z jego funkcją, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku) , co z ewentualnym powództwem cywilnym i co można uzyskać? Jakieś odszkodowanie? Czy nakręcanie takich programów jest w ogóle zgodne z prawem?Ten post został edytowany przez Autora dnia 25.03.16 o godzinie 15:20