Temat: Serwis internetowy - aspekty prawne ( GIODO, regulamin)

Dzień dobry,
za niecaly miesiac zamierzam utworzyc serwis internetowy (nie nalezacy do zadnej firmy,darmowy, bez reklam - 0 zarabiania) z mozliwoscia rejestracji (login,email,hasło).

Serwis jest typowym pomysłem-testem, wiec wolałbym nieangazowac sie strasznie na poczatku - przez co rozumiem rowniez rejestracje do GIODO.
Jednakze, po kilku dniach "badania" wywnioskowałem, ze sensownym działaniem może być powołanie się na ten przepis Ustawy o danych osobowych:

"Art. 43.
1. Z obowiązku rejestracji zbioru danych zwolnieni są administratorzy danych:"
przetwarzanych w związku z zatrudnieniem u nich, świadczeniem im usług na podstawie umów cywilnoprawnych, a także dotyczących osób u nich zrzeszonych lub uczących się;

Teraz pojawia się pytanie o słowo "zrzeszone". Czy taka strona zrzeszajaca musi byc zgłoszona do jakiejś innej instytucji, czy wystarczy podanie informacji w regulaminie serwisu??

Drugie pytanie o język:
Czy portal internetowy po angielsku, musi mieć regulaimny, polityke cookies i pp równiez po polsku, jezeli ja - wlasciciel jestem w PL i siedziba serwisu jest PL (nie #firma)?

Pozdrawiam
Piotr Jankowski

Piotr Jankowski Radca prawny,
Prawowgastronomii.pl
, Trener

Temat: Serwis internetowy - aspekty prawne ( GIODO, regulamin)

Rejestracja zbioru danych to krótka piłka. A nim go zarejestrują to może już skończysz "test", także lepiej to zrobić, żeby ustrzec się ewentualnych problemów.

Co do zrzeszenia - to trochę nie tak;) Zrzeszenie w rozumieniu tego przepisu to np. członek stowarzyszenia, które jest administratorem danych. Także ludzi, którzy wchodzą na stronę to nie obejmuje.

Co do języka - hmm, to zależy co to będzie za serwis i czym i gdzie będzie się trudnił. Jeśli osoba fizyczna nie firma, czyli konsument nabędzie jakiś sprzęt czy usługę, której wykonanie nastąpi na terenie RP - regulamin strony w jez polskim to must have takiego serwisu.

Następna dyskusja:

Serwis internetowy a FV




Wyślij zaproszenie do