konto usunięte

Temat: Rozwód z orzeczeniem o mojej winie ...

Witam.

Wczoraj otrzymałem zawiadomienie o separacji jak i orzeczenie ze zobowiązany jestem utrzymywać bezrobotna od blisko 3 lat żonę jak i mieszkanie którego hipoteka jest podzielona na nas dwoje. ( jako nie mam z tym problemu )
Jako ze dla sądu zarabianie 1030 euro to dużo jestem zobowiązany płacić na zonę 2000 złotych ( mieszkając w Polsce tyle nigdy wypłaty nie widziałem ) będąc jedynym żywicielem rodziny otrzymywałem pobory w przedziale 1400-1800 na rękę ( wtedy wystarczało to na dwoje ) .
Wydaje mi się to DUŻĄ kwota ( 2000 złotych ) ze względu na to ze muszę w Niemczech opłacić mieszkanie i rachunki pozostaje mi na życie miesięcznie 150-200 euro.

Niebawem dostane pozew rozwodowy z ugoda na korzyść jeszcze mojej zony ( orzeczenie o mojej winie ) .
Jako ze jestem w Niemczech mam utrudniony dostęp do porad prawnych czy chociaż wynajęcia adwokata ...
Na którego nota bene mnie nie stać.

Jakie są tego konsekwencje? Co to tak naprawdę dla mnie oznacza ?
Czy mogę być później jeszcze ciągany po sadach ?
Chce grzecznie podpisać ugodę i zakończyć sprawę.
Nie chce walczyć o każdą rzecz zawiniłem, moja wina.

konto usunięte

Temat: Rozwód z orzeczeniem o mojej winie ...

Rozwód z orzeczeniem winy jednego małżonka to jedno z gorszych rozstrzygnięć.

Art. 60. § 1. Małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia i który znajduje się w niedostatku, może żądać od drugiego małżonka rozwiedzionego dostarczania środków utrzymania w zakresie odpowiadającym usprawiedliwionym potrzebom uprawnionego oraz możliwościom zarobkowym i majątkowym zobowiązanego.
§ 2. Jeżeli jeden z małżonków został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, a rozwód pociąga za sobą istotne pogorszenie sytuacji materialnej małżonka niewinnego, sąd na żądanie małżonka niewinnego może orzec, że małżonek wyłącznie winny obowiązany jest przyczyniać się w odpowiednim zakresie do zaspokajania usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego, chociażby ten nie znajdował się w niedostatku.
§ 3. Obowiązek dostarczania środków utrzymania małżonkowi rozwiedzionemu wygasa w razie zawarcia przez tego małżonka nowego małżeństwa. Jednakże gdy zobowiązanym jest małżonek rozwiedziony, który nie został uznany za winnego rozkładu pożycia, obowiązek ten wygasa także z upływem pięciu lat od orzeczenia rozwodu, chyba że ze względu na wyjątkowe okoliczności sąd, na żądanie uprawnionego, przedłuży wymieniony termin pięcioletni.

Orzeczenie o winie jest korzystne dla tej strony, która nie ponosi winy rozkładu pożycia i może wykazać winę współmałżonka, gdyż ma szansę skorzystać z regulacji przewidzianej w art. 60 § 2 KRO, korzystniejszej dla niej


Przesłankami obowiązku alimentacyjnego z art. 60 § 2 KRO po stronie uprawnionego są więc:

1) brak winy w wywołaniu rozkładu pożycia u tego z małżonków, na rzecz którego ma powstać roszczenie, natomiast wyłączna wina po stronie tego małżonka, przeciwko któremu roszczenie ma być skierowane;

2) wywołanie przez rozwód istotnego pogorszenia sytuacji materialnej tego z małżonków, któremu ma przysługiwać roszczenie

Sąd Najwyższy w Wytycznych alimentacyjnych z 1987 r. wypowiedział się jeszcze co do pogorszenia się sytuacji materialnej małżonka niewinnego, wyjaśniając (w tezie XIII), że przy ocenie, czy takie pogorszenie nastąpiło „należy brać pod uwagę warunki materialne tego małżonka, jakie miałby, gdyby drugi z małżonków spełniał należycie swoje obowiązki i gdyby małżonkowie kontynuowali pożycie”. W uzasadnieniu do cytowanej tezy Wytycznych SN dodał, że w ocenie pogorszenia wskutek rozwodu sytuacji materialnej małżonka niewinnego nie są istotne (a więc nie podlegają uwzględnieniu) ewentualne zmiany, jakie mogły nastąpić w jego sytuacji materialnej w okresie między faktycznym rozejściem się małżonków a orzeczeniem rozwodu.


Obowiązek alimentacyjny rozwiedzionych małżonków, objętych przepisem art. 60 § 2 KRO i tych, których sąd uznał w wyroku rozwodowym za współwinnych (rozwód z winy obu stron), nie został ograniczony żadnym terminem, a jego wygaśnięcie następuje w razie śmierci uprawnionego lub zobowiązanego, lub ponownego wstąpienia w związek małżeński.uprawnionego do alimentów.

W skrócie nie można wykluczyć sytuacji, ze zgadza się Pan na rozwód z wyłącznej winy. Była żona wykazuje pogorszenie sytuacji i ma prawo do alimentów nielimitowych w czasie, no chyba że wyjdzie a maż lub umrze. Moe żyć konkubinacie i nadal bedzie uprawniona do alimentów.

konto usunięte

Temat: Rozwód z orzeczeniem o mojej winie ...

Magda S.:
Wydaje mi się, że te alimenty są bardzo wysokie. Jeśli Twoja żona jest w pełni sprawna to powinna iść do pracy a nie żerować na mężu... Może skontaktuj się z prawnikiem z http://kancelaria-cieslak.pl/ ? Pomoże ci jakoś wybrnąć z tej sytuacji bo nie może tak być. że większą część wypłaty przeznaczysz na żonę a sam nie będziesz miał za co żyć.

Troll marketingowy.
Przemysław B.

Przemysław B. Doradca Prawny

Temat: Rozwód z orzeczeniem o mojej winie ...

W pierwszej kolejności złóż odpowiedź na pozew rozwodowy, w którym przedstawisz swoją sytuację. Masz prawo wnieść o rozwód bez orzekania o winie, z orzekaniem o winie Twojej lub małżonki. Istotne jest także udokumentowanie zarobków i wykazanie, że roszczenie żony jest nadmierne.
Kasia W.

Kasia W. Project Manager,
analityk; spec od
rozwiązań
niemożliwych

Temat: Rozwód z orzeczeniem o mojej winie ...

Ada K.:
Dobrą pracę w moim przypadku
Dobrej pracy nie wykonujesz ty reklamując serwisu tu.
Spam marketingowy.

Temat: Rozwód z orzeczeniem o mojej winie ...

Zadzwoń do kancelarii Kurek i Wspólnicy 662 192 511. Prowadzą rozwody i regulują wszystkie kwestie związane z podziałem majątku, alimentami i opieką nad dzieckiem.
Arletta Bolesta

Arletta Bolesta adwokat kościelny,
Kancelaria Porad
Kościelno-Prawnych

Temat: Rozwód z orzeczeniem o mojej winie ...

W trakcie rozwodu warto już wziąć pod uwagę kościelny proces o nieważność małżeństwa, aby zachować spójność



Wyślij zaproszenie do