Paweł Niemam

Paweł Niemam Niemam, Niemam

Temat: Rezygnacja z Umowy Przedwstępnej

Witam,
18 stycznia tego roku podpisałem umowę przedwstępną wynajmu lokalu pod cukiernię. Umowę przyrzeczoną mieliśmy podpisać 01.03.2019.
Uzgodniłem z właścicielem lokalu że miesięczny czynsz będę płacił w wysokości 800zł. Do 01.03.2019r. właściciel miał ogarnąć lokal, doprowadzić go do ładu, ponieważ poprzedni właściciel zostawił straszny syf.
10 lutego pojechałem do lokalu obejrzeć jak prace idą, okazało się że syf jest nadal ten sam, brak jest jednego okna plus właściciel poinformował mnie że będę musiał mu dopłacić pieniądze (dodatkowo 100zł msc), plus mam mu coś odpalić ponieważ rury miał zapchane i on nie chce pokrywać kosztów z własnej kieszeni.... Koniec końców z 800zł zrobiło się 900zł msc + opłata za założenie licznika ?? Wcześniej powiedział mi że odłączył prąd ponieważ bał się zwarcia, teraz mi mówi że mam mu dać za założenie licznika, plus przetkanie rur. Dodatkowo powiedział że mam mu ten lokal pomalować, w przeciwnym wypadku poda mnie do sądu.... Nie wiem czy ja się wkopałem, czy źle myślę, ale teraz już nie mam zamiaru z tym Panem współpracować. Czy jest możliwość że rozwiązując umowę przedwstępna będę miał jakieś problemy, oprócz straty 2000zł? (2000zł zaliczka rezerwująca).

Treść umowy :

PRZEDWSTĘPNA UMOWA NAJMU LOKALU
Zawarta w dniu ...18.01.2019.......... w ..............................Miejscowość....... ....... pomiędzy:
1) ......................Dane właściciela...............................,

zamieszkałym w ......................................,
przy ul. .................................................. ..................,legitymujący się dowodem osobistym
numer......................................., wydanym przez .................................................. ..................,
NIP..........................., zwany dalej „WYNAJMUJĄCYM”,
a
2) ...................Moje dane..................................,

zamieszkałym w ......................................,
przy ul. .................................................. ..................,legitymujący się dowodem osobistym
numer......................................., wydanym przez
Prezydenta Miasta Kielce,
NIP x , zwany dalej „Najemcą”,

&1
1. Przedmiotem niniejszej Umowy jest przyrzeczenie przez Wynajmującego wynajmu na rzecz Najemcy lokalu użytkowego
&2
1. Strony zobowiązują się do zawarcia w terminie do dnia ........01.03.2019............................... roku właściwej (przyrzeczonej) umowy najmu lokalu.
&3
1. Wynajmujący oświadcza, że jest właścicielem lokalu nr
........Nic nie napisał.........., składający się z ..........................
.................................................. .............
O łącznej powierzchni ...... 85m2......, słownie ...................
m.kw. położonego w ......Miejscowosc...............,
przy ul.....................ulica...................... ...........
dla którego w Sądzie Rejonowym w.....Nie podał danych........................ prowadzona jest księga wieczysta KW nr ......................
odpis z powołanej księgi wieczystej z dnia .... Nie podał danych.., L.Dz.
.........., stanowi załącznik nr. 1 do umowy. Wynajumujący oświadcza, że informacje zawarte w tymże odpisie nie uległy zmianie, oraz że zawarcie przez niego niniejszej umowy nie narusza żadnych praw osób trzecich.
2. Wynajmujący odda Najemcy do użytkowania cały lokal na czas .................Nieograniczony z 6 miesiecznym wypowiedzeniem......................
&4
1. Czynsz najmu wynosi 800zł, słownie osiemset złotych, zero groszy
i jest płatny z góry do ....... dnia każdego miesiąca kalendarzowego,
Forma płatności: ...............Gotówka........................... ..........
2. Dodatkowo Najemca wpłaca opłatę rezerwującą w wysokości 2000zł, która docelowo zostanie zaliczona w poczet zwrotnej kaucji za lokal.
W razie rezygnacji z wynajmu przez najemce w/w kwota przepada na rzecz wynajmującego
Opłata rezerwująca wpłacona zostanie w formie gotówki z pokwitowaniem odbioru pieniędzy przez Wynajmującego.
&5
1. Po zakończeniu najmu Najemca jest obowiązany niezwłocznie zwrócić przedmiot najmu Wynajmującemu, wraz z wyposażeniem, w stanie nie pogorszonym. Najemca nie odpowiada za pogorszenie będące następstwem prawidłowego używania przedmiotu najmu. Zwrot przedmiotu najmu Wynajmującemu zostanie potwierdzony protokołem zdawczo-odbiorczym, sporządzonym wspólnie przez strony.

&6
1. Najemca nie ma prawa oddawania przedmiotu najmu w podnajem ani do bezpłatnego używania osobie trzeciej, bez uprzedniej zgody Wynajmującego wyrażonej na piśmie.
2. W razie naruszenia przez Najemcę zasad użytkowania lokalu wymienionych w umowie, Wynajmujący może wypowiedzieć najem bez zachowania terminu wypowiedzenia.

&7
1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednej dla każdej ze stron.

........................ ........................
Wynajmujący Najemca

15 stycznia zadzwoniłem do właściciela i powiedziałem mu że definitywnie nie chce z nim współpracować. Pan powiedział że dobrze, więc 2000zł przepada plus chce jeszcze ponad 1000zł za to że posprzątał swój lokal.

Zaznaczę jeszcze fakt iż postanowiłem wynająć lokal, ponieważ był tam piec taki kaflowy do wypieku chleba. Właściciel powiedział że przetestujemy piec. Przyjechałem w dzien testowania, właściciel powiedział że piec testował wczoraj, że wszystko działa. Chciałem aby przetestował przy mnie, nie zgodził się. W dodatku chciałem sprawdzić czy wszystkie rury działają i pobrać próbkę wody do sanepidu, właściciel zabronił mi włączać wody, powiedział ze jezeli bede chciał sobie coś remontować to wiadrami mam znosić wodę z piwnicy .... załamka.

Koniec końców od byłej pracownicy dowiedziałem się że piec jest uszkodzony, rury nie działają, a właściciel jest strasznym krętaczem i prawdopodobnie po podpisaniu umowy przyrzeczonej poda mnie do sądu że to ja mu wszystko tak uszkodziłem.

Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić.... Wyczytałem że muszę mu wysłać pismo że rezygnuje z najmu. Wysłałem takie coś :

Rozwiązanie Umowy Przedwstępnej

Kielce dn. 16.02.2019

Rozwiązanie umowy przedwstępnej

Przedsiębiorca

i

Właściciel
zgodnie oświadczają, iż rozwiązują za porozumieniem stron przedwstępną umowę wynajmu zawartą w dniu 18.01.2019 w x , której przedmiotem było przyrzeczenie zawarcia umowy wynajęcia lokalu mieszczącego się przy ulicy x. Jako termin zawarcia umowy określono dzień 01.03.2019r.
Umowa ulega rozwiązaniu z dniem 15.02.2019r
Strony zgodnie oświadczają, że nie będą wnosić wzajemnych roszczeń z tytułu rozwiązanej umowy przedwstępnej. W przeciwnym wypadku firma x pozwie x właściciela obiektu o odszkodowanie związane z niedopełnieniem umowy słownej, oraz będzie żądać zwrotu zaliczki 2000zł (słownie: dwa tysiące złotych).

O rezygnacji z dalszej współpracy x został poinformowany telefonicznie dnia 15.02.2019r, przez Pana x.

Przy rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron, zgodnie z &4, pkt. 2, opłata rezerwująca 2000zł (słownie: dwa tysiące złotych) wpłacona przez najemce przepada na rzecz wynajmującego.

”&4
Pkt 2. Dodatkowo Najemca wpłaca opłatę rezerwującą w wysokości 2000zł, która docelowo zostanie zaliczona w poczet zwrotnej kaucji za lokal. W razie rezygnacji z wynajmu przez najemcę w/w kwota przepada na rzecz wynajmującego. ”

Pismo wykonane jest w trzech jednobrzmiących egzemplarzach, dla x, x, oraz x.

(właściciel firmy x ) (świadek przy sporządzaniu dokumentu)

Za każdą pomoc z góry dziekuję,
Pozdrawiam
Kasia W.

Kasia W. Project Manager,
analityk; spec od
rozwiązań
niemożliwych

Temat: Rezygnacja z Umowy Przedwstępnej

Paweł N.:
To jakiś fejkowy post.
Bez obrazy, ale nie można być aż tak mało myślącą rozsądnie osobą by chcieć prowadzić biznes i nie znać podstaw prawa.
Jeśli naprawdę podpisałeś rozwiązanie umowy za porozumieniem stron to jest to wyjątkowo nierozsądne działanie. Polecam kontakt z prawnikiem.
Rafal Palkaj

Rafal Palkaj Doradca Klienta
Biznesowego
Janmet-panele

Temat: Rezygnacja z Umowy Przedwstępnej

Nie rozumiem! to czemu Pan rezygnuje z najmu?w momencie podpisania umowy też musi być protokół zdawczo-odbiorczy wykazuje Pan mankamenty,które należy usunąć na koszt wynajmującego +nie zgadza się Pan na podwyższenie czynszu bo kwota została już ustalona w umowie przedwstępnej-sądząc po charakterystyce wynajmującego,nie dochodzi do podpisania umowy nie z Pana winy,więc i wpłata rezerwująca nie przepada,zdaje się,że Pan nie rozumie,że oprócz obowiązków ma Pan również prawa!
Paweł Niemam

Paweł Niemam Niemam, Niemam

Temat: Rezygnacja z Umowy Przedwstępnej

Witam,
DZIĘKUJĘ za każdą wypowiedź.
Prowadzę już jeden biznes, lecz nigdy nie musiałem wynajmować lokalu.
Nie znam się na prawie, teraz dopiero czytam o umowie przedwstępnej. Znam się na paru rzeczach, cały czas się uczę.
Po rozmowie z właścicielem moim zdaniem było to jedyne rozwiązanie problemu, często wyjeżdżam w teren, mam mało czasu i wystraszyłem się że będę musiał wstawić się na rozprawę sądową kiedy będę np. Za granicą.
Dzisiaj zadzwonię do właściciela i spruboje się z nim dogadać
Czytając informacje na innych stronach byłem przekonany że jestem na przegranej pozycji. Dziękuję za pomoc Ten post został edytowany przez Autora dnia 21.02.19 o godzinie 15:53
Paweł Niemam

Paweł Niemam Niemam, Niemam

Temat: Rezygnacja z Umowy Przedwstępnej

Właściciel powiedział że nie ma zamiaru niepodpisywac umowy przyrzeczonej.
Powiedział że jeżeli nie podpisze z nim umowy on potraktuje to tak jakbym z nim już umowę podpisał i po roku czasu sadownie dostanę wyrok sądu że mam mu zapłacić 800zl x 12 msc za lokal za to że on mi to przytrzymal. Przepraszam za literówki, jestem w trasie i pisze z telefonu.
Paweł Niemam

Paweł Niemam Niemam, Niemam

Temat: Rezygnacja z Umowy Przedwstępnej

Właściciel powiedział że nie ma zamiaru niepodpisywac umowy przyrzeczonej.
Powiedział że jeżeli nie podpisze z nim umowy on potraktuje to tak jakbym z nim już umowę podpisał i po roku czasu sadownie dostanę wyrok sądu że mam mu zapłacić 800zl x 12 msc za lokal za to że on mi to przytrzymal. Przepraszam za literówki, jestem w trasie i pisze z telefonu.

Ale dobrze, jeżeli już się poddaje i chce sprawę zakończyć, niech sobie wezmie te pieniądze, ale czy jest możliwe abym się za rok sądził i płacił za cały rok za lokal?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za stylistykę ale jestem trochę zdenerwowany ta sytuacja.
Rafal Palkaj

Rafal Palkaj Doradca Klienta
Biznesowego
Janmet-panele

Temat: Rezygnacja z Umowy Przedwstępnej

Paweł N.:
Właściciel powiedział że nie ma zamiaru niepodpisywac umowy przyrzeczonej.
Powiedział że jeżeli nie podpisze z nim umowy on potraktuje to tak jakbym z nim już umowę podpisał i po roku czasu sadownie dostanę wyrok sądu że mam mu zapłacić 800zl x 12 msc za lokal za to że on mi to przytrzymal. Przepraszam za literówki, jestem w trasie i pisze z telefonu.

Ale dobrze, jeżeli już się poddaje i chce sprawę zakończyć, niech sobie wezmie te pieniądze, ale czy jest możliwe abym się za rok sądził i płacił za cały rok za lokal?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i przepraszam za stylistykę ale jestem trochę zdenerwowany ta sytuacja.
Witam!
żeby umowa była skuteczna muszą ją podpisać obydwie strony, to nie jest tak,ze ktoś wbrew faktom będzie sobie ją uważał za podpisaną!-widzę,że nie chce Pan tej sprawy ciągnąć,nawet kosztem wpłaty,czasami święty spokój jest cenniejszy!zgodnie z umową którą Pan pokazał,sankcją za nie podpisanie tej umowy jest przepadek wpłaty,a po podpisaniu umowy musiałby Pan stosować się do sześciomiesięcznego okresu wypowiedzenia,a wtedy Właściciel mógłby chcieć czynsz za pół roku nawet gdyby Pan z lokalu nie korzystał!nie jestem prawnikiem,miałem tylko z wieloma umowami do czynienia,a co za tym idzie trudno moją opinię uznać za wykładnie,więc jeżeli chce Pan w spokoju zakończyć sprawę,niech się Pan uda do prawnika,który w formie pisemnej poinformuje Właściciela lokalu o chęci odstąpienia od podpisania umowy i niech to się odbędzie przed uzgodnioną datą! pozdrawiam i życzę powodzenia!



Wyślij zaproszenie do