Pawel R.

Pawel R. www.roogmedia.pl

Temat: Prawo do podpisania umowy

Mój znajomy wykonywał na rzecz jednej spółki usługę przez okres 12 miesięcy za którą zgodnie z umową, podpisaną ze spółką powinien otrzymać zapłatę. Niestety, zleceniodawca nie poczuwał się do uregulowania należności więc mój znajomy poszedł do sądu. Bez problemu wygrał sprawę pierwszej instancji. Zleceniodawca odwołał się do sądu drugiej instancji...i tu niespodzianka... sprawa została orzeczona na korzyść zleceniodawcy. Powód....zleceniodawca nie miał prawa zawrzeć umowy. Patrząc w dane KRS rzeczywiście, umowę musi podpisać prezes spółki a zleceniodawcą był tylko wspólnik. Niemniej jednak przed podpisaniem umowy zostało dostarczone pełnomocnictwo podpisane przez notariusza oraz prezesa spółki, które daje prawo do składania wniosków, reprezentacji oraz podpisywania umów.

Czy te pełnomocnictwo dawało mu w końcu prawo do podpisania umowy? Czy można się jeszcze gdzieś do tego odwołać? Kolega jest trochę załamany, bo nie dość że przez rok wykonywał usługę, która nie dałą mu pieniędzy, to jeszcze musi opłacić prawników zleceniodawcy. Będę wdzięczny za każdą radę.

Temat: Prawo do podpisania umowy

Trudno cos stwierdzić nie widząc dokumentów i uzasadnienia obu sądów. To pełnomocnictwo dla wspólnika do zawierania umów było złożone jako dowód do akt sprawy? Czy kolega korzystał z usług adwokata lub radcy prawnego? Zawsze jeszcze może spróbować dochodzić swoich należności z tytułu bezpodstawnego wzbogacenia, ewentualnie dochodzić roszczeń od wspólnika. Zaznaczam jednak, że bez znajomości akt sprawy nie ma możliwości wskazania konkretnego rozwiązania i podania przyczyny takiego, a nie innego rozstrzygnięcia sądu II instancji. Radzę żeby kolega zwrócił się ze swoja sprawą do jakiejś Kancelarii.
Pawel R.

Pawel R. www.roogmedia.pl

Temat: Prawo do podpisania umowy

Tak, pełnomocnictwo było załączone, dlatego sąd pierwszej instancji wydał wyrok na jego korzyść. Oczywiście korzystał z usług adwokata, ale chwilowo stał się "niedostępny". Kolega czeka na uzasadnienie od sądu a tymczasem przyszedł spory rachunek od adwokata drugiej strony z terminem płatności na 3 dni.

Następna dyskusja:

prawo pracy - utrudnianie w...




Wyślij zaproszenie do