Sylwia Kowalska prywatny
Małgośka Kierzkowska Radca Prawny
Temat: komornik
Z umowy zlecenia niestety komornik może zająć wszystko. To że spłaty są systematyczne niestety nie będzie miało większego znaczenia. Jest jedynie kwestia ustaleń z komornikiem ale nie na tyle wiążących, żeby komornik nie mógł dokonywać zajęcia.Andrzej Sawa
konto usunięte
Temat: komornik
Z jednym wyjątkiem.Art. 833 par. 2 kpc Przepis § 1 stosuje się odpowiednio do uposażeń posłów i senatorów, należności członków rolniczych spółdzielni produkcyjnych i ich domowników z tytułu pracy w spółdzielni, wynagrodzeń członków spółdzielni pracy oraz wszystkich świadczeń powtarzających się, których celem jest zapewnienie utrzymania.
I ACa 1057/13 wyrok s.apel. 2014-02-13
w Łodzi
Artykuł 833 § 2 k.p.c. stanowi, że przepis § 1 stosuje się odpowiednio do wszystkich świadczeń powtarzających się, których celem jest zapewnienie utrzymania. Nie ulega wątpliwości, że do świadczeń powtarzających się, których celem jest zapewnienie utrzymania, zalicza się również wynagrodzenia wypłacane na podstawie umów cywilnoprawnych (jak np. na podstawie umowy najmu). W doktrynie podkreśla się, że pojęciu świadczeń powtarzających się, których celem jest zapewnienie utrzymania, należy nadawać szerokie znaczenie. Zaliczenie danego świadczenia do wymienionej grupy świadczeń zależy wyłącznie od ustalenia, czy świadczenie to ma charakter periodyczny (powtarzający się) oraz czy spełnia cel wyżej wskazany. Świadczeniami powtarzającymi się są świadczenia wypłacane dłużnikowi okresowo w powtarzających się odstępach czasu.
Art. 833. § 1 kpc Wynagrodzenie ze stosunku pracy podlega egzekucji w zakresie określonym w przepisach Kodeksu pracy.
W takiej sytuacji nie cała kwota będzie podlegać egzekucji.
Małgośka Kierzkowska Radca Prawny
Temat: komornik
Andrzej S.:
Ale chyba można wiążąco zawrzeć "układ" z komornikiem
Z komornikiem, a właściwie wierzycielem ( bo komornik tylko realizuje wnioski wierzyciela) można się dogadać, ale jest to jedynie porozumienie pomiędzy stronami. Wierzyciel o takim porozumieniu powinien poinformować komornika i wtedy komornik będzie prowadził egzekucję zgodnie z wnioskiem wierzyciela. Jeżeli jednak wierzyciel zmieni zdanie to komornik będzie musiał działać zgodnie z jego nowym wnioskiem.
Podobne tematy
-
Bezpłatne Porady Prawne... » Komornik sądowy vs. działalność gospodarcza (nic pilnego) -
-
Bezpłatne Porady Prawne... » Czy Komornik może. -
-
Bezpłatne Porady Prawne... » komornik i konto w banku -
-
Bezpłatne Porady Prawne... » KOMORNIK - pilne -
-
Bezpłatne Porady Prawne... » zapłacony mandat a komornik -
-
Bezpłatne Porady Prawne... » komornik -
-
Bezpłatne Porady Prawne... » komornik nic nie robi -
-
Bezpłatne Porady Prawne... » Umowa najmu a komornik -
-
Bezpłatne Porady Prawne... » umorzenie egzekucji z wynagrodzenia o pracę a mimo to... -
-
Bezpłatne Porady Prawne... » Co może komornik ? -
Następna dyskusja: