Temat: komornik

Pytanie pierwsze,dług wynosił 6400 zl,razem juz odsetkami i opłatami komornika.znajomi wpłacili juz 7100 zł,czyli wiecej.byli u komornika i mu pow.o tym,a komornik pow.ze jeszcze musi isc do banku,i w ciagu dwóch tyg.da odpowiedz,a minal juz miesiac i cisza.nie chce dac papierow zakonczenia kredytu.co maja zrobic,bo 20 kwietnia powinni prawidłowo wpłacic rate.ale to i tak juz wpłacili wiecej niz caly dlug.

Drugie pytanie.
Druga sprawa ci sami znajomi maja tez gdzie indziej dlug,dogadali sie z wierzycielem ze beda mu splacac dlug,wierzyciel sie zgodzil,placili mu systematycznie,i teraz odezwal sie komornik, in chce zajac samochod,znajomi dzwno dzwonili do tego komornikai pow.ze spłacaja wierzycielowi,ale on pow.ze jego to nie obchodzi ze placa do wierzyciela.i ze maja placic komornikowi.co z ta kasa co jest wplacona wierzycielowi.komornik pow.ze to przepada.probuja dodzwonic sie do wierzyciela getback,ale nikt nie odbiera.to komu maja placic,czy i do komornika i do wierzyciela?

konto usunięte

Temat: komornik

Art. 822 kpc Komornik wstrzyma się z dokonaniem czynności, jeżeli przed jej rozpoczęciem dłużnik złoży niebudzący wątpliwości dowód na piśmie, że obowiązku swojego dopełnił albo że wierzyciel udzielił mu zwłoki. Komornik wstrzyma się również z dokonaniem czynności, jeżeli przed jej rozpoczęciem dłużnik albo jego małżonek podniesie zarzut wynikający z umowy małżeńskiej przeciwko dokonaniu czynności i okaże umowę majątkową małżeńską oraz przedłoży niebudzący wątpliwości dowód na piśmie, że zawarcie umowy majątkowej małżeńskiej oraz jej rodzaj były wierzycielowi wiadome. Wstrzymując się z dokonaniem czynności, komornik stosownie do okoliczności pode

Wierzyciel może żądać umorzenia (zawieszenia) postępowania lub dalszego prowadzenia egzekucji. W tym ostatnim wypadku dłużnik (małżonek dłużnika), broniąc się przed egzekucją, ma możliwość wytoczenia powództwa przeciwegzekucyjnego (art. 840 i 840(1). Wierzyciel pozostający w złej wierze może odpowiadać za szkodę wyrządzoną bezzasadną egzekucją. W kwestii bezczynności wierzyciela zob. uwagi do art. 823.

Nie dotyczy czynności już rozpoczętej. Może natomiast dotyczyć całego dalszego postępowania egzekucyjnego lub tylko jego części, jeżeli podniesione przez dłużnika zarzuty dotyczą jednego z egzekwowanych świadczeń albo jego części. Kontynuowanie czynności może nastąpić dopiero po zajęciu stanowiska przez wierzyciela.

W razie dalszej egzekucji pozostaje powództwo przeciwinfekcyjne.

W pkt 2 art. 822 kpc ma także zastosowanie, bowiem

Okoliczności umożliwiające wstrzymanie czynności. Możliwość wstrzymania czynności na podstawie art. 822 KPC dotyczy następujących okoliczności:

1) spełnienia przez dłużnika świadczenia, które ma być przedmiotem egzekucji;

2) uzyskania przez dłużnika przesunięcia terminu wykonania świadczenia;

3) podniesienia przez dłużnika zarzutu z umowy majątkowej małżeńskiej.

mamy do czynienia zatem z pkt 2 o ile jest dokument wskazujący na to, że strony się dogadały.

Temat: komornik

A tak zwyczajnie prosze wytlumaczyc na te pierwsze i drugie pytanie

Andrzej Sawa

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora

Temat: komornik

A co maja zrobic jak wierzyciel nieodbiera tel.?i gdzie w takim razie maja placic,do komornika

Andrzej Sawa

Wypowiedzi autora zostały ukryte. Pokaż autora



Wyślij zaproszenie do