konto usunięte

Temat: Fikcyjne podejrzanie naruszenie nietykalności cielesnej

Witam . Problem u mnie jest dlugi . Mieszkamy w domu jedno rodzinnym podzielonym na dwa mieszkania w jednej czesci ja mieszkam z moja mama a z drugiej ojciec ze swoja konkubiną . Doszło do klótni wiec mama wezwala policje ze ojciec z konkubiną sie odgraża . Policja przyjechała bardzo arogancko zachowali sie w stosunku do mojej mamy , policjantowi przeszkadzało ze nie było nr domu na plocie i nie mógł trafić. Po rozmowie policji z moja mama a pozniej z ojciem i jego konkubiną policja odjechała . Brat przyjechał starszy do nas wiec postanowilismy wejsc przez korytarz (wspolny) do domu . Konkubina ojca staneła w przejsciu a brat ją odepchnał otwartą reką . Ojciec z konkubiną poszli do mieszkania i zadzwonili po policje , Policja przyjechała poszła do konkubiny a ona podobno pobita stwierdzli ze my to zrobilismy bo innych osob na potworku nie było . Policja zatrzymała mnie i brata za to ze niby pobilismy konkubine mojego ojca. Konkubina ojca wezwała karetke . Policja wmawiała nam ze jestesmy na przegranej pozycji bo ma ona obdukcje i zeznania ojca. Policja przyczytała nam akt z którego jestesmy podejrzani czyli naruszenie nietyklanosci cielesnej . Pytanie co mamy zrobić? sprawa poszła do prokutury . Do faktu mozna dodać bardzo agresywne zachowanie policji w stosunku do nas. Nigdy nie bylem na policji , nie byłem karany ...

konto usunięte

Temat: Fikcyjne podejrzanie naruszenie nietykalności cielesnej

Naruszenie nietykalności i prokuratura. Jestem zaskoczony ich determinacją, bowiem co do zasady przestępstwo to jest prywatnoskargowe i prokuratorom nie chce się występować do sądu z aktem oskarżenia, tylko umarzają postępowanie z powodu braku interesu społecznego w objęciu ściganiem tego rodzaju czynu i informują pokrzywdzonego o tym, że ma prawo do wystąpienia z prywatnym aktem oskarżenia.

Tak czy inaczej sprawa jest o tyle poważna, bowiem jest obdukcja. Tylko co jest na tej obdukcji bowiem przy naruszeniu nietykalności co do zasady nie powstają żadne obrażenia co najwyżej lekki siniec.

konto usunięte

Temat: Fikcyjne podejrzanie naruszenie nietykalności cielesnej

na obdukcji siniak , zaczerwienia i ból glowy
jednak dowalili nam chyba sprawe po bicia do 3 lat . Nic nie zrobiłem a takie coś robią..Ten post został edytowany przez Autora dnia 22.11.14 o godzinie 20:02
Danuta Janakiewicz

Danuta Janakiewicz administratywista,
politolog,
muzealnik, historyk
sztuki

Temat: Fikcyjne podejrzanie naruszenie nietykalności cielesnej

Policja wmawiała nam ze jestesmy na przegranej pozycji bo ma
ona obdukcje i zeznania ojca.
Ci policjanci są z Poznania czy rzecz dzieje się w jakiejś małej miejscowości gdzie wszyscy się znacie? Na pewno nie jesteś na przegranej pozycji. Ty też możesz złożyć własne zeznania i mogą one pokrywać się ze zeznaniami twojego brata. Poza tym również masz prawo złożyć zażalenie do prokuratora na czynności funkcjonariuszy. Także nic nie stoi na przeszkodzie.

konto usunięte

Temat: Fikcyjne podejrzanie naruszenie nietykalności cielesnej

bez analizy akt sprawy trudno jest coś poradzić w tego rodzaju sytuacjach. W pierwszym rzędzie należy przyjąć linię obrony wskazującej na wyraźny konflikt, który winien osłabić wersję lansowaną przez konkubinę ojca. Nadto powinni państwo złożyć wyśnienia tudzież zeznania, które będą wskazywać na waszą wersję wypadków.

Nadto pytanie niezwykle ważne jest czy jacyś sąsiedzi nie widzieli przebiegu zdarzenia, ale co również istotne czy nie mają wiedzy na temat istniejącego konfliktu, ze wskazaniem która strona sporu jest bardziej agresywna.

Nadto należy skupić się na obaleniu zasadności przypisania przestępstwa z art. 158 par. 1 kk.
Art. 158. § 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Stypizowany w art. 158 § 1 k.k. występek nie należy do przestępstw skutkowych, co oznacza, że nie musi zaistnieć ani śmierć, ani skutek określony w art. 156 § 1 lub art. 157 § 1 k.k. Zaistnienie takich skutków (będących wynikiem bójki lub pobicia) powodowałoby odpowiedzialność za kwalifikowany typ przestępstwa określony w § 2 lub § 3 art. 158 k.k. Strona podmiotowa przestępstwa z art. 158 § 1 k.k. (przestępstwa z narażenia) polega więc co najmniej na przewidywaniu i godzeniu się na to, że bierze się udział w bójce lub pobiciu, które stwarzają narażenie człowieka na zaistnienie jednego ze wskazanych w tym przepisie skutków, do których nie musi dojść.
O tym zaś, czy owo narażenie w rzeczywistości miało miejsce, decyduje całokształt okoliczności zdarzenia, będących wynikiem analizy, czynności wykonawczych i pozostających z nimi w ścisłym związku z ewentualnymi skutkami, pozwalającymi na uznanie, że charakter zdarzenia stwarzał realne narażenie na zaistnienie jednego ze skutków wskazanych w art. 158 § 1 k.k.

U was zasadnicza rola to zanegowanie aby dwie osoby naruszyły nietykalność cielesną. Po drugie należy wykazać, że zakres skierowanej siły, tj. wypchnięcie z pewnością nie mógł stworzyć realnego niebezpieczeństwa, a którym mowa w art. 158 kk.

W tym celu należy monitorować poprawność wystawionej opinii biegłego lekarza i dążyć do tego aby zajął stanowisko, czy siła, o której Pan mówił była w stanie wywołać obrażenia z obdukcji.

konto usunięte

Temat: Fikcyjne podejrzanie naruszenie nietykalności cielesnej

Policja z Tarnowa Podgórnego . Może prokuratora odrzuci to mam nadzieje wniosek policji bo uszczerbek na zdrowiu nie przekracza 7 dni . Ogolnie zgłoszenie zażalenie na policje . Duszenie ,siedzenie w celu bez picia, w samych majtkach i koszulce oraz czymanie moczu to nie jest fajna sprawa , zastraszanie i zmuszanie do przyznania się .Ten post został edytowany przez Autora dnia 25.11.14 o godzinie 18:11

Następna dyskusja:

Naruszenie dóbr osobistych




Wyślij zaproszenie do