Temat: Stare wewnętrzne drzwi w kolorze... jak?
Zdecydowanie polecam farbe olejna laserunkowa, po prostu zapigmentowac. Intensywnasc koloru mozna uregulowac samemu. Jeden z naszych bestselerow posrod restauratorow zabytkow. Obrobka prosta jak parasol.
Skład: olej lniany, olej lniany zagęszczony, olej drzewny zagęszczony, terpentyna balsamiczna, kalafonia cynkowa, sykatywa bezołowiowa, pigmenty ziemne i mineralne, talk, bentonit, kwas krzemowy
"Farba olejna laserunkowa jest bardzo przepuszczalna dla pary wodnej i umożliwia odprowadzanie wilgoci z wnętrza drewna na zewnątrz. Drewno jest w ten sposób zabezpieczone przed gniciem wywoływanym przez utrzymującą się wilgoć. Lazur nie łuszczy się, nie pęka, lecz pozostaje elastyczny chroniąc przed warunkami pogodowymi, wodą, zabrudzeniem i szarzeniem. Jedynie wierzchnia warstwa lazuru stopniowo wietrzeje, podczas gdy spodnia pozostaje nienaruszona. Renowacja odbywa się poprzez oczyszczenie powierzchni i nałożenie kolejnej warstwy.
Farba olejna laserunkowa jest bezbarwna lub zabarwiona na klasyczne barwy drewna: sosna, modrzew, dąb jasny, orzech, teak, palisander, wenge, dąb antyczny, heban.
Farba nadaje się do stosowania na powierzchniach drewnianych na zewnątrz oraz wewnątrz pomieszczeń. Aby uniknąć szarzenia drewna na zewnątrz pod wpływem promieni UV należy dodać do lazuru pigmenty światłotrwałe lub zastosować lazur już wybarwiony. Wewnątrz pomieszczeń można stosować lazur bezbarwny bądź barwiony pigmentem."
http://dom-z-natury.pl