Kamila D.

Kamila D. Specjalista, Urząd

Temat: Zamówienia publiczne

Witam,
proszę o odpowiedź na poniższe:
1) Czy "zamówienia publiczne" - dokumentacja przetargowa - czy powinien to być zbiór danych wykazany w rejestrze/zarejestrowany w GIODO?

2) Czy pełnomocnictwa dla pracowników wykonawców i pracowników urzędu, to też powinien być zbiór danych?

3) Jak powinna brzmieć klauzula informacyjna na pełnomocnictwie, jeżeli jest wystawione dla PRACOWNIKA wykonawcy (dane pozyskaliśmy od wykonawcy, czyli art. 25) i czy możemy tu zastosować art. 23 ust 1 pkt 3? Mam wątpliwość co do pkt 3, bo jest tam napisane, że (...) osoba, której dane dotyczą, jest stroną umowy (...), a to jest pracownik - stroną jest wykonawca. Ale on może jako reprezentant ...

z góry dziękuję za Wasze cenne opinie :-)
pozdrawiam,
Kamila

Temat: Zamówienia publiczne

1) Jeśli nie można zastosować zwolnienia z rejestracji to tak.
2) Każdy ma na to swój sposób, ja lubię prostotę. Mam jeden zbiór "Dane Osobowe pracowników i zleceniobiorców" i do niego wrzucam wszystko co jest związane z celem zatrudnienia i realizacją obowiązków służbowych.
3) Jeżeli wykonawca dysponuje waszymi danymi to należy podpisać z nim umowę powierzenia, w ramach której to Procesor (czyli wykonawca) ma upoważniać swoich pracowników do przetwarzania danych w ramach zbioru powierzonego. Wy jako ADO co najwyżej wystawiacie zgodę na przebywanie w obszarze przetwarzania jeżeli jest taka potrzeba. Poza tym, tak na chłopski rozum, nie sposób kontrolować rotacji zatrudnienia u wszystkich Procesorów.
Kamila D.

Kamila D. Specjalista, Urząd

Temat: Zamówienia publiczne

Ad. 3
To my dysponujemy danymi pracownika wykonawcy udostępnione nam w celu wystawienia pełnomocnictwa (wszystko się odbywa w ramach realizacji umowy z przetargu). Pracownik wykonawcy dostaje to pełnomocnictwo (dlatego chciałam na nim zamieścić klauzulę, bo będzie sam mógł się z nią zapoznać) i idzie z tym pełnomocnictwem do innego urzędu w celu np. odbioru planów...



Wyślij zaproszenie do