konto usunięte

Temat: "Zaproszenie na kimchi"

Szanowni Panstwo,

Mamy zaszczyt poinformowac, ze z poczatkiem czerwca biezacego roku nakladem wydawnictwa „Kwiaty Orientu” (http://kwiatyorientu.com) ukaze sie ksiazka Leny Swiadek „Zaproszenie na kimchi”.

Rzeszowianka z urodzenia, Krakowianka duchem i Warszawianka zamieszkaniem, Lena Swiadek ukonczyla Wydzial Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Jagiellonskim i opuscila Polske, by poznawac swiat. Mieszkala i pracowala w Nowym Jorku, Montrealu i Seulu, gdzie spedzila 3 lata. Pelna pasji modelka, fotograf, choreograf, nauczycielka, asystentka na Wydziale Literatury Amerykanskiej, dyrektor od spraw marketingu, aktorka, aspirujaca pisarka. Wiecej informacji mozecie Panstwo znalezc na http://lenaswiadek.com.

Pobyt w egzotycznej Korei zainspirowal ja najbardziej i zaowocowal ksiazka. „Zaproszenie na kimchi” to bardzo ciekawa opowiesc o trzyletnim pobycie w Korei Poludniowej, utrzymana w konwencji pisanego na swiezo dziennika. Jest pierwsza bezposrednia narracja z tego niezwyklego kraju dostepna na rynku polskim. Zawiera mnóstwo pieknych zdjec wykonanych przez autorke. Ksiazka jest pelna rzetelnych informacji na temat kultury, zwyczajów, historii, polityki i biznesu koreanskiego, choc podanych w sposób lekki, dowcipny i nieprzytlaczajacy. Jednoczesnie stanowi swoistego rodzaju refleksje nad zyciem czlowieka, generalnie.

„Zaproszenie na kimchi” zostalo juz zauwazone przez media. ‘The Korea Times’ poswiecil ksiazce dlugi artykul i przyjac na siebie role medialnego promotora „Zaproszenia na kimchi” w Korei Poludniowej. Magazyn „Zwierciadlo” przyznal dziennikowi nagrode literacka oraz podjal sie roli medialnego sponsora w Polsce. Artykul na temat ksiazki opublikowaly równiez „Supernowosci”.

Wydawnictwo Kwiaty Orientu powstalo we wrzesniu 2007 roku. Jego zalozycielkami sa Marzena Stefanska i Edyta Matejko-Paszkowska. Obie mieszkaly i uczyly sie w Korei, ukonczyly Filologie Koreanska na Uniwersytecie Warszawskim. Przez wiele lat specjalizowaly sie w róznego rodzaju tlumaczeniach, pracujac dla licznych firm koreanskich i polskich. Nieustajaca fascynacja Korea oraz ogromna potrzeba niezaleznosci sprawily, ze zalozyly wydawnictwo specjalizujace sie w krzewieniu niezwyklej i pelnej tajemnic kultury koreanskiej. W sklad wydawnictwa ponadto wchodzi tlumaczka jezyka koreanskiego Anna Diniejko, redaktor oraz Martin Adams, projektant i edytor.

Wydawnictwo bierze czynny udzial w promowaniu kultury koreanskiej i Orientu. Aktywnie uczestniczylo w organizacji Dnia kultury koreanskiej w Muzeum Mazowieckim w Plocku w pazdzierniku 2007r. W porozumieniu ze studenckim kolem Koreanistów Uniwersytetu Warszawskiego planuje organizacje podobnej imprezy na przelomie maja i czerwca biezacego roku. W czerwcu Kwiaty Orientu wspólnie z Maciejem Magura Góralskim, adiunktem Muzeum Azji i Pacyfiku oraz redaktorem jazz radia, na antenie oraz w muzeum, beda wspólorganizowac impreze promujaca koreanska muzyke samulnori.

Przy okazji wydania koreanskiej bajki dla dzieci Kwiaty Orientu zamierzaja zorganizowac koreanski Dzien Dziecka w jednej z warszawskich galerii.

W najblizszych planach wydawniczych znajduja sie dwie pozycje – „Opowiadania” bardzo juz znanego w swiecie wspólczesnego pisarza Kim Young – Ha oraz „Dzien z zycia pisarza Kubo” – opowiadanie autorstwa Pak Dae-weona, prezentujace obraz Seulu lat 30-tych.

Dzialalnosc Wydawnictwa spotyka sie z ogromnym poparciem i aprobata Ambasady Republiki Korei.

Z wyrazami szacunku,

Marzena Stefanska
Edyta Matejko-Paszkowska
Anna Diniejko
Martin Adams

http://kwiatyorientu.com
e-mail anna@kwiatyorientu.com