konto usunięte

Temat: Dowody naukowe" Nie ma czegoś takiego jak choroba...

otóż obalam psychiatrię i jej uzdrawianie duszy to typowe hosztaplerstwo, nie jedni udowadniają nam jej działanie przeklęte że tak się wyrażę.

odsyłam do tajnego niestey nie ujawnioengo dokumentu raczej ekspertmentu dotyczącego badaniu przez naukowców dwóch grup...
nie będę zdradzała i uprzedzała faktów nie mniej jednak bardzo ciekawy i dający do myślenia ów eksperymet nie tylko zwykłemu laikowi ale niejednemu uczonemu...Podaje link:
http://wykop.pl/link/341245/eksperyment-soteria-ko...
jest to siedmiominutowa relacja dr. Lorena Mosher z Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychiatrycznego...niestety w j. angielskim.

natępnie kolejna książka którą polecam
Dr. David Servan- Schreiber jest neuropsychiatrą, profesorem kliniki Universitety of Pittsburgh, wykładowcą Akademii Medycznej w Lyonie, współtworzył Centrum Medycyny Integracyjnej w Pittsburgu. Prowadził seminaria na uniwerytetach Stanford, Columbia, Cornell i Cambridge. Jest jednym z założycieli amerykańskiego oddziłu organizacji Medicins Sans Frontiers- Lekarze beż granic. W 2002 otrzymał nagrodę prezesa Stowarzyszenia Psychiatrów Stanu Pensylwania za osiągnięcia zawodowe. Autor ponad 90 artykułów naukowych oraz dwóch książek- Zdrowiej! Pokonaj lęk, stres, depresję- Bez leków i psychoanoalizy!! i druga fenomenalna pozycja Antyrak. stały się międzynarodowymi bestsellarami ostatnich lat.

Oczywiście spotkał się ze sceptycznym podejściem personelu medycznego!!!godne polecenia artykuły. Polecam

Pozdrawaim
Artur Król

Artur Król Profil nieaktywny,
proszę o kontakt
mailowy. Psycholog,
t...

Temat: Dowody naukowe" Nie ma czegoś takiego jak choroba...

Co do samej Soterii, znalazłem następującą meta-analizę skuteczności tego podejścia:
http://schizophreniabulletin.oxfordjournals.org/cgi/co...

Mówiąc szczerze, nie robi zbytnio wrażenia - wyniki sugerujące lepszą terapię są na poziomie nieistotnym statystycznie, więc de facto wyniki mówią, że nie ma różnic między jednym a drugim podejściem. Zdecydowanie nie ma natomiast mowy o jakimś "zakopywaniu sprawy pod dywan" przez środowisko medyczne. Przeciwnie - artykuły oparte o te same dane zostały opublikowane w siedmiu różnych pismach, co jest bardzo rzadkie w wypadku publikacji naukowych (zwykle panuje zasada, że jedne dane = jeden artykuł, ew. jedno badanie jest dzielone na kilka zestawów danych i kilka artykułów).

Następna dyskusja:

Jak nie zostać guru




Wyślij zaproszenie do