Anna Banach

Anna Banach TÜV Rheinland Polska
Sp. z o.o.

Temat: Akredytacja TÜV Rheinland Polska została rozszerzona o...

Akredytacja TÜV Rheinland Polska została rozszerzona o kolejne obszary

Polskie Centrum Akredytacji poszerzyło jednostce certyfikującej osoby akredytację z zakresu antykorozji i badań nieniszczących.

Akredytacja obejmuje teraz nowe programy MS-0020032 – certyfikacja inspektora antykorozyjnych powłok malarskich i MS-0020033 – certyfikacja kontrolera jakości antykorozyjnych powłok malarskich. Ponadto, uwzględnia technikę UT-PA „Phased Array” w metodzie UT w akredytowanym programie MS-0012908, dotyczącym certyfikacji personelu badań nieniszczących. Ostatni obszar to metoda RT w akredytowanym programie MS-0012908, odnoszącym się do certyfikacji personelu badań nieniszczących.

TÜV Rheinland Polska, tworząc jako pierwsza jednostka standard kwalifikacji dla kontrolerów jakości antykorozyjnych powłok malarskich w systemie akredytowanej certyfikacji personelu, umożliwia swoim klientom nabycie kompetencji i ich potwierdzenie przez niezależną jednostkę zgodnie z wymaganiami normy PN-EN ISO 12944-7 Farby i lakiery – Ochrona przed korozją konstrukcji stalowych za pomocą ochronnych systemów malarskich - Część 7: Wykonywanie i nadzór prac malarskich. Decydując się na wprowadzenie kwalifikacji inspektorów antykorozyjnych powłok malarskich opisanych w normie NS 476 w obszar akredytowany, chcemy zapewnić możliwość kontynuacji kształcenia się i uzyskania certyfikatu kompetencji naszym klientom w Polsce na najlepszych dla nich warunkach rynkowych, w ich ojczystym języku, kierując się ideą Life Long Learning. – wyjaśnia Anna Konewecka, Dyrektor Działu Szkoleń i Certyfikacji Osób TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o.

Warto przypomnieć, że jednostka certyfikująca osoby posiada również akredytację dla metod VT, MT, PT, UT i, jako jedyna w Polsce, dla badań prądami wirowymi ET.

Każdy certyfikat personelu, uzyskany w systemie akredytowanym, stanowi niekwestionowane na rynku potwierdzenie kompetencji pracowników, a co za tym idzie, spełnienie wymogów norm, standardów i oczekiwań potencjalnych klientów oraz inwestorów.

Więcej informacji na temat rozszerzenia akredytacji AC 195 można uzyskać na stronie, w globalnej bazie GAD, jak również na stronie internetowej Polskiego Centrum Akredytacji.

TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o.
Anna Banach
tel. 32 273 21 82
http://akademia.tuv.pl
anna.banach@pl.tuv.com
Anna Banach

Anna Banach TÜV Rheinland Polska
Sp. z o.o.

Temat: Akredytacja TÜV Rheinland Polska została rozszerzona o...

Akredytowany certyfikat kompetencji dla inspektorów antykorozyjnych powłok malarskich

TÜV Rheinland Polska zaprasza na nowe szkolenie Inspektor antykorozyjnych powłok malarskich, po odbyciu którego uczestnicy otrzymują zaświadczenie pozwalające ubiegać się o akredytowany certyfikat kompetencji.

Uczestnicy nabędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu standardów ISO, ASTM, dotyczących wykonywania i odbioru zabezpieczeń antykorozyjnych na konstrukcjach stalowych, rurociągach, statkach, zbiornikach oraz innych wyrobach metalowych, z uwzględnieniem wymagań norm PN-EN ISO 12944-7, PN-EN 1090 oraz NS 476. Zdobędą praktyczne umiejętności w odpowiednim doborze oraz obsłudze podstawowego sprzętu kontrolno-pomiarowego z zakresu przygotowania powierzchni, jak i badania jakości powłok malarskich.

Po szkoleniu organizowany jest niezależny egzamin kwalifikacyjny, który umożliwia zdobycie certyfikatu kompetencji Inspektora antykorozyjnych powłok malarskich. Egzamin i proces certyfikacji prowadzi niezależna akredytowana w PCA Jednostka Certyfikująca Osoby TÜV Rheinland Polska.

Zakres tematyczny szkolenia obejmuje wiedzę, umiejętności i zasadnicze postawy w działaniach inspektora. Tematy związane z wiedzą pokrewną dotyczą powiązań, równoległych form obróbki powierzchni lub sposobów ochrony za pomocą materiałów alternatywnych.
Wśród poruszanych zagadnień:
Materiały konstrukcyjne i projektowanie
Korozja
Przygotowanie powierzchni/podłoża dla farb i powłok
Warunki otoczenia/klimatyczne
Farby i powłoki
Wymagania dotyczące wykonywania prac
Normy, specyfikacje, procedury
Prace inspekcyjne, zadania inspektora
BHP i ochrona środowiska

Szkolenie prowadzone metodą aktywizującą (wykłady teoretyczne wzmocnione ćwiczeniami praktycznymi) przeznaczone jest dla osób odpowiedzialnych za działania w zakresie inspekcji antykorozyjnych powłok malarskich lub planujących takie prace wykonywać oraz personelu firm produkcyjnych działających w obszarze konstrukcji stalowych, zbiorników i instalacji ciśnieniowych, maszyn i urządzeń, energetyki, serwisu i diagnostyki obiektów technicznych.

Szczegółowe informacje o szkoleniu i egzaminie na stronie.

TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o.
Anna Banach
tel. 32 273 21 82
http://akademia.tuv.pl
anna.banach@pl.tuv.com



Wyślij zaproszenie do