Leszek Zawlocki

Leszek Zawlocki coaching, szkolenia,
zarządzanie,
mentoring,
superwizja

Temat: Marka Szkoły Profesjonalnego Coachingu

W związku z nieuczciwymi praktykami marketingowymi niektórych organizacji, oświadczamy, iż:
1. Tylko Szkoła Profesjonalnego Coachingu oferuje 310 godzin dydaktycznych podstawowego stacjonarnego szkolenia (i nie wliczamy w to zadań domowych, telekonferencji czy lektur). Przekłada się to realnie na 31 dni szkolenia (przy założeniu 10 godzin dydaktycznych dziennie). Informowanie o podobnej ilości godzin na kilkudniowych szkoleniach jest wprowadzaniem w błąd.
2. Nazwa "Klub Coacha" jego koncepcja organizacyjna oraz logo są własnością Leszka Zawlockiego oraz Grupy Active Change i chronione są przepisami prawa cywilnego, ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz prawem autorskim. Grupa Active Change wydaje stosowne licencje osobom prowadzącym spotkania Klubu Coacha - licencjonowane Kluby działają w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Poznaniu. Osoby zainteresowane otrzymaniem licencji proszone są o kontakt.
3. Przez "superwizję" rozumiemy proces uczenia się, wymiany doświadczeń i przemyśleń oraz poszukiwanie rozwiązań w przypadku trudności w pracy coacha. Proces superwizji odbywa się przy uczestnictwie doświadczonego coacha (nauczyciela), bądź osoby z certyfikatem superwizora. Natomiast wymianę doświadczeń i pomysłów wśród coachów nazywamy "interwizją". Nazywanie procesu udzielania informacji zwrotnej (feedback'u) "superwizją" jest metodologicznie nieuzasadnione.
4. Szanujemy narzędzia i metody wypracowane na przestrzeni lat w obszarze zarządzania, psychologii i coachingu. Ucząc tych metod, przekazujemy je pod oryginalną nazwą, i o ile to możliwe - wskazujemy ich twórcę. Manipulowanie nazwami bądź przywłaszczanie sobie cudzych badań czy prac uznajemy za wysoce nieuczciwe.
5. Nazwa naszego kursu brzmi: "Szkoła Profesjonalnego Coachingu", w skrócie "SPC". Nie posługujemy się inną lub podobną nazwą.
6. Akredytacja danego stowarzyszenia (np. ICF) dla kursu zwykle nie jest tym samym, co certyfikat danego stowarzyszenia.
7. Nie istnieją żadne specjalne regulacje czy wymogi prawne dla zawodu coacha - toteż żaden kurs, dyplom czy certyfikat nie "upoważnia" i nie "uprawnia" do wykonywania zawodu coacha.