konto usunięte

Temat: jak rozliczyć wydatki mając tylko paragony

Witam serdecznie :)

dopadł mnie niedawno pewien problem rozliczeniowy i niestety nie wiem jak mogę go rozwiązać :(
Sprawa dotyczy rozliczenia się z paragonów.
Koordynowałam polsko - czeski projekt dofinasowany z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Stowarzyszenie, które reprezentuje przekazało przelewem partnerowi czeskiemu środki finansowe na jego wydatki związane z realizacją projektu.
Na potwierdzenie poniesionych kosztów otrzymałam od czeskiego stowarzyszenia faktury i paragony.
Jak wiadomo paragon w Polsce nie jest dowodem księgowym.
Powołując się więc na art. 21 ust 1 ustawy o rachunkowości, opracowaliśmy w stowarzyszeniu dowody księgowe, które zawierały:
tytuł: paragon nr XXX, data sprzedaży, data wystawienia, przód i tył paragonu, pieczątka i podpis prezesa czeskiego stowarzyszenia oraz podpis wystawcy dowodu - prezesa czeskiego stowarzyszenia.
Te dokumenty zostały odrzucone przez MSZ.
Chciałabym więc zapytać jak mogłabym jednak rozliczyć te czeskie paragony. Konsultowałam sprawę z kilkoma księgowymi i każdy powiedział mi coś innego:
- że należy stworzyć notę księgową ogólną (tzn. zawierającą wszystkie poniesione koszty) wystawioną przez polskie stowarzyszenie, a odbiorcą miałoby być czeskie stowarzyszenie, a do noty dołączyć załączniki (paragony)
- że należy wystawić notę księgową ogólną wystawioną przez czeskie stowarzyszenie, a odbiorcą miałoby być polskie stowarzyszenie, a do noty dołączyć ksera paragonów
- że należy stworzyć noty do każdego jednego paragonu
- że należy do stworzonych na podstawie art. 21 ust 1 ust. o rachunkowości dowodów księgowych dopisać dekrety księgowe.

Za wszelkie odpowiedzi/podpowiedzi/porady będę ogromnie zobowiązana!

:)