Klaudia Rosa

Klaudia Rosa Konsultant Biznesu,
Moją zawodową pasją
jest Sprzedaż :-)

Temat: Zaproszenie :)

JUZ ZA PARE GODZIN ODBEDZIE SIE PIERWSZE NA ŚLĄSKU
spotkanie zalozycielskie Toastmasters Club SILESIA

wtorek, 25 wrzesnia 2007, godz.: 16:30-18:15

Katowice, Galeria CZAKRAM, ul. Mariacka 20

Informacja: czakram.net/aktywnosci/2007/tm/

Powstaje pierwszy na Slasku klub mówców bedacy czescia organizacji Toastmasters International.
Nasze spotkania beda odbywac sie w jezyku polskim.

W spotkaniu wezma udzial znakomici goscie:
- znany Wam wszystkim Grzegorz Turniak,
- Jerzy Andrzej Gzula czlonek Toastmasters International o najdluzszym stazu w Polsce i do niedawna Area Governor na obszar Polski,
- Marcin Osman czlonek klubu Toastmasters w Krakowie,
- Dorota Mastalska wspólzalozycielka nowopowstajacego klubu Toastmasters w Krakowie.

Aby uczestniczyc w spotkaniu, prosimy o wypelnienie blyskawicznego formularza rejestracyjnego.

Na zakonczenie spotkania bedziemy mogli wypelnic deklaracje czlonkowskie i dolaczyc do zaszczytnego grona czlonków-zalozycieli nowego klubu.
Po spotkaniu Toastmasters o 18:30 rozpocznie sie wyklad Grzegorza Turniaka pt. Renesansowa Kariera.
------------------------------
Toastmasters International ("TI") - miedzynarodowa organizacja, której celem jest szerzenie umiejetnosci werbalnej komunikacji: przemawiania, prezentacji, sluchania i oceniania wystapien innych oraz umiejetnosci przywódczych. Poczatki TI siegaja 20-osobowego klubu zalozonego w 1924 roku w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. W 2007 roku organizacja liczy ponad 220 tysiecy czlonków zrzeszonych w 11 500 klubach w 90 krajach.

Kluby Toastmasters, zwykle liczace ok. 20-40 osób, spotykaja sie regularnie, co tydzien lub dwa, na spotkaniach trwajacych od jednej do trzech godzin. W trakcie kazdego spotkania ma miejsce kilka przygotowanych przemówien czlonków (zwykle trwajacych od 5 do 7 minut), ustne recenzje tych przemówien, oraz przemówienia improwizowane.

Program Toastmasters rozpoczyna sie od przygotowania 10 przemówien, w których mówca realizuje okreslone zadania. Pierwsze przemówienie ma na celu pokonanie nerwowosci i przedstawienie siebie sluchaczom w interesujacy sposób, w kolejnych mówca zajmuje sie m.in. mowa ciala, zróznicowaniem glosu, konczac na przemówieniu majacym na celu zainspirowanie sluchaczy do dzialania .
Po realizacji 10 przemówien, Toastmaster otrzymuje tytul Kompetentnego Mówcy i moze doskonalic swoje umiejetnosci realizujac projekty z zaawansowanych podreczników, wyspecjalizowanych np. na komunikacje w telewizji, czy na przemówienia humorystyczne.
Pozdrawiam,

Klaudia :)