Temat zamknięty.

Z życia Izby

Z życia Izby

konto usunięte

Temat: Z życia Izby

Witam,

Mam przyjemność poinformować, że w ramach projektu „Partnerstwo na rzecz adaptacyjności przedsiębiorstw na Mazowszu”, Polska Izba Firm Szkoleniowych organizuje bezpłatną konferencję inaugurującą pt. Nowoczesna przedsiębiorczość. Budowanie przewag konkurencyjnych firmy w zmieniającej się gospodarce, na którą serdecznie wszystkich zapraszam.

Podczas konferencji przewidzieliśmy m.in. wystąpienie gościa specjalnego Ministra Michała Boni, szefa Zespołu Doradców Strategicznych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz debatę „Konieczne kierunki zmian i konieczne wsparcie”

W gronie zaproszonych przez PIFS ekspertów, zamierzamy przedstawić i przeanalizować problematykę zarządzania zmianą gospodarczą i kontekst powiązania strategii inwestowania w kapitał ludzki ze strategią firmy. Zechcemy odnieść się również do aktualnej sytuacji gospodarczej w kraju, głównie w kontekście rynku pracy i kapitału intelektualnego.

Szczegółowy program konferencji wraz z zaproszeniem znajdziecie na stronie http://partnerstwo.waw.pl.

Pzdr, Izabela SuperaIzabela S. edytował(a) ten post dnia 28.05.09 o godzinie 10:56
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

Aktualności: Projekt zmiany ustawy o VAT
27.07.2009

Ministerstwo Finansów rozpoczęło prace nad zmianą ustawy o podatku od towarów i usług. Jedną z propozycji jest ograniczenie zwolnienia do kształcenia formalnego (szkoły podstawowe, gimnazja, uniwersytety itp.) zarówno publicznego jak i niepublicznego oraz usług kształcenia lub przekwalifikowania zawodowego.
Szczegóły projektu możecie Państwo znaleźć pod adresem: http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=6&dzial=636&id....
W związku z dużymi rozbieżnościami poglądów wśród członków Izby co do stawki podatku VAT, Zarząd postanowił nie zajmować oficjalnego stanowiska w tej sprawie. Bieżące działania Zarządu koncentrują się na ustaleniu wpływu proponowanych zmian na wieloletnie projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej oraz ustaleniu co Ministerstwo Finansów rozumie pod pojęciem „usług kształcenia lub przekwalifikowania zawodowego”.Andrzej Jania edytował(a) ten post dnia 27.07.09 o godzinie 14:02
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

Szanowni Państwo,



Uprzejmie informujemy, że na stronie www (http://www.pifs.org.pl/), w serwisie członkowskim, po zalogowaniu się, w zakładce Konsultacje społeczne umieściliśmy wstępne wersje dysponowanych przez PIFS Planów Działania dla Priorytetu VIII POKL EFS na 2010 rok. Jest tam także dostępny formularz, na którym można zgłaszać swoje uwagi i propozycje zmian. Prosimy o ich nadsyłanie – koniecznie na wspomnianych formularzach - do czwartku, 01 października do g.14.00. na adres paulina.gawryszewska@pifs.org.pl , mail z tytułem „Priorytet VIII – „nazwa województwa”.

Na podstawie Państwa uwag opracujemy postulaty środowiska PIFS, które zostaną przekazane do gruby roboczej ds. adaptacyjności i transferu wiedzy PO KL w pierwszych dniach października. Informujemy także, że w poniedziałek 28 września we wspomnianej zakładce strony internetowej zostanie umieszczony już wypracowany w organach PIFS zestaw uwag wobec niektórych zapisów Planu Działania, przekazany grupie ds. adaptacyjności i transferu wiedzy, ciału doradczemu przy Komitecie Monitorującym POKL. Należy się spodziewać, że pierwsze decyzje dotyczące kryteriów wyboru projektów w Priorytecie II zapadną 15-16 października podczas spotkania Komitetu, natomiast ostateczne – w grudniu br.





Pozdrawiam
Marek Dziduszko
Wiceprezes Zarządu PIFS
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

Dobre szkolenia poszerzają wiedzę, rozwijają umiejętności i budują postawy
29.09.2009
Miło nam poinformować, iż w dzisiejszym dodatku do Dziennika Gazeta Prawna „Kursy – Szkolenia – Konferencje”, na stronie głównej ukazał się wywiad z Prezesem Izby, Ireneuszem Góreckim. Zapraszamy do lektury na http://edgp.gazetaprawna.pl/index.php?act=mprasa&sub=a... .
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

Spotkanie z Ministrem Rozwoju Regionalnego
01.10.2009
Wiceprezes Izby, Bożena Ziemniewicz, spotkała się z Panią Elżbietą Bieńkowską (29 września, 2009 r.) w celu przekazania statuetki z Dni Uczenia się Dorosłych w podziękowaniu za wsparcie finansowe przedsięwzięcia Izby. Pani Minister złożyła podpis pod drugim egzemplarzem Deklaracji Społeczeństwa Wiedzy. W rozmowie została poruszona również kwestia rekomendacji dla PIFS jako instytucji wspieranej przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w jej staraniach o status partnera Instytutu Lifelong Learning przy UNESCO, odpowiedzialnego za organizowanie działań promujących uczenie się przez całe życie w ramach polskiej edycji International Adult Learners Week a także idea zorganizowania cyklu programów telewizyjnych promujących ideę lifelong learning.
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

Stanowisko PIFS do projektów ustawy o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych
30.11.2009

W toku toczącej się dyskusji Zarządu oraz członków Izby zamieszczamy poniżej oficjalne stanowisko PIFS do projektów ustawy o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z 27 listopada b.r.

Stanowisko PIFS - http://www.pifs.org.pl/aktualnosci/czytaj/4684.html

konto usunięte

Temat: Z życia Izby

Polska Izba Firm Szkoleniowych organizuje bezpłatną konferencję dla przedsiębiorców oraz organizacji pracodawców na Mazowszu, pt. „Jaką przewagę konkurencyjną daje kompetentny pracownik? Prezentacja wyników badań Polskiej Izby Firm Szkoleniowych i TNS OBOP”, w ramach projektu „Partnerstwo na rzecz adaptacyjności przedsiębiorstw na Mazowszu.”

Konferencja odbędzie się 14 stycznia 2010 r. (czwartek), w godz. 11.30 – 16.00 w hotelu Courtyard by Marriott ul. Żwirki i Wigury 1, Warszawa, sala balowa nr 4.

Wydarzenie skierowane jest do osób zajmujących się rozwojem kapitału ludzkiego na potrzeby gospodarki i rynku pracy na Mazowszu, szczególnie bezpośrednio odpowiedzialnych za przygotowanie i realizację projektów szkoleniowych – w tym za ich zamawianie, kupowanie oraz za współpracę z firmami szkoleniowymi.

Cel konferencji
Czy nasze założenie znalazło potwierdzenie w przeprowadzonych badaniach? Czy udało się znaleźć czynniki powodujące szybki rozwój przedsiębiorstw? Odpowiedzią na te pytania będą zarówno wystąpienia naszych prelegentów, jak i dyskusja panelowa, która odbędzie się w czasie konferencji.
Spotkanie uczestników konferencji będzie kolejnym krokiem na drodze ku przyświecającemu nam celowi: nawiązaniu trwałego partnerstwa instytucji i organizacji otoczenia biznesu na rzecz zarządzania zmianą i adaptacyjnością przedsiębiorstw i kadr na rynku pracy na Mazowszu.
Konferencja będzie również znakomitą okazją do poznania opinii i oczekiwań uczestników na temat przyszłego partnerstwa i oczekiwanych form i obszarów współpracy w przyszłości, a również okazją do wymiany doświadczeń i transferu wiedzy.
Materiały z konferencji oraz wnioski z dyskusji będą opublikowane na stronie projektu oraz przekazane drogą mailową wszystkim jej uczestnikom.
W załączeniu znajdziecie Państwo program konferencji oraz formularz zgłoszeniowy.

UWAGA: Termin przyjmowania zgłoszeń na konferencję upływa 11 stycznia o godz. 14.00. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Każda firma/instytucja może zgłosić 1 osobę, następna będzie umieszczana na liście rezerwowej, a jej udział w konferencji będzie uzależniony od ilości zgłoszeń.

szczegóły: program i formularz dostępne pod adresem http://partnerstwo.waw.pl
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

PIFS ma już 5 lat !
16.12.2009

Dokładnie pięć lat temu, mniej więcej około czwartej po południu, w sali EXPO przy ul. Prądzyńskiego w Warszawie zakończyło się spotkanie, na którym ok. 200 firm z całego kraju powołało do życia Polską Izbę Firm Szkoleniowych. Był to efekt działań wielu osób – zapaleńców sercem i duszą oddanych sprawie powołania reprezentacji środowiska szkoleniowego. Powstanie Izby było odpowiedzią na dynamicznie zmieniającą się sytuację rynkową, na nowe wyzwania związane z programami operacyjnymi współfinansowanymi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, na wyraźnie artykułowaną przez firmy szkoleniowe potrzebę utworzenia organizacji, dzięki której mogłyby poczuć się silniejsze – głos pojedynczego podmiotu rzadko słyszany jest przez decydentów, organizację zlekceważyć dużo trudniej.
Idea powołania do życia izby gospodarczej leżąca u postaw powstania Polskiej Izby Firm Szkoleniowych wciąż jest aktualna. Środowisko nadal potrzebuje silnej reprezentacji, nadal powstają w otoczeniu problemy zakłócające działalność lub wręcz groźne dla bytu części naszych Członków, nadal wspólnie podejmowane akcje mają znacznie większe szanse powodzenia niż walka samotna. Nadal też chcemy pełnić naszą misję rozwijania szeroko pojętych kompetencji Polaków.
Jednak Izba jest już w zupełnie innym miejscu niż pięć lat temu. Pracujący z oddaniem społecznicy zdołali osiągnąć niezwykle wiele – dziś PIFS jest znaną i szanowaną organizacją, nawiązującą partnerskie kontakty z administracją rządową i samorządową, wyspecjalizowanymi agencjami, organizacjami pracodawców, zrzeszeniami i innymi izbami gospodarczymi. Przedstawiciele Izby biorą udział w pracach zespołów i grup ekspertów, czuwając aby rynek się powiększał i aby obowiązywała na nim uczciwa konkurencja.
Mamy na swoim koncie kampanię społeczną Dni Uczenia się Dorosłych. Nie zdołaliśmy objąć nią całej Polski, ale została dostrzeżona i będzie kontynuowana. Mamy za sobą zabiegi o interpretacje niejasnych przepisów, wywarliśmy i nadal wywieramy wpływ na regulacje dotyczące projektowania i realizacji programów unijnych, prezentujemy swoje opinie i czynimy zabiegi o dobre rozwiązania na rzecz środowiska na szczeblach regionalnych i centralnym. Nie wszystkie nasze prace kończą się powodzeniem, ale mimo to – nadal chce nam się chcieć. Teraz czekają nas poważne wyzwania: nasilająca się fiskalizacja, planowane zmiany w kodeksie pracy i w regułach wykorzystania środków unijnych nie są tymi zjawiskami, które wywołują uśmiech i ufne patrzenie w przyszłość. Dlatego konieczna jest mobilizacja wszystkich sił i współpraca wszystkich osób, dla których Polska Izba Firm Szkoleniowych jest wartością.
Pięcioletni dorobek Izby jest zasługą osób, które zechciały swój czas, wiedzę i zapał poświęcić dla dobra środowiska i organizacji. Im dzisiaj składamy podziękowania. Bez Waszej pracy, Waszego zaangażowania, Waszego wysiłku Izba nie zdołałaby osiągnąć tak wiele!
Podziękujmy także wszyscy sobie nawzajem – to przecież My jesteśmy Polską Izbą Firm Szkoleniowych! Mamy prawo być dumni!
Z ukłonami

Zarząd PIFS
16.12.2009
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

Stanowisko Polskiej Izby Firm Szkoleniowych w sprawie
projektu z dnia 30 listopada 2009 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym

Polska Izba Firm Szkoleniowych, dostrzegając znaczenie kształcenia dla społeczeństwa i gospodarki, pragnie zwrócić uwagę na efekty i skutki, jakie może przynieść wprowadzenie w życie projektowanej nowelizacji. Stanowisko Izby opiera się na projekcie z dnia 30 listopada 2009 r. ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym opublikowanym w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Finansów.

więcej http://www.pifs.org.pl/aktualnosci/czytaj/4706.html
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

We wtorek 30 marca 2010 roku odbyło się IV Walne Zgromadzenie Małopolskiego Partnerstwa na rzecz Kształcenia Ustawicznego, które prowadził Przewodniczący Rady Programowej Partnerstwa Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela. Głównym punktem obrad było przyjęcie do grona dotychczasowych członków (55 instytucji) nowych Partnerów - 21 instytucji działających w obszarze rynku pracy, edukacji i szkoleń, realizujących cele wskazane w Deklaracji Województwa Małopolskiego na rzecz Rozwoju Kształcenia Ustawicznego. Organizatorem spotkań Partnerstwa jest Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie w ramach projektu systemowego "Małopolskie partnerstwo instytucji w obszarze rynku pracy, edukacji i szkoleń".
Wicemarszałek Województwa Małopolskiego przybliżył inicjatywy regionalne w zakresie uczenia się przez całe życie a zatem z obszaru edukacji (w tym kształcenia zawodowego), rynku pracy i szkoleń. Podkreślił, ze Małopolskie Partnerstwo na rzecz Kształcenia Ustawicznego może odegrać kluczową rolę w koordynacji wypracowywanych rozwiązań systemowych w Województwie Małopolskim związanych z tematyką rozwoju mieszkańców.

W ramach Partnerstwa funkcjonuje 7 grup zadaniowych, w których Partnerzy mają za zadanie między innymi wypracowywanie rozwiązań w następujących obszarach:

Regionalny serwis o usługach edukacyjno-szkoleniowych

Standard usług i ocena jakości usług szkoleniowych
Standardy kompetencyjne profesjonalistów kształcenia przez całe życie
Nowoczesna edukacja
Doradztwo edukacyjno - zawodowe
Kształcenie zawodowe na potrzeby lokalnego rynku pracy
Badanie losów absolwentów
Odbyła się również dyskusja nad planami prac Partnerstwa w 2010 roku: zwłaszcza w inicjatywach organizowanych we współpracy partnerskiej tj. zbliżająca się III Konferencja "Małopolska otwarta na wiedzę; program Edukacyjna Gmina Małopolski, zajęcie się tematem rozwoju osób w wieku 50+. Więcej informacji o działaniach Partnerstwa znajduje się na tronie internetowej.



Lista nowych Partnerów (firmy szkoleniowe zrzeszone w PIFS) 01.04.2010 r.

1. Centrum Kształcenia i Szkolenia sp. z o.o. w Krakowie

2. Akademia Szkoleń i Kompetencji

3. Stowarzyszenie Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK

4.ANVIX Spółka z o.o.

5.Zespól Ekspertów Manager, Spółka Cywilna

6. Heuresis – Certyfikowani Trenerzy i Konsultanci Zarządzania Sp z o.o.

7.Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej - Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji

8. Centrum Szkolenia Zawodowego Sp. z o.o. WieliczkaAndrzej Jania edytował(a) ten post dnia 07.04.10 o godzinie 11:20
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

Wrocław, dnia 06.04.2010
Informacja prasowa

Organizacje przedsiębiorców apelują do władz województwa o zwiększenie alokacji na konkurs w ramach Działania 8.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Trzy organizacje - Polska Izba Firm Szkoleniowych, Związek Pracodawców Dolnego Śląska oraz Dolnośląska Izba Gospodarcza zwróciły się z apelem do Stanisława Longawy, Wicemarszałka Województwa i Przewodniczącego Podkomitetu Monitorującego Program Operacyjny Kapitał Ludzki Województwa Dolnośląskiego o zwiększenie środków na najbliższy konkurs skierowany do przedsiębiorstw z sektora MŚP.
Konkurs z Poddziałania 8.1.1/A dotyczy szkoleń i doradztwa dla kadr zarządzających i pracowników przedsiębiorstw w zakresie m.in.: zarządzania, identyfikacji potrzeb w zakresie kwalifikacji pracowników, organizacji pracy, zarządzania BHP, elastycznych form pracy czy wdrażania technologii produkcyjnych przyjaznych środowisku. Pula środków wynosi zaledwie 10 mln złotych. Konkurs będzie ogłoszony przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy (DWUP) na przełomie kwietnia i maja br.
Według inicjatorów – Samorząd województwa, który pełni rolę Instytucji Pośredniczącej wobec DWUP, może przesunąć środki z innych Poddziałań, które cieszą się mniejszym zainteresowaniem Beneficjentów lub zwiększyć budżet konkursu o powstałe oszczędności z ubiegłego roku.
W 2009 roku zainteresowanie tym konkursem ze strony dolnośląskich przedsiębiorstw i instytucji szkoleniowych było bardzo duże, a środków wystarczyło jedynie na 9 projektów. Organizacje przedsiębiorców obawiają się, że i w tym roku będzie podobna sytuacja, jak w ubiegłorocznym konkursie.

Dodatkowe informacje:
Marcin Kowalski
Pełnomocnik regionalny w woj. dolnośląskim
Polska Izba Firm Szkoleniowych
tel. mobile: 0601 630 300
m.kowalski@pifs.org.pl
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

Spotkanie informacyjne dotyczące Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno - Szkoleniowych.
02.12.2010
W dniu 30 listopada 2010 roku w Krakowie z inicjatywy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz Małopolskiego Partnerstwa na Rzecz Kształcenia Ustawicznego, którego PIFS jest członkiem odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno - Szkoleniowych. Podczas spotkania zeprezentowano projekt Małopolskich Standardów Usług Edukacyjno - Szkoleniowych, model oceny tych standardów oraz propozycję ich wdrażania. Polska Izba Firm Szkoleniowych reprezentowana była przez członków Komisji Jakości, członków Rady i Zarządu, Pełnomocnika Zarządu w Małopolsce oraz firmy członkowskie zaproszone na to spotkanie. Podczas dyskusji nad zaproponowanymi rozwiązaniami zgłoszono wiele uwag i propozycji, które mogą w przyszłości wpłynąć na jakość zaproponowanych rozwiązań.
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

Spotkanie firm członkowskich Polskiej Izby Firm Szkoleniowych Woj. Małopolskiego

W dniu 10 grudnia 2010 roku o godz. 12.00 - 16.30 w Domu Polonii - Kraków, Rynek Główny 14 (I piętro) odbędzie się spotkanie firm - członków PIFS z Małopolski.

Program
- omówienie zmian w statucie PIFS
- omówienie prac organów PIFS i planów na 2011 rok
- omówienie nowelizacji ustawy o VAT ze szczególnym uwzględnieniem branży szkoleniowej - prowadzący Tadeusz Moczuło firma PROVAT Kraków
- spotkanie opłatkowe

Spotkanie jest nieodpłatne i realizowane w ramach działań statutowych PIFS.
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

Seminarium informacyjne na temat zmian podatku VAT w obszarze szkoleń - Warszawa, 25.01.11
11.01.2011
Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w seminarium informacyjnym, organizowanym przez Polską Izbę Firm Szkoleniowych, na temat zmian podatku VAT w obszarze szkoleń. Spotkanie, które kierowane jest do wszystkich członków naszej Izby oraz pozostałych zainteresowanych osób, odbędzie się w dniu 25 stycznia 2011 r. o godz. 11.00 w Centrum Szkoleniowo – Konferencyjnym Jupiter przy ul. Towarowej 22, 00-839 Warszawa.
Koszt uczestnictwa jednej osoby w seminarium:

· dla firm członkowskich PIFS – 150 zł + VAT 23%

· dla firm nie zrzeszonych w PIFS – 500 zł + VAT 23%

Prosimy o dokonywanie wpłat na konto PIFS o numerze: 19 1240 5992 1111 0000 4773 9947

Spotkanie poprowadzi Tomasz Koproń, Wiceprezes PIFS. Ekspertem będzie Pan Mariusz Unisk, Dyrektor Generalny ds. Doradztwa Podatkowego w Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy Sp. z o.o. Podczas spotkania dokonane zostanie krótkie wprowadzenie, a następnie ekspert odpowie na wszystkie Państwa pytania na temat zmian podatkowych w zakresie VAT.
Plan seminarium informacyjnego:

11.00 – 11.15 Rejestracja

11.15 – 13.15 Nowelizacja ustawy o podatku VAT cz. 1

13.15 – 14.00 Lunch

14:00 – 16.00 Nowelizacja ustawy o podatku VAT cz. 2

Spotkanie przewidziane jest na konkretną liczbę uczestników, dlatego też jeżeli liczba zgłoszeń będzie zbyt duża względem liczby miejsc, to zastrzegamy iż, decydować będzie termin zgłoszenia. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na załączonym formularzu na adres biuro@pifs.org.pl lub numer faksu (22) 692 15 do dnia 20 stycznia 2011 r.
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

Szanowni Państwo,



Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do udziału w seminarium informacyjnym, organizowanym przez Polską Izbę Firm Szkoleniowych, na temat zmian podatku VAT w obszarze szkoleń.

Spotkanie, które kierowane jest do wszystkich członków naszej Izby oraz pozostałych zainteresowanych osób, odbędzie się w dniu 31 stycznia 2011 r. o godz. 10.00 - Dom Polonii, Rynek Główny 14, 31-008 Kraków.



Koszt uczestnictwa jednej osoby w seminarium:

· dla firm członkowskich PIFS – 150 zł + VAT

· dla firm nie zrzeszonych w PIFS – 500 zł + VAT

Prosimy o dokonywanie wpłat na konto PIFS o numerze: 19 1240 5992 1111 0000 4773 9947



Spotkanie poprowadzi Andrzej Jania, Pełnomocnik Zarządu PIFS w Małopolsce. Ekspertem będzie Pan Tadeusz Moczuło, właściciel firmy PROVAT prowadzący od ponad 20 lat szkolenia podatkowe.

Spotkanie będzie podzielone na dwie części. Pierwsza część to omówienie aktualnego stanu prawnego oraz istotnych zmian wynikających z nowelizacji ustawy i przepisów wykonawczych. Druga część będzie się składać z odpowiedzi na pytania zadane przez uczestników



Plan seminarium informacyjnego:

10.00 – 10.15 Rejestracja

10.15 – 13.30 Nowelizacja ustawy o podatku VAT cz. 1

13:45 – 16.00 Nowelizacja ustawy o podatku VAT cz. 2



Spotkanie przewidziane jest na konkretną liczbę uczestników, dlatego też jeżeli liczba zgłoszeń będzie zbyt duża względem liczby miejsc, to zastrzegamy iż, decydować będzie termin zgłoszenia. Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na załączonym formularzu na adres biuro@pifs.org.pl lub numer faksu (22) 692 15 do dnia 25 stycznia 2011 r.

Prosimy o przesyłanie pytań do prowadzącego drogą mailową wraz z kartą zgłoszenia.

Serdecznie zapraszamy!
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

Obowiązująca definicja kształcenia zawodowego w obszarze VAT
03.02.2011
Rozporządzenie Rady (WE) nr 1777/2005 z dnia 17 października 2005 r. ustanawiające środki wykonawcze do dyrektywy 77/388/EWG w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej (Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej L 288 z 29 października 2005 r.)„Artykuł 14 Usługi w zakresie kształcenia zawodowego i przekwalifikowania zapewniane na warunkach określonych w art. 13 część A ust. 1 lit. i) dyrektywy 77/388/EWG, obejmują nauczanie pozostające w bezpośrednim związku z branżą lub zawodem, tak samo jak nauczanie mające na celu uzyskanie lub uaktualnienie wiedzy do celów zawodowych. Czas trwania kursu w zakresie kształcenia zawodowego bądź przekwalifikowania nie ma znaczenia do tego celu.”

Zgodnie z art. 288 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej „rozporządzenie ma zasięg ogólny, wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich Państwach Członkowskich”.

Rozporządzenie to jest obowiązujące – odwołuje sie wprawdzie do uchylonej dyrektywy 77/388/EWG(konkretnie art. 13.), ale nie ma to znaczenia dla mocy prawnej, a zastępująca ją Dyrektywa 2006/112/WE w odpowiadającym art. 132 zawiera zwolnienia analogiczne.
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

Indeks Szkoleń
01.04.2011
Na stronie internetowej Izby zamieszczone zostało nowe narzędzie sondażowe, skierowane do wszystkich firm szkoleniowych w Polsce - Indeks Szkoleń.

Indeks ukazywać będzie bieżącą kondycję branży usług szkoleniowych. Wartość indeksu w każdym miesiącu opracowywana będzie na podstawie ankiety wypełnianej przez wszystkich zainteresowanych. Ankieta składa się z 10 krótkich pytań z 3 możliwymi odpowiedziami. Wyniki szczegółowe ukazywać będą – jakie czynniki wpłynęły w danym miesiącu na spadek lub wzrost Indeksu Szkoleń. Mamy nadzieję, że zaproponowane narzędzie będzie punktem odniesienia wobec sytuacji w Państwa firmach.

W obecnym kształcie Indeks nie pokazuje zbyt wiele informacji, ponieważ wcześniej nie były prowadzone tego typu badania. Jednak z biegiem miesięcy będzie się to zmieniać.

Indeks Szkoleń znajduje się na głównej stronie Izby: http://pifs.org.pl

Zachęcamy bardzo gorąco do regularnego udzielania odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie Indeksu Szkoleń.

Aktualne wynikiAndrzej Jania edytował(a) ten post dnia 04.04.11 o godzinie 15:05
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

ktualności
AktualnościStrona główna

Podatek VAT wkładu własnego w postaci gotówkowej, wnoszonego do projektu
05.04.2011
W załączeniu zamieszczamy pismo z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego z dn. 25.03.2011 (DZF-IV-82252-164-TK/11 nk:41261/11), dotyczące rozwiązania w zakresie opodatkowania podatkiem od towarów i usług wkładu własnego w postaci gotówkowej, wnoszonego do projektu przez beneficjentów pomocy publicznej.

materiał do pobraniaAndrzej Jania edytował(a) ten post dnia 05.04.11 o godzinie 18:36
Andrzej Jania

Andrzej Jania Prezes Zarządu,
Anvix Spółka z o.o.

Temat: Z życia Izby

Badanie potencjału członków Polskiej Izby Firm Szkoleniowych
18.04.2011
W ostatnim czasie przeprowadzone zostało ankietowe badanie potencjału członków Polskiej Izby Firm Szkoleniowych. Dało ono odpowiedź na pytania o siłę Izby: ile jesteśmy warci, jaki przychód generujemy, jaki to jest fragment rynku, jaką liczbę osób szkolimy, ile projektów EFS realizujemy, jaką liczbę miejsc pracy generujemy. Pozyskane informacje pozwolą nam na jeszcze lepszą współpracę z organami administracji państwowej i innymi organizacjami. Za pomocą zebranych danych, będziemy mogli łatwo określić swoją silną pozycję.



Według pozyskanych danych, szacujemy, że wszystkie firmy członkowskie w 2010 roku:

· osiągnęły przychód w wysokości 708 mln złotych dzięki szkoleniom komercyjnym,

· osiągnęły przychód w wysokości 659 mln złotych dzięki szkoleniom dofinansowanym ze środków publicznych, w tym EFS,

· osiągnęły przychód 1,367 mld złotych łącznie ze wszystkich oferowanych szkoleń,

· osiągnęły znacznie większy przychód względem roku 2009,

· zrealizowały 1104 projekty szkoleniowe dofinansowane ze środków publicznych, w tym z EFS,

· zrealizowały 759 projektów szkoleniowych dofinansowanych z EFS,

· przeszkoliły 902 tys. osób,

· działały w zdecydowanej większości w całej Polsce,

· szkoliły prawie w równej mierze sektory: administracji rządowej i samorządowej, duże firmy, MŚP, osoby fizyczne,

· zatrudniały 4,1 tys. osób,

· współpracowały z 7,2 tys. trenerów,

· mogło się pochwalić w zdecydowanej liczbie przypadków ponad 10-letnim okresem funkcjonowania na rynku,

· funkcjonowały głównie jako spółki prawa handlowego oraz działalność gospodarcza.

Następna dyskusja:

Z życia Izby




Wyślij zaproszenie do