konto usunięte

Temat: Seminarium PMI Oddział Warszawa - 19.11.2014 - Systemy...

Zapraszamy do udziału w kolejnym seminarium Oddziału Warszawskiego, które odbędzie się 19 listopada 2014 roku. Tematem seminarium będzie:

Systemy koordynacyjno-zarządcze dla przedsięwzięć wielkich – marzenia, iluzje, realność

Seminarium poprowadzi dr Tadeusz Lis

Na seminarium zostaną po raz pierwszy zaprezentowane istotne szczegóły know-how firmy EnergSys w projektowaniu, wdrażaniu i eksploatacji systemów zarządzania dla dużych i bardzo dużych przedsięwzięć wysokich ryzyk. Zostaną one omówione w oparciu o studia przypadków ze zrealizowanych programów oraz lub projektów wielkoskalowych.

Agenda ramowa seminarium:
1. Prezentacja metod radzenia sobie ze zdefiniowaniem zakresu prac w przedsięwzięciach wielkich w sposób, który gwarantuje kompletność, spójność i zrozumiałość SOW przez wszystkich interesariuszy (statement of work)
2. Prezentacja najważniejszych założeń, które należy przyjąć przed przystąpieniem do budowy dedykowanych systemów zarządczo-koordynacyjnych dla omawianych przedsięwzięć
3. Prezentacja meta-metodyki MMSI budowy w/w systemów. Pokażemy jak zidentyfikować najważniejsze, niezmienne komponenty systemu zarządczego oraz jak bardzo różna może być ich implementacja. Pochylimy się nad niebezpiecznymi mitami wynikającymi z próby użycia prostego rozumu, tam, gdzie to z definicji nie działa oraz pokażemy, jak cenna jest metodologia PMI, jako baza do budowy takich systemów
4. Prezentacja autorskich narzędzi używanych na co dzień w EnergSys, które pozwalają dostarczać Klientom bardzo szybko pożądane rezultaty.
Po serii prezentacji przewidujemy sesje pytań, odpowiedzi i dyskusji.

Dr Tadeusz Lis ukończył studia na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Mechanicznym-Technologicznym w zakresie projektowania przemysłowych procesów technologicznych. W czasie studiów na Politechnice autor dwóch unikalnych rozwiązań: technologii bezgratowego cięcia drutu o bardzo dużej wydajności oraz metody zapobiegania uszkodzeniom narzędzi skrawających w zaawansowanych liniach technologicznych do obróbki bloków silników spalinowych. Studiował Pedagogikę Myślenia Twórczego w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. Marii Grzegorzewskiej – specjalność – tworzenie i zarządzanie zespołami wielodyscyplinarnymi oraz jako wolny słuchacz (prof. Jan Madey, prof. W. Turski) informatykę na Uniwersytecie Warszawskim (inżynieria oprogramowania, systemy operacyjne, bazy danych). W Polskiej Akademii Nauk Uczeń profesora W.W. Bojarskiego. Doktorat w zakresie modelowania matematycznego aspektów biznesowych budownictwa energooszczędnego w PAN, w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki.

Specjalista w zakresie inżynierii systemów biznesowych zajmuje się od strony praktycznej usprawnianiem działania procesów. Projektant i budowniczy kilkunastu unikalnych systemów informatycznych wspomagających procesy podejmowania decyzji (np. system kontroli lotów dla polskiego lotnictwa cywilnego). W zespołach pracujących pod jego kierunkiem zaprojektowano i wdrożono kilkanaście unikalnych systemów zarządzania programami wielkiej skali spójnie łączących elementy organizacyjne, prawne, proceduralne oraz techniczne.

Aktywny na forum europejskim – wykładał w Stuttgarcie, Grenoble, Palermo, Brukseli, Kopenhadze, Sztokholmie, Hanowerze, Pradze i Wilnie. Ceniony wykładowca harvardzkiej szkoły biznesu oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych – w zakresie standardów zarządczych firm XXI wieku. Był delegatem rządowym w Brukseli, reprezentując Polskę w ramach Piątego Programu Ramowego (Energia i Środowisko) – w Kraju pełnił funkcję głównego koordynatora programu, odpowiedzialnego za promocję programów UE.

Jest czynnym członkiem Project Management Institute (USA) aktywnie szerząc wiedzę na temat profesjonalnych metod zarządzania przedsięwzięciami. Jako praktyk kierował lub współkierował projektami o budżetach dziewięciocyfrowych (USD). Certyfikaty kompetencji zawodowych w zakresie zarządzania projektami systemowymi wysokich ryzyk. Autor koncepcji i wdrożeń Systemów Zarządzania Rozwojem, które przekształcają solidne i umiarkowanie szybkie organizacje w dynamicznych liderów rynkowych – niezależnie od branż i rynków.

Jako główne hobby zawodowe wymienia zwalczanie zabobonów i przesądów w zakresie zarządzania – ukazując jak niebezpieczne mogą być pułapki prostego rozumu. Chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem w swoim środowisku zawodowym. Szczęśliwy, spełniony mąż i ojciec trójki małych Lisków – z którymi spędza relatywnie dużo czasu. Właściciel 100-letniego, drewnianego „Donalda" - zimą chętnie żegluje po Morzu Północnym. Kolekcjoner historycznych samochodów. Latem odpoczywa w prywatnym laboratorium, w którym projektuje i buduje jachtowe napędy hybrydowe wykorzystując zaawansowane technologie wojskowe.

Termin:
19.11.2014 w godzinach od 18:00 do 20:00 ; rejestracja będzie się odbywać od godziny 17:45. Miejsce: SGH, budynek G, al. Niepodległości 162, Aula II (poziom -1).
Seminarium uprawnia do rejestracji 2 PDU dla osób posiadających certyfikat PMP. Seminarium jest bezpłatne dla Członków Stowarzyszenia PMI PC. Goście są mile widziani. Warunkiem wstępu będzie przedstawienie potwierdzenia uiszczenia opłaty w wysokości 50,- PLN na rachunek PMI (numer rachunku 36 1030 0019 0109 8534 0000 7299). Opłaty za uczestnictwo można dokonać również przed seminarium.