Richard Lucas

Richard Lucas Entrepreneur,
Investor, Speaker,
Host, Podcaster
TEDxKazi...

Temat: Możliwe i proponowane zadania

Możliwe i proponowane zadania

Świat szybkiej łączności
Godzinna sesja „twarzą w twarz”, przez jeden dzień, ma być dla młodych przedsiębiorców okazją do spotkania i nauczenia się od wybitnych przedsiębiorców z całego świata oraz stworzenia wspólnych projektów. Międzynarodowa telewizyjna transmisja na żywo wraz ze zoptymalizowaną potęgą mediów społecznych ma na celu powstanie największego całodniowego kulturowego przenikania przedsiębiorczości w historii.

Umieść swoją społeczność na mapie
Miliony młodych ludzi dokona prezentacji krótkiej historii i biznes planu dzięki http://unleashingideas.org , które określą w jaki sposób będą mogli umieścić swoją społeczność na mapie. Może być to wyróżnienie istniejących już, unikalnych źródeł lub prezentacja nowych, przyszłościowych innowacji. Uczestnicy i inni zachęcani będą do kreatywnego myślenia o tym, co czyni ich społeczność niecodzienną i wyjątkową.

Jak stać się przedsiębiorcą w zaledwie tydzień
Każdy dzień będzie kolejnym krokiem w kierunku stawania się wpływowym człowiekiem w świecie biznesu. Siedem oddzielnych stacji będzie reprezentować każdy dzień w trakcie jednodniowej imprezy, pozwalając tym samym na samodzielne ich zwiedzanie. Dni te zadecydują na podstawie ocen ekspertów, kto poczynił kroki w budowani własnego imperium i odniósł sukces w dzisiejszym świecie biznesu.

Piątek dniem dowolnego myślenia
Organizacja sesji dla studentów w formie „burzy mózgów” mającej zaowocować przedsiębiorczymi i biznesowymi przedsięwzięciami. Pod koniec sesji, studenci powinni mieć przygotowany biznes plan wraz z tym jak wykorzystać go przy pomocy istniejących źródeł ( należy wcześniej stworzyć dokładną listę już istniejących źródeł, które mogą być wykorzystane). Zachęcenie ludzi do realizacji zadania.

Wirusowy marketing: Poprowadź swoje własne show
Na festiwalu lub wystawie, należy przygotować stoisko, gdzie zarówno studenci jak i przedsiębiorcy mówiący o przedsiębiorczości lub przedstawiający skecz o tematyce związanej z przedsiębiorczością mogą być nagrywani. Pod koniec dnia, każdy umieszcza swój krótki film na YouTube i tak rozprzestrzenia „wirus” przedsiębiorczości, docierający niemalże do każdego.

Kolejny wybitny przedsiębiorca
Organizacja konkursu dla młodych profesjonalistów, który ma na celu odkrycie jednej osoby z największym potencjałem, która odniesie sukces, stanowiąc część przedsiębiorczej siły roboczej. Grupa sędziów podzieli między uczestników zadania wymagające dokończenia. Ocenie podlegać będzie oryginalność, kreatywność i umiejętność przyciągania uwagi. Nagrodą będzie możliwość bezpośredniego uczestnictwa w działalności gospodarczej lokalnego przedsiębiorcy lub pieniądze na rozpoczęcie własnej działalności.

Wystawa innowacji
Organizacja interaktywnych targów przedsiębiorczości. Zaproszenie przedsiębiorców, inwestorów, franchisorów, dostawców i innowatorów itd. by zaprezentować swoją pracę publiczności. Wydarzenie to może być zorganizowanie na dużej przestrzeni, gdzie każdy sprzedawca ma swoje własne stoisko, na którym wystawia swój produkt lub usługę, prezentując je odwiedzającym.

Zareklamuj swój konkurs innowacji
Organizacja konkursu, w którym studenci mają możliwość wyprodukowania nowego i innowacyjnego produktu, który wejdzie na rynek, gdzie skierowany będzie do specyficznej grupy odbiorców. Uczestnicy będą oceniani pod względem kreatywności, funkcjonalności, dopasowania i prezentacji, a także sfinansowania reklamy. Konkurs przeznaczony jest dla rozwoju innowacji i kreatywnych strategii marketingowych.

Światła, kamera, akcja: Przedsiębiorcy w świetle reflektorów
Prezentacja filmów przedstawiających przedsiębiorcze indywidualności. Od studentów oczekuje się nakręcenia i wyświetlenia filmów o tematyce przedsiębiorczej. Festiwal ma zaprezentować pracę studentów.

Festiwal dokumentalnych filmów o przedsiębiorczości
Case-study filmów dokumentalnych w miejscu, w którym powstawało przedsiębiorstwo, biznes lub tam, gdzie obecnie się mieści (Google, IDEO itd.), co pozwoli zaprezentować różne historie o przedsiębiorczości.

Stary do lamusa, nowy na topie
Nowe produkty dla starych firm.
Dosłownie życiowa szansa! Wyobraź sobie, że wiodąca na rynku firma daje Ci możliwość, bycia „mózgiem” stojącym za ich kolejnym, wielkim pomysłem. Prezentujesz na rynku nowy produkt przed samymi gigantami biznesu.

„Asystent asystenta”
Każdy z pewnością słyszał o kultowym programie „Asystent”. Stwórz swoją własną wersję wraz ze studenckimi drużynami i lokalnymi przedsiębiorcami w roli sędziów. Co jest nagrodą? Zdobycie doświadczenia u jednego z przedsiębiorców.

Rozrywkowy wieczorek przedsiębiorczości
Organizacja przyjęcia promującego produkt z udziałem lokalnych artystów i muzyków w towarzystwie przedsiębiorców.

Myśl Zielono
Środowiskowi przedsiębiorcy
Prawdziwa zieleń jest kolorem pieniędzy. Ale czy z innej strony możliwe jest by była bardziej zielona? Wydarzenie z udziałem zaproszonych przedsiębiorców kierujących się środowiskowymi wartościami, którzy wygłosiliby mowę o zaletach społecznej przedsiębiorczości oraz ulepszenia środowiska przez innowacje.

Włącz wielkie myślenie: pobudź do życia swoją społeczność
Promuj swoją przedsiębiorczość i umieść swoją społeczność na mapie.
Pomysł prowadzenia forum, które umożliwi dyskusje na temat polityki społecznej, przedsiębiorczości i wyjątkowo ciekawych pomysłów, które wzbogacą Twoją społeczność. Organizacja otwartej imprezy, tak by wszystkie pomysły były wygłoszone i przedyskutowane.


Zorganizuj Międzynarodowe Forum Przedsiębiorczości
Organizacja międzynarodowego panelu przedsiębiorców z udziałem uczestników, co stawrza możliwość przedyskutowania zadań i możliwych rozwiązań, co umożliwia budowanie kultury przyjaznych przedsiębiorców w ich własnej społeczności.



Studenci uczą studentów
Włączenie studentów w programy przedsiębiorczości w celu zorganizowania paneli dyskusyjnych, w których młodzi przedsiębiorcy rozmawiają z przyszłościowymi przedsiębiorcami o ich sukcesach i potknięciach. Dyskusje te powinny także umożliwiać potencjalnym przedsiębiorcom możliwość wymiany pomysłów i otrzymanie odpowiedzi wraz z radą ze strony doświadczonych przedsiębiorców.

Mistrz Kreacji
Powołaj swój pomysł do życia
Utwórz pomysł na Konkurs Produktu utworzony w następstwie innego, sponsorowanego przez Uniwersytet w Teksasie w Austin. Zachęć uczestników do przemyśleń na temat tego, jak wyobrażają sobie swoje pomysły na rynku w nadchodzących latach.

Wyzwanie Miasta Możliwości
Poprowadź konkurs by sprawdzić kto może osiągnąć najwyższy wynik w internetowej grze -Hot Shot Business (http://hotshotbusiness.com). Naucz młodych przedsiębiorców podstaw biznesu poprzez wprowadzenie ich do gry, co sprawi, że rozwiązywanie zadań małego biznesu staje się zabawne.

Żyć stylem życia
Kiedy biznes tkwi w swych początkowych stadiach, nie ma żadnej gwarancji, że od razu odniesiemy sukces. Zaproście speakera, który sam przeszedł przez przedsiębiorczy proces aby opowiedział zarówno o gospodarczych i społecznych trudach i „mękach” przez jakie musieli przebrnąć, właśnie we wczesnych etapach prowadzenia własnego biznesu.

Rozmawiaj, Nie śpij!
Poprowadź swoje własne wydarzenie Speed Networking-szybkiej łączności
Wpływowi przedsiębiorcy posiadają wszystkie właściwe kontakty i sieci umożliwiające ludziom bycie w stałym kontakcie. Zorganizuj imprezę Speed Networking w swojej własnej społeczności – godzinną sesję aby dać młodym przedsiębiorcom szanse spotkania i nauczenia się od tych, którzy już odnieśli sukces.

Kreatywna Przerwa na kawę
Poprowadź serię śniadaniowych wykładów o przedsiębiorczości
Zachęć wydział uniwersytecki z programami dla przedsiębiorców do zorganizowania otwartego wykładu, seminarium dla studentów w kampusie w celu lepszego zrozumienia idei programu oraz tego jakie drogi i możliwości otwiera przed studentami.

Seria Naukowych Wykładów z Przedsiębiorczości
Organizacja serii wykładów pozwalających na odkrycie naukowej perspektywy podstaw przedsiębiorczości w różnych dyscyplinach akademickich takich jak : psychologia, komunikacja, biznes i zmiany organizacyjne.

Szkolny Konkurs Biznesowych Przedsięwzięć
Licealni nauczyciele biznesu dzielą swoje klasy na kilka drużyn, które staną do rywalizacji o powołanie instytucji generującej zysk. Każda drużyna musi wybrać produkt, który ma być sprzedany w przeciągu tygodnia ( musi także zarządzać finansami, poszukiwać inwestorów, prowadzić badania rynkowe itd.). Drużyna, która osiągnie na koniec tygodnia największy dochód z produktu, wygrywa konkurs.

Przedsiębiorca o wielu twarzach
Przedsiębiorcy jawią się we wszystkich kształtach i rozmiarach, a każdy z nich staje przed unikalnymi wyzwaniami i sytuacjami. Zachęcić studentów do dyskusji prowadzonej przez grupę przedsiębiorców w celu dostarczenia zainteresowania i informacji aby wspierać innych i podążać ich śladami.

Skuteczny marketing samego siebie
Zdobywanie konkurencyjnej przewagi na dzisiejszych rynkach może rozwinąć lub zniszczyć biznes. To forum zapewnia dostęp do skutecznych wskazówek o strategiach marketingowych w trakcie promocji przedsięwzięć. Jest to doskonałe wydarzenie dla przedsiębiorców już istniejących oraz tych dopiero nadchodzących, których produkty i usługi czekają na swoje miejsce na rynku.

Przedsiębiorcze Czwartki
Jest to świetna, wirtualna możliwość dla każdego! W pierwszy czwartek każdego miesiąca, wybierz miejsce oraz czas spotkania przedsiębiorców w celu wzajemnego powiązania się. Wprowadź swoje Przedsiębiorcze Czwartki podczas Amerykańskiego Tygodnia Przedsiębiorczości oraz zapewnij ogromne wydarzenie dla wszystkich, tak by czerpać radość z czasu spędzonego z przyjaciółmi podczas budowania własnego Rolodex!

Fast Trac jako Szybki Przewód
FastTrac jest praktycznym, z ogromnym doświadczeniem, programem rozwoju oferowanym przez 300 partnerskich organizacji na świecie. Zaangażuj swoją lokalną sieć FastTrac w prowadzenie początkowej klasy dla aspirujących przedsiębiorców. Dla FastTrac w Twojej okolicy, wejdź na http://fasttrac.org.

Pokaż mi pieniądze: Sfinansuj Swój Biznes
Sesja ta jest tzw. „biegiem” przez początkujące firmy oraz tych przedsiębiorców, którzy znajdują się w początkowym etapie swojej kariery. Pieniądze odgrywają kluczową rolę w codziennych wydatkach każdego przedsiębiorcy, a znalezienie finansowego wsparcia jest kluczową kwestią w rozwiązywaniu problemów. Tematy powinny obejmować kluczowe składniki dla finansowego sukcesu w przedsiębiorczym świecie.

Jakim typem przedsiębiorcy jesteś?
Dla każdego i wszystkich aspirujących przedsiębiorców, niewielkie ukierunkowanie zawsze jest pomocne. Rozwiń interaktywny kwestionariusz celem asystowania potencjalnym przedsiębiorcom by odnaleźć ich nisze i odkryć ich pasje.

Seria Seminariów : Gdzie zacząć?
Rozpoczęcie projektu jest zawsze najtrudniejszą częścią. Poprowadź seminarium o tym jak rozpocząć prowadzenie własnej firmy we właściwy sposób oraz zadbaj o odpowiednio wiele czasu na sesję pytań i odpowiedzi.

Obserwacja przedsiębiorcy
Wyszukaj lokalnych przedsiębiorców i zapytaj o możliwość obserwowania przez jeden dzień, ich poczynań w zakresie prowadzenia biznesu. Zadbaj także o to, aby przedsiębiorca podzielił się swoimi przemyśleniami o tym co potrzeba by jako przedsiębiorca odnieść sukces.

Lunch z Mentorem
Czasami potrzebą każdego przedsiębiorcy jest mentor i przekonanie o właściwym kierunku. Zorganizuj uroczysty lunch z przyszłymi przedsiębiorcami oraz istniejącymi już przedsiębiorczymi liderami w danej społeczności.

Idziesz na dno lub płyniesz: Utrzymaj swój biznes „na powierzchni”
Nie każdy biznes zawsze świetnie prosperuje. Zorganizuj konkurs, w którym uczestnicy myślą o sposobach ulepszenia istniejących już biznesów, których kondycja nie jest zadowalająca.

Łatwy Start: Rozpocznij Swoją Karierę przed ukończeniem studiów
Sesja ta jest korzystna zarówno dla studentów jak i przedsiębiorczych liderów dzięki zapewnieniu studentom możliwości pokazania biznesom „nowej” drogi konsultingu oraz jakie korzyści może to przynieść dla istniejących już biznesów. Każdy student firmy konsultingowej zaprezentuje swoje pomysły liderom biznesu w celu uzyskania odzewu.

Uczyń to przedsiębiorczym rynkiem
Rosnąca popularność rynków rolniczych pozwoliła lokalnym rolnikom i rzemieślnikom doświadczyć zyskownego przedsięwzięcia. Załóż lokalny rynek przedsiębiorców w Twoim mieście i wprowadź element wspólnoty, pozwalając tym samym tutejszym przedsiębiorcom na zakupy i poszukiwania nowych, wabiących przedsięwzięć.

Zmień samego siebie w zyskowny biznes
Ożyw swój interes. Zachęć uczestników do szerzenia ich rynkowych strategii, włączając innych sprzedawców, zarówno prywatnych oraz firm. Jedynie nowe i innowacyjne taktyki marketingowe mogą ulepszyć jakoś biznesu.

Nie daj się „zmiażdżyć” przez duży interes
Zniechęcone korporacje mogą przygasić potencjał wejścia na rynek właścicieli małych firm.
Jednakże, właściwe środowisko może przynieść sukces tym, którzy przetrwali. Liderzy wspólnoty i właściciele z powodzeniem prowadzący małe firmy mogą podzielić się swoimi opowieściami na temat tego, jakie działania należy poczynić by uczynić interes kwitnącym w obliczu ogromnych supersamów.

Franchising (Franszyzowanie)
Franchises oferują gotowy pakiet dla aspirujących przedsiębiorców. Wszystkie te firmy maja jedną cechę wspólną: skuteczne techniki w ramach kreowania marki. Zaproście ekspertów z lokalnych firm franchisingowych do dyskusji na temat kreowania marki i technik, które mogą prowadzić do korzyści z rynkowej pozycji.

Komu sprzedawać?
Jednym z najbardziej skutecznych sposobów w znalezieniu odpowiedniego sfinansowania biznesu jest posiadanie świetnego miejsca zbycia. Poprowadź rywalizację pomiędzy grupami studentów; zwycięski zespół stworzy najbardziej przekonujące pole sprzedaży. Studenci powinni być w stanie zademonstrować doskonałą znajomość grupy odbiorczej, udowodnić,że ich produkt zaspokaja jej potrzeby oraz udoskonali społeczeństwo.

Weekend Przyszłych Przedsiębiorców
Zapytaj lokalnych przedsiębiorców i liderów biznesu o pomoc w dwudniowym obozie przedsiębiorczości. Niech przedsiębiorcy przedyskutują zadania i wynagrodzenie związane ze stawaniem się przedsiębiorcą. Poprowadź seminaria na tematy począwszy od jak pomysł na produkt wprowadzić w życie, tak aby zaspokoić potrzebę społeczeństwa, a skończywszy na nauce z wspólnych przedsiębiorczych złych posunięć.

Showcase Dostawcy
Odbycie tzw. showcase dostawcy dla lokalnych zakładów i dostawców w celu zaprezentowania ich produktów miejscowym przedsiębiorcom budując ich wzajemne powiązania. Stworzy to także szansę potencjalnym przedsiębiorcom na odkrycie niewykorzystanych możliwości we własnych miejskich społecznościach.

Pracując w domu
Istnieją zarówno wzloty jak i upadki w byciu swoim własnym szefem pracującym w domu. Poprowadź interaktywną sesję demonstrującą oba punkty widzenia na temat tej aktualnej kwestii siły roboczej w dzisiejszych czasach.

Rozpracuj to !
Warsztat dla przedsiębiorców oparty na społeczności lokalnej
Zaproś lokalnych przedsiębiorców i ekspertów do zorganizowania warsztatu w ramach szkolenia przedsiębiorczych umiejętności. Warsztat ten powinien zapewnić potencjalnym przedsiębiorcom możliwość rozmowy z lokalnymi przedsiębiorcami, którzy odnieśli sukces oraz przekazać wyobrażenie o tym, co potrzebne jest by założyć biznes w miejskiej społeczności.

Sukces kobiet: Kobiety-przedsiębiorcy
Rosnąca liczba przedsiębiorczych kobiet w Stanach Zjednoczonych kształtuje i na nowo określa amerykańskie miejsce pracy. Dokonać selekcji miejscowych kobiet sukcesu i zaprosić do opowiedzenia i zainspirowania innych młodych kobiet w Twojej społeczności lokalnej.

Jak osiągnąć wiele w biznesie
Organizacja dnia dla aspirujących przedsiębiorców w celu obserwacji i doświadczenia codziennych operacji prowadzenia biznesu. Zaproszenia lokalnych przedsiębiorców prowadzących niewielki interes, by otworzyli swoje drzwi oraz podzielili się doświadczeniem z już istniejącymi oraz nadchodzącymi przedsiębiorcami.

Podstawy biznesu
Ustanowienie Programów z Podstaw Biznesu w celu zapewnienia szkolenia i praktyk dla obiecujących, młodych profesjonalistów poprzez edukacyjne i praktyczne doświadczenia.
Programy online mogą także być proponowane dla zapewnienia szkoleń dla szerszego grona odbiorców, których osobiste uczestnictwo nie jest możliwe. Centra te pomogą młodym obiecującym profesjonalistom rozwinąć umiejętności potrzebne do odniesienia sukcesu w biznesie i byciu przedsiębiorcą.

Motywujący przedsiębiorcy
Panel ten demonstruje oraz gromadzi motywujących speakerów w celu upoważnienia tych, którzy obawiają się potknięć lub rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Każda sesja zostanie poprowadzona przez tzw. motywujących mówców, koncentrujących się na różnych sposobach promowania umiejętności i potencjału, które są niezbędne aby jako przedsiębiorca odnieść sukces.

Przedsiębiorczość Etyczna
Bycie dobrym biznesmenem jest tym, do czego usilnie dążymy. Ta sesja rzuca światło na kwestię etyki w świecie przedsiębiorczości. Panel ekspertów odpowie na pytania przedsiębiorców każdego poziomu.

Poszerzaj swoje horyzonty: Jak rozszerzyć własny biznes
Prowadzenie biznesu znajdującego się na skraju ekspansji to ekscytujący czas. Jak możesz upewnić się, że prosperuje we właściwym stylu? Na to pytanie ciężko odpowiedzieć. Sesja ta tworzy forum pozwalające ekspertom, którzy ostatnio rozszerzyli swoją działalność gospodarczą na udzielanie porad i odpowiedzi na pytania dotyczące rozważanej ekspansji.

Triki w Handlu
Sekrety przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces
Naucz się trików stosowanych w handlu – warsztat, prowadzony przez przedsiębiorców, którzy odnieśli sukces, zademonstrują umiejętności i wiedzę, dzięki którym odnieśli większy sukces.

Chroń Swój Produkt!
Naucz się wszystkiego o znakach handlowych, praw własności oraz patentów
Przedsiębiorcy także mają prawa. Zaplanuj sesje informacyjną, zapewniającą niezbędne narzędzia informujące inwestorów i obiecujących przedsiębiorców o własności niematerialnej i prawnej.

Legowisko
Zadania te bazują na brytyjskim reality show – Dragons’ Den, które stawia błyskotliwe umysły przed grupą inwestorów, by przekonać ich do zainwestowania w nowy pomysł na biznes. Również, można naśladować to telewizyjne show, podczas którego innowacyjni przedsiębiorcy będą mogli zaprezentować swój biznes plan lub produkt grupie lokalnych aniołów biznesu oraz firm skłonnych zainwestować swój kapitał w przedsięwzięcia o oryginalnym pomyśle na biznes.

Sala sławy lokalnego przedsiębiorcy
Studenci odkrywają i badają historię czołowych, lokalnych ludzi biznesu. Każdy student wybiera jednego przedsiębiorcę do zaprezentowania swojej klasy w kreatywnej i innowacyjnej formie.

W rytm własnego bębna
Organizacja festiwalu muzycznego, który przedstawi miejscowy talent we wszystkich gatunkach muzyki; dając jednocześnie możliwość dzieciom występu oraz pomocy za kulisami wydarzenia. Artyści mogą zaprezentować swój talent przed sporą publicznością, demonstrując przedsiębiorców jawiących się w wielu postaciach, rozmiarach i formatach.

Jak rozpocząć _ _ _ _ _!
Bez znaczenia czy jest to wietrzna aleja czy restauracja, młodzi przedsiębiorcy potrzebują miejsca by zacząć. Zaproś miejscowych przedsiębiorców do udziału i dostarczenia wskazówek odnośnie rozpoczęcia danej działalności gospodarczej. Na przykład, zaproś restauratora aby opowiedział, jakie kroki były niezbędne by rozpocząć biznes i zdobyć klientów.

Rozciąganie
Zachęcić przedsiębiorców, by poszukiwali pomysłów w istniejących już dużych biznesach. Celem dla studentów ma być zaczerpnąć z nich pomysły i odpowiednio przekształcić je w swoje własne.

Geo mecz
Dzięki różnorodności gier i wyzwań, studenci testują swoje możliwości i umiejętności innowacyjne w świecie matematyki i nauki. Poprzez prowadzenie przez siebie konkursu, będą angażować się w procesy innowacyjnego myślenia jak również zdobywania wiedzy.

Czyń właściwie dzięki dobremu postępowaniu
Przedsiębiorczość społeczna
Biznes nie jest tylko miejscem, by czynić nasze życie łatwiejszym, ale także sprawić by nasz świat był lepszy. Organizacja konkursu, w którym uczestnicy układają plan, nie tylko generujący zysk, ale także ulepszający otaczający nas świat. Program ten wprowadza także koncepcje wspólnej odpowiedzialności społecznej i demonstruje, że wyniki finansowe nie wykluczają pozytywnych rezultatów dla środowiska i pracy społecznej (the triple bottom line- potrójny wynik końcowy).

Porozmawiaj z dr. Przedsiębiorcą
Zaplanuj sesję z doradcą biznesowym i daj możliwość przeprowadzenia obszernej sesji pytań i odpowiedzi (Q & A session), której uczestnicy dostaną możliwość szukania porady u doradcy. Możliwe jest także, aby każdy z uczestników odbył krótką (10 minutową) bezpłatną rozmowę, konsultację z doradcą biznesowym, sponsorowaną przez Twoją organizację.

Odkrywając Nowy Talent
Zorganizuj spotkanie skupione wokół kwestii zatrudniania osób niepełnosprawnych. Jest to część spotkań sieciowych, zwracających uwagę na różnorodność i równość w miejscu pracy. Czy wiedziałeś, że ponad milion ludzi dotkniętych inwalidztwem jest gotowe, chętne i dostępne aby zacząć pracować? Zwróć się w stronę często przegapionego „rozlewiska talentów” w swojej przyszłej rekrutacji.

Sztuka jest przedsiębiorcza
Przedsiębiorczość to nie tylko świat biznesu i udziałów, ale także innych otaczających nas dziedzin, jak sztuka czy rzemiosło. Warsztaty prowadzone przez miejscowych artystów i przedsiębiorców, mogą powstać w różnych lokalizacjach. Sztuki i rzemiosła są doskonałym sposobem by podtrzymać zainteresowanie wśród młodych odbiorców, jak również umożliwić im odkrycie swojej własnej twórczej strony.

Sztuka i Przedsiębiorczość
Zorganizuj Art Show – Pokaz Sztuki z udziałem artystów, którzy odkryją podstawowe tematy lub cechy przedsiębiorczości takie jak: umiejętność rozpoznania możliwości, kreatywność, rozwiązywanie problemów, podejmowanie ryzyka, pomysłowość oraz pasje dla pomysłów.

Huk poezji
Zorganizowanie spotkania poetyckiego dla studentów jako możliwości wyrażenia tego czym dla nich jest przedsiębiorczość albo sposobu na wyróżnienie przedsiębiorców z ich okolicy lub z całego świata. To spotkanie poświęcone poezji może być częścią dużego wydarzenia zorganizowanego przez szkoły, z których wiele ma za sobą już podobne imprezy. Poezja ma nie tylko być sposobem na uczczenie przedsiębiorczości, ale także zademonstrować ludzi z wszelkimi możliwymi zainteresowaniami – poezją, filmem, sztuką, biznesem i technologią, którzy także mogą być przedsiębiorcami. Lokalni przedsiębiorcy czy poeci mogą występować w konkursie w roli sędziów.

Jak prowadzić interes w _ _ _ _ (miejsce na nazwę miasta)
Urząd Małych Przedsiębiorstw, Urząd Zamówień Publicznych lub Urzędy dla Mniejszości Narodowych Prowadzących Działalność Gospodarczą z Twojego miasta organizują spotkanie o tym jak prowadzić biznes w Twoim mieście. Zdobądź wiedzę o możliwościach wewnątrz i na zewnątrz przy zakładaniu działalności, dostępnych źródłach dla przedsiębiorców z miasta, o tym jak wygrać kontrakty rządowe oraz wykorzystać inne powiązane informacje dla Twojej społeczności. Włączając w to zarówno miejscowych urzędników oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą podzielić się doświadczeniem o tym jak oni sami wykorzystują dostępne źródła. Zostaw mnóstwo czasu na pytania!

Non-profits via Pro-profits: Mutualne Synergie
Jak prowadzić warsztat w legalny i praktyczny sposób, tak by stworzyć wspólne, korzystne relacje w sprzedaży, dostawie produktu oraz prezentacji zniewalających pomysłów na biznes, które oferują ekonomiczną i społeczną wartość jednocześnie.

Duch przedsiębiorczości: Kieruj biznesem przez jeden dzień
Uczestnik wygrywa możliwość prowadzenia czyjejś działalności gospodarczej w parze z miejscowymi, ustanowionymi już biznesami.

Lokalne Studio Przedsiębiorczości: Zbierz Pieniądze dla Centrum Wspólnoty Przedsiębiorczości
„Studia Przedsiębiorczości” gdzie obecni, młodzi, profesjonalni przedsiębiorcy otrzymują konstruktywną krytykę o ich bieżących praktykach biznesowych i strategiach.

Czynności objęte ryzykiem
Dostosuj warsztat przedsiębiorczości do grup skoncentrowanych na udzielaniu pomocy młodzieży w obliczu ryzyka w przezwyciężaniu niecodziennych wyzwań.

Światowe Studio Przedsiębiorczości
Rozpoznanie kluczowych, młodych przedsiębiorców we wszystkich krajach, których łączy wspólny cel chęci zainwestowania pieniędzy aby stworzyć społeczności/inkubatory w ich stołecznych miastach. Każdy kraj uczestniczy w realizacji stworzenia najlepszego systemu lub izby rozrachunkowej, która czyni przedsiębiorczość w kraju bardziej dostępną.

Od nędzarza do bogacza: Forum i Program Przedsięwzięć Kapitalisty
Organizacja forum dla inwestowania pieniędzy potrzebnych na rozpoczęcie biznesu w warunkach nędzy. Przekształcenie światowego ubóstwa w przedsiębiorczość bazując na kapitale udzielonym przez hojnych i zdolnych zainwestować kapitalistów i spotkaniach dyskusyjnych w każdym stołecznym mieście na świecie w trakcie trwającego tygodnia. Po tygodniu przedsiębiorczości: wszystkie pozostałe miasta zatrudniają biednych przez przedsiębiorczość. W oparciu o partnerstwo organizacji będących przeciwko ubóstwie, tak jak kampania One i inne. To byłaby jedna z najambitniejszych form społecznej przedsiębiorczości jaką kiedykolwiek przedsięwzięto. Przedsiębiorcy zostaliby zatrudnieni by nauczać i szkolić sprawnych, umysłowo biegłych i zainteresowanych rozpoczęciem prowadzenia biznesu, ludzi ubogich. Należy połączyć kapitalistów gotowych zainwestować z ludźmi biednymi. Zatrudnij każdą, biedną osobę na świecie, tworząc tym samym przedsiębiorcze stanowiska pracy, które rywalizują.

Zostaw Swój Ślad dzięki 10 ₤
Organizacja konkursu, w którym 10, 000 dzieci w wieku szkolnym dostaje £10 (każdy), dzięki, którym ma wygenerować najwięcej jak tylko to możliwe zysku oraz wpływu społecznego. £10 należy zwrócić, ale zatrzymują swój własny zysk, lub przeznaczają go na szczytny cel.

Zadanie „Zostaw swój ślad”
Zorganizowanie jednodniowego konkursu przedsiębiorczości w szkołach, gdzie drużyny liczące 5-7 osób, dostają ogólną treść i mają dzień na przedstawienie ciekawego pomysłu.

Zostaw swój ślad w Filmie
Zorganizowanie konkursu nakręcenia filmu w dwóch etapach, nakręconych w 10 wiekach przez 10 różnych drużyn.

Zostaw swój ślad przy pomocy piłki
Wykorzystaj pasję młodych ludzi do sportu, zachęcając ich do ujawnienia przedsiębiorczych i kreatywnych pomysłów by zarobić pieniądze, wykorzystując tylko piłkę. To jakiej piłki użyją, zależy całkowicie od nich, a im bardziej kreatywne pomysły tym lepiej!

Światowy Konkurs Przedsiębiorczości
Zorganizuj międzynarodowy konkurs, w którym uczestnicy wyposażeni zostają w niewielką ilość początkowego kapitału i muszą wygenerować jak najwięcej zysku i wpływu na społeczeństwo jak tylko to możliwe przy pomocy zwykłych przedmiotów i usług. Drużyny tworzą kreatywny biznes plan jako podstawa dzięki, której uwolnią swoje pomysły.

Światowy Przedsiębiorczy Festiwal Filmowy
Organizacja międzynarodowego festiwalu kręcenia filmów. Partycypujące drużyny piszą krótki scenariusz filmowy i dokładne rozdziały dla zwycięskiego scenariusza. Punktem kulminacyjnym zadania będzie połączenie wszystkich części filmu, przygotowanych przez półfinalistów w jeden, międzynarodowy film. Zakłada się także łączenie krajów reprezentujących, tworząc międzynarodowe zespoły rywalizujące z drużynami narodowymi, po to, by stworzyć najlepszy film o przedsiębiorczości; podczas gdy pozostałe zespoły mogą stworzyć film dokumentalny lub opowieść, które odkrywają przedsiębiorczy proces oraz wyzwania stawiane przed przedsiębiorcami, głównie w pierwszych etapach ich działalności gospodarczej.

Konkurs Idei Świata Wirtualnego
Zorganizowanie międzynarodowego konkursu, w którym tysiące ludzi z międzynarodowych drużyn, wprowadzają w życie ( lokalnie lub globalnie) wszelkie możliwe biznesowe pomysły „zalegające na półkach” takie jak źródła online jak idea volcano (http://blog.ideavolcano.com/).

Międzynarodowe Wystawy Innowacji
Organizacja ogólnoświatowych targów przedsiębiorczości. Należy zaprosić przedsiębiorców, inwestorów, franchisorów, dostawców i innowatorów itd. by zademonstrować ich pracę publiczności. Wydarzenie to może być zorganizowane na ogromnej, otwartej przestrzeni, gdzie każdy sprzedawca posiada swoje stoisko, w którym prezentuje swój produkt lub usługę odwiedzającym je zainteresowanym.

Drużynowa Przedsiębiorczość: Wyzwanie Ulepszenia Świata
Uczestnicy każdego z prowadzących krajów tworzą drużyny i wybierają produkt, który ulepszy zubożałe części świata dzięki międzynarodowym możliwościom inwestowania. Przykładem tego może być potrzeba wprowadzenia bezprzewodowych komputerów wyposażonych w internet. Różnorodność możliwości przeprowadzenia inicjatywy, może m.in. sprowadzać się do rywalizacji międzynarodowych uczestników rywalizujących ze sobą by wyprodukować nowy, intrygujący produkt, którego odbiorcami będzie specyficzna grupa na rynku. Uczestnicy oceniani będą pod względem kreatywności, funkcjonalności, dopasowania, prezentacji i finansowania swoich pomysłów.

Światowy Muzyczny Festiwal Przedsiębiorczości
To co „Live Earth” uczynił by zwiększyć świadomość zmian klimatu, tak ten globalny festiwal może zwiększyć świadomość powszechnych zadań i korzyści wynikających z przedsiębiorczości. Festiwal ten składałby się z serii muzycznych uroczystości. Przewidziane są także zadania wymagające zaangażowania takie jak warsztaty, pokazy sztuki i rzemiosła
oraz rynki.

Międzynarodowy Konkurs Młodego Przedsiębiorcy
Zadanie to może wzorować się na brytyjskim kultowym reality show – Dragons’s Den, który stawia kreatywne umysły przed panel inwestorów, których należy przekonać do zainwestowania w nowy pomysł na biznes. Nagrodą może być możliwość przyglądania się pracy lokalnych przedsiębiorców lub pieniądze na rozpoczęcie realizacji ich własnego przedsięwzięcia.

Stary do lamusa, Nowy na topie
Nowe Produkty dla Starych Firm
Poprowadzenie międzynarodowego konkursu zaprojektowania produktu i jego sprzedaży. Drużyna, która zaproponuje następny, świetnie sprzedający się produkt i zadowalająco wprowadzą go na rynek przed prosperującymi już przedsiębiorcami, wygrywa swoją życiową szansę! Wyobraź sobie: wpływowa firma daje Ci szansę stać za swoim kolejnym wielkim pomysłem. Przedsiębiorcy podzielą się przemyśleniami o tym, jak odnieść sukces.

Światowy Wyścig Przedsiębiorców
Wyścig ma na celu utworzenie międzynarodowego biznesu w zaledwie 7 dni. Celem gry jest stworzenie przedsięwzięcia generującego największy zysk, jak najmniej szkodliwego dla środowiska i jak najgłębszy wpływ na społeczeństwo. Konkurs ma za zadanie nauczyć także młodych przedsiębiorców podstaw biznesu, wprowadzając ich w grę, w której rozwiązywanie międzynarodowych zadań i problemów z zakresu biznesu stanie się przyjemne i zabawne.

Światowa Gazeta o Przedsiębiorczości
Prezentująca najlepsze i najbardziej błyskotliwe pomysły, mające zmienić świat dzięki przedsiębiorczości, oraz najlepsze pomysły, które będą dostępne także w sieci. Dzięki potędze internetu, każdy z uczestników zaprezentuje swój pomysł przed zagranicznymi sponsorami i przedsiębiorcami w rywalizacji o indywidualną nagrodę, pozwalającą rozpocząć własną działalność.

Przedsiębiorczy Katalizator
Koordynacja globalnego wysiłku w celu stworzenia narodowych i lokalnych inkubatorów jako drogi do pobudzenia rozwoju gospodarczego. Każdy kraj-gospodarz może stać się sponsorem „modeli katalizatora” wraz z indywidualną rolą postrzegania różnych przedsięwzięć, tworzenia wielobranżowych centów z jednoczesnym, szybkim zapoczątkowaniem nowej formy biznesu w społeczeństwie.

Światowe mikrofinanse
Dzięki globalnym wysiłkom możliwe staje się wpływanie na udzielanie kredytu najuboższym, lecz utalentowanym i obiecującym przedsiębiorcom. Światowi partnerzy pomagają w tworzeniu lokalnych zespołów przedsiębiorczych, zarówno tych mniej przedsiębiorczych w powstawaniu miejsc pracy. Drużyny zdobywają dostęp do kredytu, rozwijają biznes i stymulują rozwój lokalnej gospodarki.

Ściana Umiejętności
Światowi gospodarze i partnerzy udostępniają sieć by dać młodym ludziom możliwość przezwyciężenia barier w tworzeniu drużyn posiadających komplementarne umiejętności. Zdjęcia uczestników z całego świata wraz z ich 3 najlepszymi umiejętnościami napisanymi na dole, umieszczane są w sieci na tzw. SkillsWall – Ścianie umiejętności tak, że każdy z łatwością może sprawdzić, czy jest tu ktoś, kto może pomóc im rozwinąć projekt.







Tłumaczenie:
Anna Kubik
FM PKPP Lewiatan
Kom. 606 885 406
e-mail: aniaqbik@gmail.com
Michał Czaicki

Michał Czaicki Printbox CEO

Temat: Możliwe i proponowane zadania

To są rzeczy, jakie mogą się pojawić na festiwalu w Polsce - pomysły i inspiracje.
Dobrze mówię?

Kilka naprawdę niezłych :)
Anna W.

Anna W. "Jedyny sposób, by
odkryć granice
możliwości, to
przekroc...

Temat: Możliwe i proponowane zadania

Propozycje bardzo mi się podobają. Sama chętnie wezmę udział w konkursie Kolejny Wybitny Przedsiębiorca. W końcu do odważnych świat należy!!!
Richard Lucas

Richard Lucas Entrepreneur,
Investor, Speaker,
Host, Podcaster
TEDxKazi...

Temat: Możliwe i proponowane zadania

Great - thanks for contributions.

I'm a meeting in Warsaw Monday about this as below, and I'll post the group with details afterwards.

Pierwsze posiedzenie Komitetu Honorowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce

Termin:
23 czerwca (poniedziałek), godz. 15.00

Miejsce spotkania:
Ministerstwo Gospodarki
Czas spotkania:
Do 2 godzin
Uczestnicy:
• Członkowie Komitetu Honorowego
• Media biznesowe, opiniotwórcze i masowe
Przebieg:
1. Przywitanie gości
• Waldemar Pawlak, Przewodniczący Komitetu Honorowego
• Henryka Bochniarz, Przewodnicząca Komitetu Koordynacyjnego

2. Prezentacja idei Global Enterpreneurship Week - Henryka Bochniarz

3. Prezentacja założeń organizacyjno-programowych ŚTPwP - Zbigniew Gajewski, sekretarz Komitetu Honorowego

4. Dyskusja pod przewodnictwem Pana Waldemara Pawlaka
• stan przedsiębiorczości wśród polskiej młodzieży
• zadania instytucji rządowych związane z rozwojem przedsiębiorczości wśród młodzieży
• kierunki działań organizacji pozarządowych w ŚTPwP
• rola mediów w upowszechnianiu idei ŚTPwP.

5. Podsumowanie

Pan

RICHARD LUCAS

Szanowny Panie,
Mamy zaszczyt zaprosić Pana do udziału w pracach Komitetu Honorowego, który zorganizuje Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Polsce.
Pomysłodawcami Global Entrepreneurship Week (GEW) są Premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown wraz z brytyjską rządowo-biznesową organizacją Make Your Mark oraz Prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm. Do tej pory inicjatywa ta była realizowana w USA i Wielkiej Brytanii. Obecnie ma stać się corocznym, światowym wydarzeniem promującym wśród młodych ludzi postawy przedsiębiorcze, zachęcającym ich do życiowej odwagi i aktywności.
Polska jest jednym z 56 państw świata, które do tej pory zadeklarowały udział w tegorocznej edycji GEW (17-23 listopada). Chcemy zainicjować w naszym kraju duży ruch społeczny wokół tej idei. Dlatego naszym wspólnym celem jest, aby organizatorami Tygodnia w Polsce stały się wszystkie organizacje, instytucje, firmy i osoby, które identyfikują się z jego przesłaniem.

Liczymy, że zechce Pan przyjąć nasze zaproszenie i przybyć na pierwsze posiedzenie Komitetu Honorowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce, 23 czerwca 2008 r. o godz. 15.00, do siedziby Ministerstwa Gospodarki, pl. Trzech Krzyży 3/5, s. A-B-C. Liczymy na Pana głos w dyskusji oraz pomysły, jak najlepiej zrealizować w naszym kraju ideę Global Entrepreneurship Week.

Z wyrazami szacunku

/Waldemar Pawlak/ /Henryka Bochniarz/

Przewodniczący Przewodnicząca
Komitetu Honorowego STPwP Komitetu Koordynacyjnego STPwP

Lista osób zaproszonych do Komitetu Honorowego
Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce

1. Waldemar Pawlak, Wicepremier, Minister Gospodarki, przewodniczący Komitetu Honorowego STPwP
2. Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan, Przewodnicząca Komitetu Koordynacyjnego STPwP
3. Michał Boni, Sekretarz Stanu w KPRM
4. Katarzyna Hall, Minister Edukacji Narodowej
5. Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
6. Aleksander Grad, Minister Skarbu
7. Leszek Balcerowicz, były Wicepremier RP, Forum Obywatelskiego Rozwoju
8. Jerzy Buzek, były Premier RP, eurodeputowany
9. Jerzy Hausner, były wicepremier RP
10. Andrzej Malinowski, prezydent KPP
11. Zbigniew Jakubas, prezes PRB
12. Jerzy Bartnik, Prezes ZRP
13. Andrzej Arendarski, prezes KIG
14. Roman Rewald, Prezes AIH
15. Burchardt Bruhn, Prezes Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej
16. Aleksander Smolar, Prezes Fundacji Batorego
17. Alicja Pacewicz, Prezes Centrum Edukacji Obywatelskiej
18. Witold Orłowski, Pricewaterhouse Cooper
19. Zbigniew Modrzewski, Prezes Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości
20. Lena Kolarska-Bobińska, Prezes ISP
21. Jarosław Bełdowski, prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju
22. Jan Antoszkiewicz, profesor SGH (Olimpiada Przedsiębiorczości)
23. Dariusz Rosati, profesor SGH, eurodeputowany
24. Krzysztof Pawłowski, WSB Nowy Sącz
25. Tadeusz Pomianek, Rektor WSIiZ Rzeszów
26. Jerzy Cieślik, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Koźmińskiego, inicjator programu edukacyjnego „Przedsiębiorczość dla ambitnych”
27. Paweł Tyszkiewicz, dyrektor Stowarzyszenia Agencji Reklamowych
28. Mirosław Błaszczyk, Prezes Polsat SA
29. Piotr Walter, Prezes TVN
30. Andrzej Urbański, Prezes TVP SA
31. Jerzy Baczyński, Redaktor Naczelny Polityki
32. Jacek Ziarno, Redaktor Naczelny Pulsu Biznesu
33. Robert Lidke, Redaktor Naczelny Gazety Prawnej
34. Jarosław Kurski, Z-ca redaktora Naczelnego Gazety Wyborczej
35. Robert Krasowski, Redaktor Naczelny Dziennika
36. Paweł Fąfara, Redaktor Naczelny dziennika Polska
37. Grzegorz Jankowski, Redaktor Naczelny Faktu
38. Sławomir Jastrzębowski, Redaktor Naczelny Super Expresu
39. Michał Kobosko, Redaktor Naczelny Newsweek Polska
40. Kazimierz Krupa, Redaktor Naczelny Forbes
41. Dorota Goliszewska, Redaktor Naczelny Manager Magazin
42. Paweł Jabłoński, Z-ca redaktora Naczelnego Rzeczpospolitej
43. Łukasz Wejchert, Prezes Onet
44. Jacek Murawski, Prezes Wirtualnej Polski
45. Tomasz Jażdżyński, Prezes Interii
46. Beata Jakoniuk-Wojcieszek, szefowa ośrodków regionalnych TVP
47. Adam Pieczyński, Prezes TVN24
48. Marek Markiewicz, dyrektor Polsat News
49. Richard Lucas, przedsiębiorca z Krakowa
50. Tomasz Lis, dziennikarz
51. Irena Eris, przedsiębiorca
52. Andrzej Blikle, przedsiębiorca
53. Leszek Czarnecki, przedsiębiorca
54. Michał Lisiecki, prezes Point Group
55. Maciej Szymański, Prezes Corporate Communication Suport, koordynator projektu „Biznes Szkoła”
56. Wojciech Heydel, Prezes Orlen SA
57. Jarosław Bauc, Prezes Polkomtel SA
58. Sławomir S. Sikora, Prezes Citi Handlowy
59. Paweł Olechnowicz, Prezes Grupy Lotos SA
60. Stanisław Gajos, Prezes Katowickiej Grupy Kapitałowej Sa
61. Adam Góral, Prezes Asseco Poland SA
62. Piotr Baran, prezes Małopolskiego Związku Pracodawców
63. Dariusz Jodłowski, prezes Związku Prywatnych Pracodawców Lubelszczyzny
64. Paweł Trochimiuk, Prezes Partner of Promotion, Prezes Związku Firm PR
65. Dariusz Fabiszewski, dyrektor generalny IBM Polska
66. Marek Nowakowski, prezes polskiego oddziału Young Presidents' Organization
67. Zbigniew A. Pełczyński, Prezes Stowarzyszenia Szkoła Liderów
68. Wiesław Podkański, Prezes Izby Wydawców
69. Ewa Barlik, dyrektor Stowarzyszenia Gazet Lokalnych
70. Irena Tomaszak-Zesiuk, posłanka PO, inicjatorka projektu „Matura z przedsiębiorczości”
71. Leszek Cieśla, Przewodniczący Parlamentu Studentów RP
72. Kamila Kruk, Przewodnicząca Forum Młodych PKPP Lewiatan
73. Zbigniew Gajewski, PKPP Lewiatan, sekretarz Komitetu Honorowego
Paweł Gapys

Paweł Gapys Budownictwo

Temat: Możliwe i proponowane zadania

We are waiting for details from this meeting:)

Następna dyskusja:

Sprzedam Ego 07 i/lub SP EO...




Wyślij zaproszenie do