J C.

J C. Niedawna katastrofa
budowlana mostu
autostradowego w
Genu...

Temat: Propozycje nowego regulaminu dla Grupy "Świat Nowej...

Sławek D.:
Treść zamieszczonego ogłoszenia
"
"
...i wtórny powracający debilizm pomimo wielu zgłoszeń o braku tej informacji. W jaki sposób członkowie grupy mają oddać swój głos. Czy Wy umiłowany majestacie GL to w ogóle posiadacie jakąś wiedzę, szkołę i umiejętności czy jedynie sprawiacie wrażenie... ?!

Szanowny Panie Sławku,
Jeżeli Pan czegoś nie rozumie to należy zapytać - a nie obrażać i ubliżać wszystkich w koło , bo nie jest to postawa godna polecenia gdyż jest niezgodna z zasadami kultury osobistej ani ogólnie przyjętymi (i opisanymi bardzo konkretnie również w polskim i Unijnym systemie prawnym Konstytucja RP, kodeks Cywilny , kodeks karny, europejska konwencja prawa człowieka, dyrektywy anty dyskryminacyjne) zasadami współżycia społecznego oraz $ 40 regulaminu który każdy z osób uczestniczących w Forum Golden line zakładając Swój Profil musiał zaakceptować w Goldenline kliknięciem w wyznaczonym polu - co jest jest powszechnie uznawana jako "czynność konwencjonalna rodząca skutki prawne " podobna do podania rąk po prowadzonych negocjacjach czy złożeniu podpisu pod negocjowaną lub zaproponowaną umową świadczenia usług ( w tym wypadku Goldenline) .

Do tego regulaminu faktycznie należało by dodać szereg dodatkowych a brakujących wyjaśnień:
- Każdy członek grupy natychmiast po wstąpieniu do grupy zyskuje "bierne prawo wyborcze składania swojej kandydatury" .
Natomiast czynne prawo wyborcze nabywa się chyba dopiero po miesięcznym stażu w grupie - dlatego ma Pan (podobnie jak ja) mamy wyłączona funkcję głosowania czynnego - ale bez problemu może Pan zgłosić swoją kandydaturę -czyli skorzystać z biernego prawa do głosowania!

Ponieważ grasujące tu "fejki"/* oraz obecnie aktywne osoby (poza panem Zbyszkiem nie mogącym skorzystać z biernego prawa wyborczego jako osoba która przez naruszenie obowiązków moderatora zapobiegania jawnemu łamaniu $40 ,oraz nie kandydującym Janam.O ) są krócej niż miesiąc, oraz ponieważ, każdy z 59 ( nie zbanowanych ) członków grupy ma tylko jeden głos nikt raczej nie chce go zmarnować (na osobę która np. za ewidentne łamanie $40 Regulaminu GL może być w każdej chwili zbamowana ), głosowanie tak naprawdę dokona się dopiero 10.04 i proszę wiec uzbroić w cierpliwość zamiast "epatować ekspresyjnymi tytułami nowych tematów" z wpisami nie potwierdzającymi zgłaszanych przez Pana w tytule tez!

Dodam że były właściciel tej grupy wybrał - moim zdaniem bardzo problematyczna w moderowaniu zasadę ( i w związku z tym krytykowaną przeze mnie od samego początku w złożonym przeze mnie temacie REGULAMIN) zasadę grupy otwartej wg której każdy nawet z ukrytym profilem w każdej chwili może nim zostać, na skutek czego grupa stała się (przy źle i stronniczo prowadzonej moderacji łatwym celem manipulacji przez kolejnych "fejków*" ( a zapewne wciąż jedną i tę samą osobę tworzącą kolejne profile) a de facto „|klakierów i pochlebców i manipulantów" którzy łatwo zaczęli manipulować moderatorami i założycielem grupy czyli mówić językiem prawnym "podjudzać** i podżegać ***" poszeczgólne osoby do łamania art 212kk oraz $40 regulaminu Golden Line !

Dodam że obowiązujące w Polsce prawo to nie jest coś co może podlegać dyskusji na Goldenline nie ma żadnej mocy prawnej dyskusja na jakiejkolwiek grupie"czy my na tej grupie będziemy uznawać że publiczne ( internet jest miejscem publicznym i medialnym) pomawianie , obrażanie i znieważanie jest w Polsce przestępstwem z art. 212-216 kk ściganym przez Wydziały Karne Sadów Rejonowych w razie zgłoszenia poszkodowanego. Dlatego np. w takiej sytuacji dyskusja sugerującą że "poszkodowany to w zasadzie donosiciel" jest dalszym szkalowaniem osoby pokrzywdzonej oraz pochwalaniem osoby pomawiającej( czyli dalszym podżeganiem i popieraniem czynu zabronionego karą w kk
A na moderatorze i właścicielu ciąży przecież obowiązek zapobiegania takim sytuacjom, wiec jeżeli na jakiejś grupie nie tylko toleruje się obrażanie ,pomawianie , poniżanie i a

Regulamin który każdy z członków tej grupy (jak każdy obecny na forum Goldenline) musiał zaakceptować przewiduje sankcje za jawne i uporczywe łamanie $40 . którym zakładający konto na Goldenline zobowiązał się do zaniechania stosowania tego typu zachowań czyli mówiąc językiem prawniczym "używania argumentum ad personam oraz innych nagannych zachowań wobec innych członków forum Goldenline oraz osób trzech nie obecnych na Goldeline ( czyli de facto wobec kogokolwiek) ", oraz zaakceptował fakt , że zgodnie z regulaminem moderatorzy lub administratorzy każdej grupy, lub Administratorzy GL mogą albo zbanować dostęp takiej osobie do danej grupy albo nawet usunąć jej całkowicie konto ,przy czym (co jest może trochę ułomne i na wyrost w Regulaminie GL) moderatorzy mogą czynić to bez uzasadnienia oraz bez możliwości odwołania się od ich arbitralnej decyzji! Rzeczywiście jest to prawnie dość dyskusyjna zasada ( bo przecież w prawie i sadownictwie światowym obowiązuje zasada „nikt nie może być sędzia we własnej sprawie oraz każdemu musza przysługiwać możliwości odwołania się od arbitralnych decyzji na drodze polubownej, sądowej lub administracyjnej !
Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie by na grupie Świat Nowej Nauki (gdy będzie wybrany jej nowy Właściciel oraz wybierze on nowych moderatorów), wprowadzić taki Punkt regulaminu , że np „ nikt nie może być zbanowany na stałe bez uzasadnienia z jakiego powodu i dlaczego akurat w ten sposób został ukarany) lecz należy najpierw ograniczyć mu ostrzegawczo ograniczyć dostęp na 3 dni oraz w tym czasie przeprowadzić obiektywną i grupową dyskusje z moderatorem dlaczego podjął taka decyzje a następnie po 3 dniach gdy grupa ustali już wspólne stanowisko w tej sprawie zapytać przywróconą osobę w prawach członka czy chce coś wyjaśnić i wytłumaczyć oraczy się zgadza z tym że zblamowaniem ostrzegawcze było adekwatne do jego działań i intencji czy też nie?!
Podobnie moim zdaniem powinno być z kasowanymi, zamykanymi tematami oraz przerzucanymi postami ! Poza tym zgodnie z zasadami prawa autorskiego na poważnej grupie jaką powinien być Świat Nowej Nauki żadnych postów nie powinno się kasować tylko wrzucać je do kosza z którego zainteresowany może je sobie skopiować (albo zmienić edytując) i wykorzystać np. na własnej grupie lub do napisania jakiegoś własnego tekstu rozwijającego szerzej daną myśl.

Pozdrawiam
Jerzy Czerny
Stowarzyszenie Obrony Praw Człowieka ,Obywatela i Konsumenta KARTA99


ANEKS
1.
*/ Kto to jest fejk?
Najkrótsza chrześcijańska definicja – fejk to kryjący się w cieniu i ciemności kłamca i oszust:

Obrazek


2. Podstawa prawna:
Treść art. 212 -216kk oraz art. 2 kk , oraz możliwości współudziału w czynie karalnym w kk takim jak pomówienie i znieważanie ( pomocnictwo ,poplecznictwo , podjudzani i podżeganie oraz pochwalnie czyny karalnego oraz łamania prawa) :

Rozdział XXVII

Przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej
art. 212
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

art. 213
§ 1. Nie ma przestępstwa określonego w art. 212 § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy.

§ 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut:

1) dotyczący postępowania osoby pełniącej funkcję publiczną lub

2) służący obronie społecznie uzasadnionego interesu.


Jeżeli zarzut dotyczy życia prywatnego lub rodzinnego, dowód prawdy może być przeprowadzony tylko wtedy, gdy zarzut ma zapobiec niebezpieczeństwu dla życia lub zdrowia człowieka albo demoralizacji małoletniego.art. 214
Brak przestępstwa wynikający z przyczyn określonych w art. 213 nie wyłącza odpowiedzialności sprawcy za zniewagę ze względu na formę podniesienia lub rozgłoszenia zarzutu.art. 215
Na wniosek pokrzywdzonego sąd orzeka podanie wyroku skazującego do publicznej wiadomości.art. 216


§ 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła,

podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.• Rozdział I

Zasady odpowiedzialności karnej
Art. 2. Odpowiedzialności karnej za przestępstwo skutkowe popełnione przez zaniechanie podlega ten tylko, na kim ciążył prawny, szczególny obowiązek zapobiegnięcia skutkowi.
Art. 9. § 1. Czyn zabroniony popełniony jest umyślnie, jeżeli sprawca ma zamiar jego popełnienia, to jest chce go popełnić albo przewidując możliwość jego popełnienia, na to się godzi.
§ 2. Czyn zabroniony popełniony jest nieumyślnie, jeżeli sprawca nie mając zamiaru jego popełnienia, popełnia go jednak na skutek niezachowania ostrożności wymaganej w danych okolicznościach, mimo że możliwość popełnienia tego czynu przewidywał albo mógł przewidzieć.
§ 3. Sprawca ponosi surowszą odpowiedzialność, którą ustawa uzależnia od określonego następstwa czynu zabronionego, jeżeli następstwo to przewidywał albo mógł przewidzieć.
art. 13
§ 1. Odpowiada za usiłowanie, kto w zamiarze popełnienia czynu zabronionego swoim zachowaniem bezpośrednio zmierza do jego dokonania, które jednak nie następuje.

§ 2. Usiłowanie zachodzi także wtedy, gdy sprawca nie uświadamia sobie, że dokonanie jest niemożliwe ze względu na brak przedmiotu nadającego się do popełnienia na nim czynu zabronionego lub ze względu na użycie środka nie nadającego się do popełnienia czynu zabronionego.
art. 14
§ 1. Sąd wymierza karę za usiłowanie w granicach zagrożenia przewidzianego dla danego przestępstwa.

§ 2. W wypadku określonym w art. 13 § 2 sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia.
art. 15
§ 1. Nie podlega karze za usiłowanie, kto dobrowolnie odstąpił od dokonania lub zapobiegł skutkowi stanowiącemu znamię czynu zabronionego.

§ 2. Sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary w stosunku do sprawcy, który dobrowolnie starał się zapobiec skutkowi stanowiącemu znamię czynu zabronionego.art. 16
§ 1. Przygotowanie zachodzi tylko wtedy, gdy sprawca w celu popełnienia czynu zabronionego podejmuje czynności mające stworzyć warunki do przedsięwzięcia czynu zmierzającego bezpośrednio do jego dokonania, w szczególności w tymże celu wchodzi w porozumienie z inną osobą, uzyskuje lub przysposabia środki, zbiera informacje lub sporządza plan działania.


§ 2. Przygotowanie jest karalne tylko wtedy, gdy ustawa tak stanowi.
art. 17
§ 1. Nie podlega karze za przygotowanie, kto dobrowolnie od niego odstąpił, w szczególności zniszczył przygotowane środki lub zapobiegł skorzystaniu z nich w przyszłości; w razie wejścia w porozumienie z inną osobą w celu popełnienia czynu zabronionego, nie podlega karze ten, kto nadto podjął istotne starania zmierzające do zapobieżenia dokonaniu.

§ 2. Nie podlega karze za przygotowanie osoba, do której stosuje się art. 15 § 1.art. 18

§ 1. Odpowiada za sprawstwo nie tylko ten, kto wykonuje czyn zabroniony sam albo wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ale także ten, kto kieruje wykonaniem czynu zabronionego przez inną osobę lub [b]wykorzystując uzależnienie innej osoby od siebie, poleca jej wykonanie takiego czynu.

§ 2. Odpowiada za podżeganie **, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.

§ 3. Odpowiada za pomocnictwo ***, kto w zamiarze, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, swoim zachowaniem ułatwia jego popełnienie, w szczególności dostarczając narzędzie, środek przewozu, udzielając rady lub informacji; odpowiada za pomocnictwo także ten, kto wbrew prawnemu, szczególnemu obowiązkowi niedopuszczenia do popełnienia czynu zabronionego swoim zaniechaniem ułatwia innej osobie jego popełnienie.Ten post został edytowany przez Autora dnia 31.03.14 o godzinie 14:03