konto usunięte

Temat: badania dla Ciężarnych Rh(-) w ramach pracy MGR

Witam.
Postanowiłem zwrócić się w ramach forum o pomoc w ważnej sprawie.
Jestem studentem V roku na Wydziale Farmaceutycznym z oddziałem Analityki Medycznej, Akademii Medycznej we Wrocławiu. Piszę pracę magisterską oceniającą pewne specjalistyczne, drogie i niewykonywane rutynowo badanie, przeprowadzane jedynie w bardzo rzadkich przypadkach. Nie wdając się w niepotrzebne tutaj szczegóły, badanie polega na ocenie krwi obwodowej kobiety ciężarnej, z wykorzystaniem cytofluorymetru przepływowego, pod kątem obecności w niej krwinek płodowych, do czego może dojść podczas nawet nie bardzo patologicznego przebiegu ciąży, a co ma ogromne znaczenie przy istnieniu konfliktu serologicznego Rh (szybka i dokładna kwalifikacja do podania Ig antyD jeszcze podczas ciąży). Moja praca mgr jest częścią badań katedry AM na której piszę pracę, więc pacjentki które zgodzą się współpracować mogą mieć pewność, że kontrolę nad badaniami oprócz studenta (mnie) będzie bardzo ściśle sprawować mój promotor. Oczywiście na przeprowadzenie badań wydana została zgoda Komisji Bioetycznej.

Jakie wymagania powinna spełniać kobieta ciężarna chcąca wziąć udział w badaniu?
- Powinna mieszkać we Wrocławiu lub w odległości nie sprawiającej problemu w jednokrotnym dojechaniu do Wrocławia (pobranie krwi w objętości jedynie ok 5ml we wskazanym, umówionym miejscu).
- Dobrze byłoby (jeśli nie – i tak proszę o kontakt, coś wymyślimy), gdyby znajdowała się po 30 tygodniu ciąży, a najlepiej jeśli termin porodu wyznaczony jest NAJPÓŹNIEJ na końcówkę maja (chodzi o ewentualną możliwość oceny czy wynik badania zgadza się ze stanem po porodzie i możliwość ujęcia tego w pracy).
- I co najważniejsze, ciężarna powinna być Rh D-ujemna, czyli z ryzykiem (przynajmniej teoretycznym) wystąpienia konfliktu anty-D.

Jakie ryzyko ponosi pacjentka? Żadnego, do badania konieczne jest jednokrotne pobranie krwi żylnej i zostawienie mi swojego nr telefonu abym mógł skontaktować się później i dowiedzieć, czy badanie wskazało faktyczny stan po porodzie.

Jakie korzyści płyną dla pacjentki? Otrzyma BEZPŁATNIE wynik specjalistycznego badania najnowszą z możliwych metod (diagnostykę "przecieku płodowego" przeprowadza się rutynowo starą metodą manualną), uzyska szczegółowe informacje na temat możliwości wystąpienia konfliktu serologicznego jeszcze przed porodem, ponadto pomoże studentowi.

Jeśli ktoś z Państwa ma w rodzinie lub w gronie znajomych kobietę ciężarną spełniającą w/w kryteria i jeśli zgodzi się Ona na udział w badaniu, proszę o kontakt na mój profil, pod e-mail: andjanus@poczta.onet.pl , nr GG: 503779.

Pozdrawiam,
Andrzej Janus.