Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

W tym miejscu chcielibyśmy umieszczać informacje z obszaru zarządzania.

Będzie to przestrzeń dla rozwiązań organizacyjnych, metod zarządzania, nowych ideii...

Pamiętać jednak należy, że zarządzanie, to niezmiennie 4 główne funkcje:

PLANOWANIE
ORGANIZOWANIE
MOTYWOWANIE
KONTROLA

Bez tych elementów każda teoria, metoda jest niepełna, prawdopodobnie nieskuteczna.

Zapraszamy do tworzenia swoich wątków i dyskusji.

Manage or Die Team
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

"Na blogu AgileCoaching.pl jakiś czas temu opublikowany został wpis “Slack – Tom DeMarco”. Przedstawiono w nim pojęcie “slack”, które wprowadził Tom DeMarco.

Obrazek

Dla przypomnienia jest on autorem takich książek jak “Zdążyć Przed Terminem – opowieść o zarządzaniu projektami”, “Czynnik ludzki. Skuteczne przedsięwzięcia i wydajne zespoły” czy też “Luz. Jak Uniknąć Wypalenia Się, Zapracowania i Mitu Absolutnej Sprawności”. To właśni w tej ostatniej książce zafunkcjonowało pojęcie “slack” – tłumaczone na język polski jako “luz”. Autor definiuje slack jako “The way you invest in change. Slack represents operational capacity sacrificed in the interest of long-term health.”

Zdaniem Toma DeMarco obecnie organizacje dążą do osiągnięcia przysłowiowych 110% efektywności organizacji. Czyli usuwane są (lub innymi słowy mówiąc optymalizowane) wszystkie bufory czasowe, wszystkie potencjalne miejsca rezerwy czasowej. Do czego to jednak prowadzi? Do zwiększenia poziomu stresu u pracowników a w perspektywie do ich szybszego wypalenia zawodowego.

Działanie takie nie jest także korzystne dla organizacji. Okazuje się bowiem, że jak to jest przedstawione na blogu AgileCoaching.pl ceną za osiąganie dużej wydajności w organizacjach jest utrata elastyczności oraz zdolności do reagowania na zmiany.

Autor książki zauważa, że powoduje to błędne koło, bo w dłuższym horyzoncie czasu organizacja nie możliwości wykreowania innowacyjnych produktów/usług, gdyż wszyscy padają na przysłowiową “twarz” realizując prace o charakterze BAU (czyli Business as Usual). A brak innowacyjnych produktów/usług zmusza do jeszcze większej konkurencyjności poprzez obniżenie ceny (czyli “wyciskanie” pracowników).

Toma DeMarco proponuje przełamanie tego “błędnego koła” poprzez zapewnienie “slack” czyli czyli pewnego “luzu czasowego, który w dłuższej perspektywie jest inwestycją, pozwalającą dokonywać innowacji oraz reagować na zmiany otoczenia”.

Przyznam się, że ta koncepcja do mnie przemawia – patrząc na najbardziej innowacyjne firmy (typu Googole lub 3M), w których wprowadzono świadomie bądź nie – zasadę zapewnienia pewnego luzy dla własnych pracowników.

Wniosek – nie optymalizujmy procesów biznesowych (przynajmniej tych, które uznajemy za tzw. procesy artystyczne) – dajmy złapać “oddech” pracownikom [oczywiście zasada ta ma zastosowanie tylko w określonych przypadkach, nie dotyczy sytuacji, gdzie walczymy z konkurencją na "sekundy" - np. reklamując np. nasz produkt kredytowy jako taki, dla którego decyzja o jego przyznaniu lub nie zapada w przeciągu 10 minut]."

Autor:
Andrzej Sobczak
Profesor, kierownik Zakładu Zarządzania Informatyką w Instytucie Informatyki i Gospodarki Cyfrowej SGH. Ma ponad 8 letnie doświadczenie we wdrażaniu koncepcji architektury IT i architektury korporacyjnej. Posiada certyfikaty TOGAF 8/9, ArchiMate 2.0, ITIL, MSP.

http://architekturakorporacyjna.pl/slack-pomysl-na-zwi...! Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:05 z tematu "SLACK – POMYSŁ NA ZWIĘKSZENIE INNOWACYJNOŚCI I ELASTYCZNOŚCI ORGANIZACJI"
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

Autor: Albert Muras

Lubimy powtarzać, że czas to pieniądz. Jednak powinniśmy pamiętać, że „ściganie się z czasem” pochłania (to adekwatne określenie) duże pieniądze. Może więc zachwiać podstawami naszego przedsięwzięcia, albo przedsiębiorstwa. Takie sytuacje bywają niebezpieczne także z innego powodu. Pojawia się wówczas, także kosztowna, skłonność do „stawiania wszystkiego na jedną kartę”.
Są tanie, a nawet darmowe sposoby na pozyskiwanie czasu. Chciałbym przypomnieć o kilku z nich...

Zapobieganie.
Ostrzeganie.
Rozpoznanie.
Konserwacja.
Porządne wykonanie (dobra robota).
Bycie w porę we właściwym miejscu przedsiębiorstwa.

http://www.slideshare.net/manageordie/o-czasie-w-zarzd... Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:05 z tematu "W poszukiwaniu straconego czasu, czyli o czasie w zarządzaniu..."
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

Kochani, obiecywana, na naszym profilu, na FB, prezentacja, z cyklu Manage or Die Inspirations, dotycząca tworzenia wartości firmy teraz i w przyszłości jest gotowa To aktualna i ważna wiedza, którą każdy Menedżer/ka powinien włączyć do swojego repertuaru zarządzania.

Zachęcamy zatem do zapoznania się z materiałem i jeżeli uznacie, ze chcielibyście tą wiedzę przyswajać, do pobierania (bezpłatnego).

VBM - Value Based Management jest systemem zarządzania przedsiębiorstwem, który koncentruje się na budowaniu jego wartości. Zwiększanie wartości firmy jest podstawowym celem istnienia organizacji biznesowych. Trzy kluczowe elementy systemu VBM to: tworzenie, mierzenie oraz zarządzanie wartością przedsiębiorstwa. VBM jest standardem zarządzania dla światowych firm należących do czołówki Fortune 500. VBM wdrożyły między innymi: Coca-Cola, General Electric, Cadbury, Siemens, czy Barclays.

VBM, to: - Skupienie działań na maksymalizowaniu wartości przedsiębiorstwa z punktu widzenia właścicieli - Sterowanie działalnością operacyjną i inwestycyjną przedsiębiorstwa w celu podnoszenia wartości - Łączenie się elementów strategicznych z finansami firmy - Sposób realizacji postulatów wymierności celów strategicznych przedsiębiorstwa, umożliwiający dokonanie oceny efektywności zarządu i pracowników - Obejmuje wszystkie rodzaje i sfery działalności firmy oraz każdy szczebel hierarchii w organizacji - Dodana wartość rynkowa (Market Value Added - MVA) równa jest aktualnym wartościom przyszłych oczekiwań ekonomicznej wartości dodanej (Economic Value Added - EVA)...

http://www.slideshare.net/manageordie/tworzenie-wartoc... Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:05 z tematu "Tworzenie wartości firmy - Value Based Management - prezentacja z cyklu Manage or Die Inspirations"
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

SPIN Selling (autor i twórca metody Neil Rackham)

1) Jest to metoda oparta na badaniach ponad 35 tyś rozmów sprzedażowych. Jest to więc metoda potwierdzona naukowo, pracowano nad nią ponad 12 lat

2) SPIN najlepiej sprawdza się w przypadku towarów i usług większej wartości (nie potrzebujesz SPIN Selling do sprzedawania breloczków albo zapalniczek)

Klasyczny przebieg sprzedaży wygląda tak:

1) Otworzenie rozmowy
2) Dochodzenie potrzeb
3) Podanie korzyści
4) Usuwanie obiekcji
5) Zamykanie sprzedaży

ten model sprawdza się dość dobrze w przypadku małych sprzedaży – czyli takich, gdzie pomyłka zbyt wiele nie kosztuje. Jednak w przypadku sprzedaży towarów lub usług o większej wartości (i większym ryzyku po stronie kupującego) metoda klasyczna może być samobójcza. W przypadku większych sprzedaży najważniejsze są:
* budowanie wartości oferty
* budowanie relacji z potencjalnym Klientem

Każda sprzedaż, niezależnie o metody, składa się z 4 elementów:
1) Wstęp
2) Dochodzenie potrzeb
3) Demonstracja możliwości
4) Uzyskanie zobowiązania

Jednym z najważniejszych elementów do zapamiętania jest fakt, że pytania mają znacznie większą moc wpływania na ludzi niż stwierdzenia. Jest to o tyle ważne, że model SPIN opiera się na pytaniach. Im więcej właściwych pytań zadasz – tym silniejsza będzie interakcja. Jest to przeciwieństwo typowej „nawijki” sprzedawcy, który recytuje a nie słucha.

Więcej w artykule z cyklu Manage or Die collection of inspirations:

http://www.slideshare.net/manageordie/spin-selling-ana... Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:06 z tematu "SPIN selling - prawdopodobnie najlepsza metoda sprzedaży na aktualne czasy?"
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

Nie musisz się zmieniać. Przetrwanie nie jest obowiązkowe.” E. Deming

Jack Welch “ Jeśli stosunek zmian zachodzących wewnątrz organizacji nie jest większy od stosunku zmian zachodzących na zewnątrz organizacji, oznacza to, że koniec jest bliski.”

GWAŁTOWNE, SZYBKIE ZMIANY TO DZIŚ CODZIENNOŚĆ, dlatego zarządzanie procesem zmiany i przyzwyczajenie pracowników do ciągłej zmiany jest dziś najpoważniejszym wyzwaniem – nie tylko dla firm, ale także dla wszystkich instytucji. Otoczenie bowiem szybko się zmienia, a ludzka natura nie lubi zmian.

Przedstawiamy dwa ciekawe spojrzenia na proces zmiany...

1. Prezentacja z cyklu Manage or Die Inspiration, pt. Zmiana - nie musisz się zmieniać...

http://www.slideshare.net/manageordie/ppt-zmiana-nie-m...

2. Artykuł z cyklu Manage or Die collection of inspiration, pt. Jak zarządzać zmianą?

http://www.slideshare.net/manageordie/manage-or-die-co...

Zapraszamy do bezpłatnego korzystania i pobierania. Twórzcie swoje, prywatne biblioteki menedżera. Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:07 z tematu "Zmiana - nie musisz się zmieniać, przetrwanie nie jest obowiązkowe..."
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytania:

Co to jest audyt wewnętrzny?
Co to jest zarządzanie ryzykiem?

Jak łączą się oba elementy w podnoszeniu efektywności organizacyjnej?

Jakie cele warto stawiać przed RM (risk management)?

Jak organizować RM w firmie?

to powiniennaś/eś zapoznać się z najnowszą prezentacją z cyklu Manage or Die Inspirations 2012, pt. Zarządzanie ryzykiem i audytem wewnętrznym.

jeżeli jesteś specjalistą z tych dziedzin, prosimy o konstruktywną polemikę do tego materiału.

Serdecznie polecamy

http://www.slideshare.net/manageordie/zarzdzanie-ryzyk...Artur Smolik edytował(a) ten post dnia 13.06.12 o godzinie 08:07 Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:07 z tematu "Zarządzanie ryzykiem i audytem wewnętrznym - Manage or Die Inspirations 2012"
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

My, Europejczycy możemy być dumni! Z czego?
W dziedzinie zarządzania np. z EFQM.
Bo w dzisiejszych czasach nie ma znaczenia to, czy organizacja jest duża czy mała, bogata czy biedna, ale to, czy jest zarządzana w sposób prawidłowy czy nieprawidłowy.

EFQM, to praktyczny model doskonalenia firmy. Doskonałe rezultaty dotyczące: wyników działalności, klientów, pracowników i wpływu na społeczeństwo, osiąga się poprzez przywództwo będące motorem dla formułowania polityki i strategii, zarządzania ludźmi, partnerstwem i zasobami oraz procesami...

Zapraszamy do zapoznania się z naszą, najnowszą prezentacją, przybliżającą założenia modelu EFQM oraz wskazująca na praktyczne wymiary wdrożenia tego modelu w życie...

Tytuł - EFQM - europejski, praktyczny wymiar doskonałości
Cykl - Manage or Die Inspiration
Data - 2012

http://www.slideshare.net/manageordie/efqm-europejski-... Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:08 z tematu "EFQM - europejski, praktyczny wymiar doskonałości - prezentacja"
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszą, naszą prezentację pt. Flota samochodowa - Optymalizacja kosztów (Full Service Leasing).

Poruszamy tutaj tematykę wyboru alternatywnego rozwiązania finansowo - zarządczego, które pozwala oddać sprawy samochodowe w profesjonalne ręce, samemu zajmując się aktywnościami w obszarze core business'u.

http://www.slideshare.net/manageordie/flota-samochodow...

Zapraszamy także do przyłączenia się do nas na Facebook'u.

Nasza aktywność tam ma zdecydowanie inny wymiar...

http://www.facebook.com/manageordie Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:08 z tematu "Flota samochodowa - pomysł na optymalizację kosztów"
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

...Za dość wyraziste wprowadzenie w ten nurt niech posłuży cytat z listu, przesłanego przez jednego z menadżerów do znanego Rosyjskiego doradcy personalnego Gleba Archangielskiego: „Myślę, że u nas w Rosji idea zarządzania czasem (w rozumieniu zachodnim) nie ma sensu. Nie mogę sobie wyobrazić Rosjanina, który patrząc na zegar zapisuje do kalendarza wydarzenia dnia godzina po godzinie w jakimkolwiek celu... nie mogę sobie tego wyobrazić! A powiązanie kwestii czasu i pieniędzy jest w ogóle niemożliwe. To się nie mieści w głowie Rosjanina. Nie jesteśmy zdolni strukturyzować czasu i przestrzeni! To bardziej charakterystyczne dla Niemców. Jesteśmy ludźmi zapału, zachwycającymi się. Dla nas rutyna jest nudna i nieciekawa. A kiedy jesteśmy w coś zaangażowani to możemy góry przenosić. Wówczas śmiesznym są starania by przy użyciu tabel zarządzania czasem organizować życie człowieka oddanego sprawie. A jeśli się nie zaangażujemy popadamy w znudzenie. A wtedy lepiej nas nie ruszać!”...

pdf wersja - http://www.slideshare.net/manageordie/manage-or-die-co...

To który ze stylów jest Wam bliższy ? Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:09 z tematu "Zarządzanie czasem pracy... wersja rosyjska..."
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

Wiedzieć, to połowa sukcesu...

...konflikty są nie do uniknięcia, tam gdzie ludzie konfontują swoje wartosci, punkty widzenia, potrzeby czy skłonności, składające się na style życia. Rodzą je kontrowersje wokół dzielenia zasobów, możliwości realizacji własnych celów i pojętego w bardzo szeroki sposób sprawowania władzy, a więc dążenia do kontrolowania innych, bądź przeciwnie, uzyskania autonomii...

Polecamy inspirujacą prezentację do wykorzytywania:

wersja ppt - http://www.slideshare.net/manageordie/ppt-konflikty-in...

wersja pdf - http://www.slideshare.net/manageordie/p-konflikty-inte...Artur Smolik edytował(a) ten post dnia 05.09.10 o godzinie 00:37 Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:10 z tematu "Konflikty interpersonalne w biznesie. Specyficzna sytuacja emocjonalna... prezentacja"
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

Dlaczego każda firma powinna przemyśleć „zielony element” w swojej strategii?

DLACZEGO ELEMENTY GREEN I EKO MAJĄ OBECNIE DLA FIRM STRATEGICZNE ZNACZENIE ?

Polecamy inspirującą prezentację do bezpłatnego wykorzystywania.

wersja ppt - http://www.slideshare.net/manageordie/ppt-eko-startegi...

wersja pdf - http://www.slideshare.net/manageordie/pdf-eko-startegi... Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:10 z tematu "EKO strategia. Szansa, czy konieczność ? - ciekawa prezentacja"

konto usunięte

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

Szczera prawda z tym bałaganem. Strata pieniedzy to jedno- a nerwów z powodu bałaganu- tego chyba nikt nie wyceni:) Niestety utrzymanie porządku kosztuje trochę wysiłku, który musi być włozony w to każdego dnia, ale zwraca się tysiackrotnie w komforcie pracy. Ja należę do tych szczęliwców, że "bałagan na biurku mojego pracownika" jest mi obcy:) Mam na to sposób:) jego biurko jest również moim biurkiem:) Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:11 z tematu "Ile kosztuje bałagan na biurku ?"

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

Zaczęłabym od definicji pojęcia "bałagan"...bo jak mówią: "nie wszystko złoto, co się świeci"..a nie każdy bałagan to bałagan ;-)
Z pewnością sytuacja nieporządku, gdy nie można doszukać się dokumentów na własnym biurku to bałagan, ale mały pozorny miszmasz, w którym jednak główny zainteresowany może się "połapać" nie jest moim zdaniem niczym zdrożnym..bo każdy z nas jest inny i w różnych warunkach lubi pracować. Zaskakujące dla mnie jest, że zawsze gdy zrobię porządek,to minie"chwila" nim się odnajdę w tej nowej poukładanej rzeczywistości...też tak macie? ;-)

Jeden jest jednak warunek dopuszczalnego pozornego miszmaszu, no - może dwa...
1. biurko należy tylko do Ciebie
2. przy swoim biurku nie spotykasz się z Klientami... Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:11 z tematu "Ile kosztuje bałagan na biurku ?"
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

Czy znacie „pierwszą firmę antykapitalistyczną”? Nie?

To się dobrze składa :) Mamy dla Was niezłą gratkę.

"...firma ta jest zwiastunem historycznej zmiany systemu zarządzania. Tradycyjny model z wielostopniową hierarchią był wzorowany na armii. Sprawdzał się, gdy masy niewykwalifikowanych robotników, tak jak żołnierze, miały bez szemrania wykonywać proste czynności. Dziś od pracowników wymaga się zupełnie innych umiejętności...”

„Jeśli ktoś jest kompetentny, kreatywny, odpowiedzialny, to czy naprawdę potrzebuje menedżera patrzącego mu nieustannie na ręce?”

Czy to oznacza zmierzch Menedżerów? Nie sądzimy tak. Niemniej jednak, w tej firmie jak w soczewce widać nieuniknione wyzwania w zakresie zmiany stylu zarządzania...

Zapraszamy do ciekawego artykułu, opublikowanego z cyklu Manage or Die Collection of Inspiration:

http://www.slideshare.net/manageordie/zarzdzanie-bez-z...

Przypominamy, ze nasze materiały można bezpłatnie pobierać, tworząc swoją, prywatną Bibliotekę Menedżera :) Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:17 z tematu "Nowe trendy w zarządzaniu - Zarządzanie bez zarządcy..."
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

Zapraszamy do zapoznania się i pobierania ciekawego artykułu napisanego przez Bogdana Siewierskiego.

W przystępnej formie artykuł przybliżajacy tematykę zarzadzania przez cele. Jednej z najpowszeschniej używanej techniki zarządzania.

Na czym polega poprawnośc wdrażania ?

Jekie zagrożenia niesie z sobą praktyka MBO (management by objectives) ?

http://www.slideshare.net/manageordie/zarzdzanie-przez...

Zapraszamy,

Manage or Die Team Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:22 z tematu "Zarządzanie przez cele. Teoria i praktyka. - Manage or Die collection of inspiration"
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

W kolejnym artykule z cyklu Manage or Die - Collection of Inspirations, zapraszamy do rozszerzenia spojrzenia na Zarządzanie przez cele.

Autor niniejszego artykułu w przystępny i zwięzły sposób prezentuje wady i zalety ZPC.

...Zarządzanie przez cele jest metodą i wynikiem występującego w niej dążenia do maksymalnego zespolenia wysiłków indywidualnych, w wysiłek wspólny, zapewniający pomyślność całej organizacji....

Serdecznie zapraszamy do korzystania i bezpłatnego pobierania.

http://www.slideshare.net/manageordie/zpc-wady-i-zalet... Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:22 z tematu "Zarządzanie przez cele. Teoria i praktyka. - Manage or Die collection of inspiration"
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

...Co naprawdę działa i co decyduje o trwałej przewadze firmy i zarządzających nią zespołów ?

Jakie praktyki zarządzania rzeczywiście przyczyniają się do poprawy efektywności i o czym pamiętać w czasie wdrażania zmiany, wygrywającej strategii, wolniejszego wzrostu, budowy zespołu ?...

Polecamy ciekawą prezentację do wykorzystywania:

wesrja ppt - http://www.slideshare.net/manageordie/ppt-wygrywajce-f...

wersja pdf - http://www.slideshare.net/manageordie/ppt-wygrywajce-f... Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:24 z tematu "Wygrywające firmy. Wygrywające zespoły. ...teraz i w przyszłości... - prezentacja"
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

Zastanawiałeś/aś się dlaczego jedne zespoły/firmy odnoszą sukces, a inne nie?

Mamy dla Was inspirującą dawkę przemyśleń na weekend.

Dlaczego? (Why)
Jak? (How)
Co? (What)

To pytania, które w tej kolejności zadają sobie wielcy, a firmy osiągające sukces działają według tej zasady.

Zasada ta nazywa się Golden Circle.

Obrazek


Opracował ją Simon Sinek i prezentuję na TED.
http://en.wikipedia.org/wiki/Simon_Sinek

Gotowi na przemyślenia? Gotowi na użycie tych prostych rekomendacji w swoich zespołach?

Ruszamy :)

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v...Artur Smolik edytował(a) ten post dnia 06.01.13 o godzinie 09:07 Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:24 z tematu "Wygrywające firmy. Wygrywające zespoły. ...teraz i w przyszłości... - prezentacja"
Artur S.

Artur S. Doktor ekonomii,
praktyk zarządzania,
innowator,
skuteczn...

Temat: Zarządzanie - metody, idee, pomysły

Od „ja” lidera do więzi, która tworzy zespół

Mówiąc o przywództwie dużo uwagi poświęcamy osobie lidera. Czasami zbyt dużo. Ciekawsze jest, w jaki sposób tworzą się więzi i „klej”, spajający grupę, która działa wspólnie.

Zapraszamy do zapoznania się z inspirującym spojrzeniem zaprezentowanym na łamach bloga Magazynu ThinkTank

http://www.mttp.pl/blog/co-sprawia-ze-chcemy-dzialac-%... Ta wypowiedź została przeniesiona dnia 17.08.2014 o godzinie 13:24 z tematu "Wygrywające firmy. Wygrywające zespoły. ...teraz i w przyszłości... - prezentacja"



Wyślij zaproszenie do