konto usunięte

Temat: Nowości w Serwisie Edukacji Antykorupcyjnej 16.08.2013

Nowości w Serwisie Edukacji Antykorupcyjnej 16.08.2013

Szanowni Państwo,
poniżej przesyłamy przegląd najnowszych informacji, które pojawiły się w różnych działach Serwisu Edukacji Antykorupcyjnej w minionym tygodniu. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że każdego dnia przygotowujemy dla Państwa przegląd najświeższych informacji z prasy krajowej, do których lektury również zachęcamy.
Liczymy, że przygotowane przez nas wiadomości spełnią Państwa oczekiwania i zachęcą do ponownego odwiedzenia naszej strony.
Z poważaniem
Redakcja Serwisu

Analizy i raporty

Rządowy Program Przeciwdziałania Korupcji
Rządowy Program Przeciwdziałania Korupcji na lata 2013-2018 stanowi główny element koordynujący krajową politykę antykorupcyjną. Został przygotowany z uwzględnieniem doświadczeń zdobytych podczas realizacji w latach 2002-2009 rządowej Strategii Antykorupcyjnej oraz wniosków odnoszących się do przyczyn i skutków występowania korupcji w Polsce.

Media zagraniczne

Niemiecka służba zdrowia podatna na korupcję
16.08.2013. Powołując się na raport Transparency International, gazeta „The Local” opisuje korupcyjne praktyki w niemieckiej służbie zdrowia.

Europejski koncern podejrzany w Chinach
Sanofi - największy koncern farmaceutyczny w Europie i jeden z głównych na świecie jest podejrzany o korupcję w Chinach.

Winopranie
13.08.2013. Francuskie winnice mogą być wykorzystywane do prania pieniędzy przez inwestorów z Chin i Europy Wschodniej - ostrzega francuska komórka organizacyjna zajmująca się wykrywaniem i zwalczaniem wprowadzania do obiegu nielegalnych pieniędzy TRACFIN.

Motu proprio papieża Franciszka
12.08.2013 Z własnej inicjatywy papież Franciszek wydał dekret w sprawie zapobiegania i przeciwdziałania praniu pieniędzy, finansowaniu terroryzmu. Jest to kontynuacja działań Benedykta XVI, który pod koniec 2010 roku wydał motu propio w sprawie ograniczenia przeciwdziałania nielegalnej działalności finansowej w Watykanie.

Premier straszy
12.08.2013. Wprowadzona w Grecji na pięciomiesięczny okres próbny obniżona stawka podatku od towarów i usług nie przekłada się na wzrost dochodów państwa. Jeśli greckie firmy nie przestaną oszukiwać, VAT znowu wzrośnie z 13 do 23 procent – zapowiedział grecki premier Antonis Samaras.

Pełne teksty: http://antykorupcja.edu.pl