Piotr Mikses

Piotr Mikses Wlasciciel

Temat: Lato w środku zimy? czyli koncert zespołów Ratatam , Enej...


Obrazek


Lato w środku zimy?

Już 26 stycznia 2011 w warszawskim klubie Medyk będzie można się zagrzać lub nawet mocno zgrzać przy wtórze doskonałych dźwięków 3 zespołów tak różnych a tak bliskich sobie. Podejrzewam że muzycy kapel nigdy się nie widzieli na żywo a gdy słucham ich dokonań muzycznych wydaje się jakby znali się dobrze. To może być doskonały pomysł na dobry wieczór przy dźwiękach bluesa, reggae, folku, ska i całej różnorodnej warstwie muzycznej jakie reprezentują te 3 zespoły Stołeczna SCYNTYLACJA, olsztyński ENEJ i rzeszowski RATATAM będą koncertować od godz. 18 w [/b]klubie Medyk[/b] przy ul. Oczki. Każdy z podmiotów ma do zaproponowania oprócz doskonale przygotowanej bomby energetycznej masę przekazu kręcącego się w okolicach pozytywnej energii. Żywiołowość, i radość jaką można zaobserwować na ich koncertach wśród odbiorców jest rzeczą której pozazdrościć mogą największe gwiazdy. Choć nie widać i mało słychać ich w mediach komercyjnych mają wielu fanów którym w duszy gra to samo co muzykom z tych formacji. Każdemu kto kocha wolność, miłość i ludzi polecam doborowe towarzystwo 3 bandów których energię zapamiętacie na pewno na długie dni.

Sponsorzy koncertu: Oki Doki Hostel oraz Wilson Hostel
Partner Medialny: Eventim.pl
Patroni Medialni: Radio Kampus , Wawcity.pl , Antyportal.net , Dla Studenta.pl, Students.pl , Klubowa.pl , Imprezzo.pl , Muzoteka , kulturalnie.waw.pl , GigNews.pl , Fabryka Zespołów .

SCYNTYLACJA:
Historia zespołu teoretycznie jest krótka, w praktyce jednak sięga odległych lat a dokładniej roku pańskiego, 2004 kiedy to dwóch kumpli z klasy licealnej a mianowicie Krzysiek i Maciek zdzwonili się i stwierdzili, że czas założyć zespół. Takie były początki, początki wspólnego grania. Jak łatwo się domyślić na sajmprzód w kapeli byli właśnie Kowal ze Stefanem, z biegiem czasu dołączyli basista - Michał „Kot” ze swoimi błyskotliwymi i rozbrajającymi ripostami oraz gitarzysta solowy - Jacek „Dziadek”. Zespół zawsze miał problemy z perkusistami a raczej ich brakiem... Pewnego dnia, pojawił się Paweł „Padre”, który swoją grą na perkusji zauroczył nas wszystkich. Właśnie od tego momentu należy przyjmować powstanie „Scyntylacji”, a było to w 2007. Od tego czasu ruszyliśmy z kopyta, materiału zaczynało przybywać a chęci nie znikały. Jako ostatni, ale wcale nie najmniej ważny dołączył Tomek (zaprezentował swoje „kawałki”, bo stwierdził, że z pustymi rękoma to tak siara przyjść do zespołu). Dobry duch kapeli, człowiek otwarty i skory do pomocy. Uspakajał już niejedną kłótnię zespołową trafnymi spostrzeżeniami a w ostateczności groził "MULTI - OPTI - ŹRENICOTOMIĄ" . Obecny skład gra ze sobą od września roku pańskiego 2009. Na swoim koncie ma już koncerty zarówno w Warszawie jak i poza jej granicami. Cały zespół życzy wszystkiego najlepszego i mamy nadzieje, że kiedyś zobaczymy wasze uśmiechnięte twarze na koncercie.

Enej:
ENEJ powstał w 2002 w Olsztynie. Początkowe fascynacje zespołu związane były z kultura Ukraińską. Wynikało to z faktu, że część członków ma ukraińskie korzenie. Pierwsze trzy lata to okres poszukiwań muzycznych i wielokrotne zmiany personalne. Właściwą działalność Enej rozpoczął w 2005 roku. Od tego czasu zaczęła się intensywna praca nad stylistyką, czemu służyło poszukiwanie nowych instrumentów i nowego brzmienia. Obecnie muzyka zespołu „ENEJ” to szeroko rozumiany rock z elementami ska, folk i reggae, Już w 2006 roku Enej z powodzeniem wziął udział w konkursie festiwalu „Union of Rock Węgorzewo 2006”. Występ ten został zauważony i doceniony przez dziennikarzy, którzy swoje uznanie wyrazili nagrodą przyznaną dla olsztyńskiej formacji. W tym samym roku zespół dwukrotnie otrzymał nagrodę publiczności na festiwalu Fiesta Borealis w Olecku oraz na festiwalu Kierunek Olsztyn.
W 2007 roku Enej nagrał oficjalny Hymn jednych z największych w Polsce juwenaliów, czyli olsztyńskiej Kortowiady.Od trzech sezonów Enej regularnie gra na wielu scenach całej Polski, zawsze spotykając się ze znakomitym przyjęciem publiczności. 20 października 2008 ukazał się pierwszy singiel „ulice” promujący debiutancki album o tej samej nazwie17 listopada 2008 zespół ENEJ wydał swoją debiutancką płytę, której wydawcą jest Polskie Radio Olsztyn oraz Lou&Rocked Boys 10 Marca olsztyński zespół wydał drugi singiel „Komu”. Materiał został nagrany w Pro Studio Radia Olsztyn.
W 2010 r. zespół Enej zagrał na Przystanku Woodstock.
12 listopada 2010 r. ukazała się druga płyta Folkorabel, z której single są grane przez większość rozgłośni radiowych w kraju.

Osiągnięcia:

- nagroda dziennikarzy na „Union of Rock Węgorzewo 2006”
- nagroda publiczności na festiwalu „Fiesta Borealis” Olecko 2006 –
- nagroda publiczności na festiwalu „Kierunek Olsztyn 2006”
- laureat konkursu o możliwość zagrania na przystanku Woodstock
- 42 studencki festiwal piosenki studenckiej Kraków 2006
- zakwalifikowanie się do ogólnopolskiego etapu „Opole 2007 – Debiuty”
- koncerty dla ponad 40.000 publiczności (Kortowiada 2006, 2007, 2008)
- pierwsze miejsce na przeglądzie młodych kapel Olsztyn 2006
- zespół aktywnie udziela się w akcjach charytatywnych np. WOŚP
-udział w trasie „blask gwiazd z Radiem Olsztyn” oraz trasie koncertowej
"Wpuść Nowe"- 20 koncertów w Polsce.
- nagrał i wypromował oficjalny hymn Kortowiady promujący olsztyński uniwersytet oraz samo miasto
- miał przyjemność grać przed takimi gwiazdami jak: „Kult”, „Lady Pank”, „Coma”, „Łzy”, „Leszcze”, „Vavamuffin”, „Perfect”, „Mannam”, „Urszula” „Ania Dąbrowska” ,,Farben Lehre” , „Feel” „Dżem”, T-Love, i inni.


Obrazek


Ratatam:
Zostało powołane do życia wczesną jesienią 2001 roku, kiedy to po różnych, mniej lub bardziej udanych, burzliwych karierach poszczególnych muzyków i nie mniej burzliwych dyskusjach o graniu na estradzie przez duże „E”, postanowiono, że dobrze by było zrobić na tyle oryginalną muzykę i jednocześnie prostą w odbiorze, by mogło to przynieść satysfakcję zarówno wykonawcom jak i słuchaczom. Od tej pory, już pod szyldem „Ratatam”, muzycy wzięli się ostro do pracy, mając jednak świadomość, jak niezwykle trudne zadanie ich czeka w zalewie ery hip-hopu, techno i innych, podobnych brzmień, rodem prosto z Peceta z kartą Sound Blaster. Oczywiście sama chęć nie mogła by jedynym wykładnikiem prezentowanej przez zespół muzyki. Osoby grające w Ratatam mimo, iż doskonale się znali, prezentowali i prezentują bardzo różne gusta muzyczne, tudzież różne doświadczenie sceniczne, poczynając od poezji śpiewanej a na metalu kończąc. Kompromis w takim wypadku był koniecznością, aby każdy, mógł zaspokajać własne aspiracje artystyczne a jednocześnie grać „muzyczkę z przytupem”. Dało się jednak zauważyć po pierwszych nagraniach demo, że prezentowany przez zespół jego styl jednak się przyjmie, bez jakże częstych wewnętrznych niesnasek. Początki typowe. Koncerty w plenerze przy okazji przeróżnych imprez na powietrzu i przeważnie jako support, albo w małych klubach jakich wszędzie pełno. Musiało upłynąć nieco wody w Wisłoku, aby efekty półtorarocznej pracy na scenie i w studiu dały wreszcie się namacalnie odczuć.
Rok 2003 to prawdziwy przełom w karierze zespołu, rzuconego od razu na bardzo głęboką wodę. Zaproszenie wysłane przez Jurka Owsiaka. Przystanek Woodstock, duża scena i początek festiwalu. I oczywiście jednogłośna decyzja. „JEDZIEMY!”. Można pomyśleć – ekipa zupełnie, albo prawie zupełnie nieznana i podana jako główne danie prosto w paszczę lwa i niestety skazana na totalną porażkę. To było prawdziwe „być albo nie być” dla Ratatamów. Jednak nie. Tych ponad trzysta tysięcy wspaniałych ludzi pod dużą sceną w Żarach, udowodniło, że potrzebuje żywej muzyki, granej prosto od serca i do bólu szczerej. To wcale nie czcze słowa. Trzeba powiedzieć, że kapela jest gościem Przystanku Woodstock od 2003 roku, gdzie dali w sumie sześć koncertów na dużej i małej scenie i co roku jeździ na ogólnopolskie finały WOŚP w Warszawie.
Styl muzyczny zespołu to mieszanka rocka – reggae i folku podana w wyjątkowo smaczny sposób, gdzie nieco jazzowe zapędy perkusisty mieszają się z groźnie ryczącą gitarą, okraszone smaczkiem skrzypiec, pomrukiem basu, ciepłym i mocnym głosem wokalisty i do spółki z pięknie śpiewającą dziewczyną.
Po sześciu latach niezwykle ożywionej działalności koncertowej, Ratatam może się poszczycić dziewięcioma wydanymi płytami, tak własnymi jak i wydanymi w formie składanek. Oprócz tego sześć samodzielnych koncertów na Przystanku Woodstock, udział w koncercie Premier KFPP w Opolu czy koncerty w Norwegii. W ramach większych projektów scenicznych, czy sesji studyjnych zespół podejmuje współpracę z doskonałymi instrumentalistami; m.in. z Wojciechem Waglewskim, Mateuszem Pospieszalskim, Mariuszem Koziołkiewiczem, Miłoszem Pękalą, Dominikiem Muszyńskim i innymi znanymi muzykami.
Ratatam w 2011 roku obchodzić będzie X jubileusz powstania i zapowiada kolejną płytę tym razem materiał którego producentem jest Wojtek Waglewski


Obrazek


Serdecznie Zapraszam!

Wiecej o tym koncercie znajdziecie na stronie koncertu na portalu Facebook która znajduje się pod tym linkiem : http://www.facebook.com/koncertKlubMedykEnejRatatamPiotr Mikses edytował(a) ten post dnia 23.12.10 o godzinie 00:22