Katarzyna Pętlak-Długosz

Katarzyna Pętlak-Długosz Właściciel w Right
PR

Temat: Czy prowadzenia biznesu w biotechnologii można się nauczyć?


Obrazek


W odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie środowiska naukowego i biznesowego rozwojem przedsiębiorczości w branży life science, konsorcjum Jagiellońskiego Centrum Innowacji Sp. z o.o. i Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ stworzyło unikalną ofertę interdyscyplinarnych studiów podyplomowych „Biznes w biotechnologii”.
Bogata oferta programu studiów stanowi doskonałą okazję do zdobywania specjalistycznej wiedzy niezbędnej do prowadzenia własnej działalności gospodarczej opartej o najnowsze osiągnięcia z nauk biotechnologicznych i pokrewnych.

Przedmiotem studiów jest transfer technologii z uczelni do gospodarki, komercjalizacja badań naukowych oraz prowadzenie działalności gospodarczej związanej z branżą life science.
Wykładowcami są praktycy (menedżerowie, członkowie kadry zarządzającej) rozwijający przedsiębiorstwa w branży life science na terenie kraju, pracownicy naukowi WBBiB, którzy poprowadzą zajęcia teoretyczne z obszaru nauk przyrodniczych, a także zagraniczni goście – profesjonaliści transferu technologii, marketingu i zarządzania z Wielkiej Brytanii, Rosji i Stanów Zjednoczonych.
Projekt studiów opiera się na współpracy z uczelniami partnerskimi – czołowymi polskimi jednostkami prowadzącymi nauczanie w zakresie biotechnologii. Przy wykorzystaniu zasobów Partnerów część wykładów odbywać się będzie w trybie wideokonferencji.

Rekrutacja na studia rozpoczyna się 11 czerwca i trwać będzie do 18 września b.r. – zapisy na studia odbywać się będą przy pomocy systemu ERK dostępnego na stronie internetowej UJ.

Szczegółowe informacje o nowym kierunku są dostępne na stronach: http://erk.uj.edu.pl i http://jci.pl/studia