Roma Kukurba

Roma Kukurba kierownik projektu,
trener-freelancer

Temat: spotkanie śląskiej grupy regionalnej IPMA Polska

Szanowni Państwo !

Z przyjemnością zapraszamy na kolejne spotkanie naszej Grupy Regionalnej, które odbędzie się w dniu 27 lutego 2014 roku o godzinie 18:00 w Katowicach, w siedzibie Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej, ul. Krasińskiego 13.

Przedmiotem spotkania będzie porównanie dwóch przodujących pakietów informatycznych, wspierających proces zarządzania projektami, a mianowicie produktu firmy Microsoft – MS Project 2013 oraz produktu firmy Oracle – Primavera P6. Aplikacje zostaną zaprezentowane przez doświadczonych użytkowników programów:

· MS Project – Seweryn Tchórzewski, pracownik Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechnik Śląskiej, użytkownik aplikacji od 1997 roku;

· Oracle Primavera P6 – Stanisław Chmist, użytkownik aplikacji od 2011 roku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenie oraz osoby niestowarzyszone.

Przewodniczący Rady ŚGR IPMA

Mateusz Witański
Roma Kukurba

Roma Kukurba kierownik projektu,
trener-freelancer

Temat: spotkanie śląskiej grupy regionalnej IPMA Polska

27 marca 2014 - spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska
„Certyfikat Project Managera – PMP, IPMA czy PRINCE2?”

Śląska Grupa Regionalna IPMA Polska zaprasza na kolejne spotkanie „Certyfikat Project Managera – PMP, IPMA czy PRINCE2?”
Tym razem tematem spotkania będzie porównanie trzech najbardziej znanych certyfikacji Project Managerów – PMP, IPMA oraz PRINCE2. W trakcie dyskusji pokażemy wspólne elementy, ale także różnice między tymi certyfikacjami. Po spotkaniu każdy z obecnych będzie miał możliwość wybrania najlepszego dla siebie rozwiązania. A może wybierze dwa lub trzy?
W dyskusji udział wezmą:
- prezentująca certyfikację IPMA Anna Sadowska (PM Sp. z o.o.)
- prezentujący certyfikację PMP Jarosław Piotrowski (Grupa Gumułka)
- prezentujący certyfikację PRINCE2 Jerzy Wittek (Altkom Akademia)
Moderatorem dyskusji będzie Seweryn Tchórzewski.
Spotkanie odbędzie się 27 marca 2014 roku o godz. 18.00 w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, ul. Bogucicka 1, sala 212B (budynek B).

Certyfikat Project Management Professional (PMP®) jest najbardziej uznanym w świecie programem certyfikacyjnym z dziedziny zarządzania projektami. Dopuszczenie do egzaminu PMP związane jest z potwierdzeniem przygotowania teoretycznego i doświadczenia zawodowego. Wartość certyfikacji potwierdzają badania PMI związane z zarobkami Kierowników Projektów przeprowadzone w różnych regionach świata wśród członków PMI. Certyfikaty PMI są interdyscyplinarne i mogą je zdobywać zainteresowane osoby biorące udział w projektach z różnych dziedzin. Oparte są one o standard PMBoK ® Guide. Najważniejsze dla społeczności zarządzania projektami standardy opisują zalecany przez PMI sposób podejścia do zarządzania projektami i ich agregatami.
PRINCE2 (Projects In Controlled Environments) to metodyka zarządzania projektami oparta na produktach. Zastosować ją można do zarządzania i sterowania projektami wszelkiego rodzaju i wszelkiej wielkości. PRINCE2 został opublikowany jako ogólna metoda zarządzania projektami, niezależna od dziedziny biznesowej zastosowania. Szybko zdobywał popularność i stał się de facto standardem w Wielkiej Brytanii. Zyskuje też coraz szersze uznanie na całym świecie stanowiąc główną alternatywę (nie wykluczającą) dla metodyki PMBOK. Szkolenia z zakresu zarządzania projektami według metodyki PRINCE2 mogą być prowadzone wyłącznie przez jednostki akredytowane przez APM Group.
International Project Management Associaction prowadzi certyfikację w oparciu o system 4-L-C, bazujący na Narodowych Wytycznych Kompetencji IPMA (NCB). Dokument przedstawia najważniejsze kompetencje, które powinien mieć kierownik projektu. Dodatkowo określa również jakie doświadczenie i wiedza są niezbędne do tego, aby wziąć udział w procesie certyfikacji. Wymagania te adekwatne są do poziomu certyfikatu, o który ubiega się osoba zarządzająca projektami. Weryfikacja aplikanta sprawdza 3 obszary kompetencji: behawioralne, techniczne oraz kontekstualne. Dzięki temu kompleksowemu podejściu dokument ten w możliwie najbardziej rzetelny sposób precyzuje predyspozycje posiadacza. Występują cztery poziomy certyfikacji: D (podstawowy), C (kilkuletnie doświadczenie), B (zarządzanie portfelem projektów), A (projekty strategiczne).
Roma Kukurba

Roma Kukurba kierownik projektu,
trener-freelancer

Temat: spotkanie śląskiej grupy regionalnej IPMA Polska

Roma K.:
27 marca 2014 - spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska
„Certyfikat Project Managera – PMP, IPMA czy PRINCE2?”
W dniu 27 marca, w siedzibie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, odbyło się drugie w tym roku spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Spotkanie poświęcone było porównaniu najpopularniejszych systemów certyfikacji w obszarze zarządzania projektami. W moderowanej przez Seweryna Tchórzewskiego dyskusji wiodącą rolę odegrali zaproszeni goście:
­ prezentująca certyfikację IPMA Anna Sadowska (PM Sp. z o.o.);
­ prezentujący certyfikację PMP Jarosław Piotrowski (Grupa Gumułka);
­ prezentujący certyfikację PRINCE2 Bartosz Zawisza (Altkom Akademia).
Wprowadzeniem do dyskusji było zwięzłe przedstawienie metodyk zarządzania projektami związanych z poszczególnymi systemami certyfikacji. W trakcie spotkania najszerzej omówione zostały następujące zagadnienia:
­ w jakim zakresie posiadania certyfikatu przez kierownika projektów służy celom zatrudniającej go organizacji, a w jakim zakresie jest korzyścią dla samego project managera;
­ jakie są wymagania dotyczące doświadczenia, wiedzy a także kompetencji „miękkich” oraz „twardych” osób poddających się procesowi certyfikacji. Przedstawiono także różnice między wymaganiami dotyczącymi kolejnych stopni w poszczególnych hierarchiach certyfikacji. Podkreślony został wzrost znaczenia praktycznego doświadczenia dla osiągania wyższych stopni certyfikacji;
­ w jakim zakresie oraz w jakich sytuacjach korzystne jest jednoczesne posiadanie certyfikatów różnych organizacji, a w jakich bardziej racjonalne jest podążanie ścieżką certyfikacji w ramach jednego systemu. Zwrócono uwagę na wzajemne uzupełnianie się wiedzy i kompetencji związanych z wymaganiami poszczególnych organizacji certyfikujących;
­ ocena pomocności kursów i szkoleń wraz z omówieniem znaczenia samokształcenia podczas przygotowywania się do egzaminów;
­ popularność poszczególnych certyfikacji w zależności od lokalizacji geograficznej oraz przynależności do kręgów kulturowych.
Celem przedstawiania tak szerokiego zakresu zagadnień było ułatwienie wyboru ścieżki certyfikacji w zależności od oczekiwań osób zarządzających projektami jak również organizacji korzystających z ich usług. Wszechstronne porównanie najpopularniejszych systemów certyfikacji wraz z licznymi praktycznymi wskazówkami przekazanymi w trakcie dyskusji z pewnością będzie pomocne dla osób stojących przed decyzją o rozpoczęciu lub kontynuowaniu zdobywania certyfikatów w obszarze zarządzania projektami
Roma Kukurba

Roma Kukurba kierownik projektu,
trener-freelancer

Temat: spotkanie śląskiej grupy regionalnej IPMA Polska

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska, które odbędzie się 24 kwietnia 2014 w Chorzowie, ul. Sportowa 29 w budynku Wyższej Szkoły Bankowej. Tym razem będziemy rozmawiać o Specyfice prowadzenia projektów unijnych i administracji lokalnej. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z nami: Jacek Sztyler - Prokurent w firmie Grupa Gumułka Sp. z o.o. oraz dr Gabriel Tobor - Burmistrz Miasta Radzionków.

Celem spotkania jest pokazanie specyfiki prowadzenia projektów realizowanych w oparciu o środki unijne oraz prawo zamówień publicznych. Pokażemy, ile z
zarządzania projektami może być zaimplementowane do prowadzenia tych specyficznych grup projektów, a ile elementów zostaje narzuconych przez prawo i podpisywane umowy.

W celu otrzymywania informacji o nadchodzącym spotkaniu na bieżąco, prosimy o dołączenie do wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/849673595049138/

z poważaniem,
Rada Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska
Roma Kukurba

Roma Kukurba kierownik projektu,
trener-freelancer

Temat: spotkanie śląskiej grupy regionalnej IPMA Polska

https://www.facebook.com/events/1117051368307396/
zapraszamy serdecznie na warsztaty- może wszyscy sie czegoś nauczymy :-)
Roma Kukurba

Roma Kukurba kierownik projektu,
trener-freelancer

Temat: spotkanie śląskiej grupy regionalnej IPMA Polska

Szanowni Członkowie i Sympatycy IPMA Polska,

Przypominamy, że już we wtorek 26 stycznia 2016 roku o godz. 18.00 w budynku Centrum Innowacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach, przy ul. Stefana Banacha 7 odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska pt. Nowe szaty księcia – PRINCE2 Agile. Tematem spotkania będzie próba ocieplenia wizerunku, utożsamianej z kaskadowością oraz biurokratycznością, znanej metodyki zarządzania projektami PRINCE2.
Swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się z nami Mirosław Dąbrowski, posiadacz ponad 100 certyfikatów z obszaru IT i zarządzania oraz 10 akredytacji trenerskich, międzynarodowy trener z 10 letnią praktyką, posiadający ponad 12 lat doświadczenia w IT.

Serdecznie zapraszamy
Rada Śląskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska
Roma Kukurba

Roma Kukurba kierownik projektu,
trener-freelancer

Temat: spotkanie śląskiej grupy regionalnej IPMA Polska

Już w najbliższy piątek 14 grudnia o godzinie 18.00 spotykamy się celem podsumowania naszej wspólnej pracy w 2018 roku oraz przedstawienia Wam propozycji naszych działań w roku 2019. A dziać się może wiele . Miejscem naszego spotkania będzie restauracja Tatiana, mająca siedzibę 100 m od rynku w Katowicach (ul. Staromiejska 5). Bardzo proszę Was o potwierdzenie uczestnictwa w spotkaniu. W zeszłym roku mieliśmy przyjemność być gośćmi restauracji Tetralna 12. W tym roku inne miejsce (dla odmiany) jednak tym razem menu jest do naszej dyspozycji (w załączniku), jednak we własnym zakresie (odpłatności). Bardzo Was proszę abyście do środy potwierdzili uczestnictwo w spotkaniu oraz wybór z menu, tak, aby obsługa mogła je wcześniej przygotować. Info o wydarzeniu możecie znaleźć na https://www.facebook.com/events/974540852733850/.

Pozdrawiam i do zobaczenia
Seweryn Tchórzewski Przewodniczący Rady ŚGR



Wyślij zaproszenie do