konto usunięte

Temat: Studia wyższe nie przygotowują do pracy

Studia wyższe nie przygotowują do pracy

62 procent polskich licealistów deklaruje, że ma już sprecyzowane plany na przyszłość. Wybór studiów determinuje nie renoma uczelni, ale perspektywy na znalezienie pracy oraz pasje. Zakończenie edukacji na wyższej uczelni często jednak kończy sie rozczarowaniem - aż 52 procent absolwentów wskazuje, że studia nie przygotowały ich do pracy. To niektóre z wniosków płynących z raportu PwC "(Nie)świadome wybory zawodowe" podsumowującego pierwsze na rynku badanie młodych ludzi - od licealistów do absolwentów szkół wyższych.


Najważniejszym czynnikami decydującymi o wyborze studiów dla wszystkich grup respondentów okazały się ambicje i pasje (uczniowie szkół średnich 58%, studenci 61%, absolwenci 56%). Na drugim miejscu jako uplasowała się perspektywa znalezienia pracy po studiach, jednak ten czynnik największe znaczenie ma dla najmłodszych badanych, wskazało na niego 55% uczniów szkół średnich. Dla studentów (42%) i absolwentów (32%) jest on co prawda także drugim co do ważności aspektem, ale jego waga zdecydowania spada wraz z wiekiem. Dopiero na trzeciej pozycji znalazła się renoma uczelni, którą nisko ocenili uczniowie szkół średnich (17% wskazań). To kryterium jest najważniejsze dla samych studentów (34%), ale już po zakończeniu studiów jego wartość maleje (absolwenci 31%).

52% absolwentów wskazało, że uczelnia, w której studiowali nie przygotowała ich do pracy.

http://www.egospodarka.pl/112148,Studia-wyzsze-nie-prz...

konto usunięte

Temat: Studia wyższe nie przygotowują do pracy

Teraz pójście na studia to strata czasu.Tych uczelni pootwierali.Jest dużo studentów.Za to jest mało fachowców.

konto usunięte

Temat: Studia wyższe nie przygotowują do pracy

Zgadza się. Obecnie jest za dużo uczelni a profesorowie wykładają tylko teorię, bo doświadczenia sami nie mają, np. z zarzadzania ...
Rafał Smoliński

Rafał Smoliński marketing
internetowy, SEO,
data recovery,
elektronika, P...

Temat: Studia wyższe nie przygotowują do pracy

Już ponad 10 lat temu zaczęła się ogromna degradacja przekazywanej wiedzy na uczelniach. Kończąc PW nie było możliwości przejść dalej jak nie umiało się a co więcej nie było się pewnym, że się umie. Profesor po prostu szybko to wyłapał -ponieważ był praktykiem a nie tylko teoretykiem.

Co do zarządzania i dołączę tu jeszcze marketing - to teorie niektórych wykładowców są naprawdę kilka lat za obecną cywilizacją. Będąc na studiach z Marketingu i zarządzania wiele lat temu tylko jeden człowiek wykładający marketing miał pojęcie o trendach oraz o przyszłości. Nie wiem jak to się zmieniło teraz ale myślę że nie na lepsze. Wykładać zarządzanie nie mając doświadczenia w tym zakresie można chyba tylko komuś kto nigdy nie zetknął się z tym tematem w realu.

Następna dyskusja:

4 etapy szukania pracy: jak...




Wyślij zaproszenie do