konto usunięte

Temat: Cztery proste sposoby zabezpieczenia danych w zagubionych...

Cztery proste sposoby zabezpieczenia danych w zagubionych lub skradzionych urządzeniach

W obecnej erze mobilności, pracownicy mają dostęp do danych korporacyjnych 24/7 – 365 dni w roku, za pośrednictwem przeróżnych urządzeń używanych w organizacjach. Pracownicy mogą uzyskać zdalny dostęp do wszystkich danych – informacji o klientach, danych logowania użytkownika i danych krytycznych dla organizacji.


Choć zapewnienie pracownikom dostępu do danych firmowych jest niezwykle ważne, jeszcze ważniejsze jest zapewnienie, aby wrażliwe dane biznesowe nie trafiały w niepowołane ręce. Aby temu zapobiec, jednym z kluczowych czynników, na którym organizacje mogą się skupić, jest zabezpieczanie zagubionych lub skradzionych urządzeń.

Według Forbes’a, laptop jest kradziony co 53 sekundy, a każdego roku gubi się ponad 70 milionów telefonów komórkowych. Oczekuje się, że liczba ta będzie rosła wykładniczo. Co więcej, prawie 41% wszystkich przypadków naruszenia danych w latach 2005-2015 zostało zainicjowanych na zagubionych urządzeniach, takich jak laptopy, tablety i smartfony. Jednak dane zawarte w takich urządzeniach mają znacznie większą wartość niż samo urządzenie jako zasób / aktywa trwałe firmy.
Wrażliwe dane biznesowe obecne w zagrożonych, zagubionych, skradzionych czy zainfekowanych urządzeniach mogą być podatne na wycieki danych. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak chronione są dane zawarte w urządzeniach? Oto cztery proste, ale skuteczne sposoby, a rozwiązanie do zarządzania urządzeniami mobilnymi (MDM) może pomóc w zabezpieczeniu urządzeń i danych.

1. Bezwzględnie „silne” hasło

Hasła zapewniają bezpieczeństwo i poufność danych zawartych w urządzeniach, poprzez ograniczenie nieautoryzowanego dostępu poza ekran blokady. Hasła które są zgodne, ze złożonymi i skomplikowanymi politykami bezpieczeństwa organizacji są uważane za silne i bezpieczne. Silne hasła składają się z co najmniej kilku parametrów, w tym długość hasła, wielkość liter (case sensitive password), znaki specjalne i wiele innych.

2. Zabezpieczanie w oparciu o dane lokalizacyjne

Dzięki funkcji geofencing, możesz tworzyć jeszcze bardziej zaawansowane polityki bezpieczeństwa, poprzez wprowadzenie ograniczenia oparte na lokalizacji urządzeń, które posiada organizacja. Administrator IT tworzy wirtualne granice i konfiguruje zasady dla urządzeń, zarówno w granicach, jak i poza nimi. Administrator IT musi zostać natychmiast powiadomiony o niezgodnych z politykami bezpieczeństwa urządzeniach, aby ograniczyć związane z tym ryzyko.

3. Bezpieczeństwo proaktywne i reaktywne ...
...
https://www.mwtsolutions.pl/cztery-proste-sposoby-zabez...