Temat: Rozpoczecie pracy w nowo wybudowanym hostelu dla debiutanyki

Witam wszystkich serdecznie.

pare dni temu dostalam ogromna szanse na rozwoj swojej zawodowej kariery, otoz po 3 latach ciezkiej pracy jako asystent manager w jednym z renomowanych hoteli w Amsterdamie, podjelam prace jako manager houskeepingu w nowo powstalym hostelu w centrum Amsterdamu. hostel liczy 750 lozek, co przy porownaniu do 110 pokojowgo hotelu w ktorym pracowalam wczesniej wydaje sie byc ogromnym wyzwaniem... ale nie na tym wlasciwie moj problem polega...do konca marca czyli do daty oficjalnego otwarcia obiektu musze zaplanowac caly system pracy I rozwoju departamentu, a takze zatrudnienia firmy sprzatajacej ktora bedzie nam swiadczyla uslugi...ponadto musze zamowic posciel oraz reczniki. I teraz generalnie nie wiem jak duza nadwyzke poscieli I recznikow musze zamowic abym nie zostala z problemem ze hostel jest pelny a ja nie posiadam bielizny hotelowej.... I moje kolejne pytanie brzmi jak najlepiej zaplanowac caly start przedsiewziecia zeby uniknac jak najwiecej problemow.?... jakie problem moga wyniknac na poczatku pracy? na czym powinnam sie skupic? Bede wdzieczna za wszystkie porady.
Dawid M.

Dawid M. Hospes Hospiti Sacer

Temat: Rozpoczecie pracy w nowo wybudowanym hostelu dla debiutanyki

Nie do końca wiem na jakich zasadach pracują hostele w Amsterdamie, natomiast w hotelu najlepiej aby pościeli (bielizny hotelowej) były 3 komplety, tzn. komplet na cały obiekt w pokojach, komplet w "gotowości" oraz komplet w praniu.

Temat: Rozpoczecie pracy w nowo wybudowanym hostelu dla debiutanyki

Dominiko, ilość zamówionej pościeli zależy od kilku czynników m.in. jaki masz budżet - czyli czy możesz kupić więcej a jak będzie zapas "to OK" czy musisz się "ścisnąć i jakoś sobie poradzić. Czy obiekt ma własna pralnię czy będzie zlecał, a jeśli będzie zlecał to jaki jest czas prania. Trzecia kwestia - jaka jest w takich obiektach w Amsterdamie średnia długość pobytu gościa - czyli jak często będziesz potrzebować zmieniać pościel.
Uważam że przy szybkim praniu i pobytach powyżej 1 doby minimum w którym możesz się zmieścić to 2,5 kompletu "na łóżko" - ale dla jasności - to "nie za dużo". Tak jak pisze Dawid trzy komplety to już komfort przy przyzwoitym praniu i częstych wymianach.
Nie chcę Cię straszyć ale otwarcie obiektu to "przygoda dość gruba". Na początku funkcjonowania obiektu - w zależności od doświadczenia architektów - zaskoczyć Cię może wszystko. Wózek na bieliznę nie zmieści się do windy albo drzwi będą za wąskie, albo personel sprzątający z dnia na dzień się zwolni, albo będzie popijał, albo się pobije, albo wręcz przeciwnie... ;-)
Nowy obiekt - nowe warunki i ludzie, którzy się nie znają i mają różne doświadczenia. Wchodzisz w miejsce w którym trzeba wszystko ustalić - w co się ubrać, którędy wchodzić do miejsca pracy, jak ewidencjonować czas pracy czyli sprawy wewnętrzne oraz jak ma w ogóle wyglądać sprzątanie pokoju - czy jeśli na wolnym łóżku leżą rzeczy nieobecnego w pokoju gościa wolno je ruszyć, czy układać czyjeś rzeczy czy nie ruszać. Kolejnakwestia to rzeczy niby oczywiste - będziesz mieć/masz osoby zupełnie zielone a więc ;-) czy jak jest napoczęta rolka papieru toaletowego to należy ją wymienić czy można pozostawić napoczętą, czy wymieniać zawsze czy przy zużyciu 30% czy jednak 50%, kiedy wymieniać ręczniki, czy myć naczynia gości czy ich nie ruszać, czy zabierać napoczętą żywność i.t.p. itp. itd,
Na pewno czeka Cię dużo pracy ale bezcenne doświadczenie.
Powodzenia! pod koniec czerwca bedziesz duuużo więcej wiedziała ;-) a w trudnych sytuacjach pamiętaj, że "za miesiąc będziesz się z tego śmiać" ;-)

Następna dyskusja:

Ankieta dla pracy magisters...




Wyślij zaproszenie do