Temat: Hashimoto (autoimmunologiczna niedoczynność tarczycy)

Hashimoto (autoimmunologiczna niedoczynność tarczycy)

Niedoczynność to poważny problem w ostatnich latach. Coraz więcej osób choruje i coraz częściej pacjent słyszy, że jego choroba to Hashimoto. Przeważnie lekarz nawet nie wyjaśnia czym różni się niedoczynność od Hashimoto, więc chorego w domu czeka dużo googlowania.


Szacuje się, że większość przypadków niedoczynności tarczycy ma autoimmunologiczne podłoże. Jest to ogromny problem diagnostyczny i terapeutyczny, ponieważ lekarze nie mają pojęcia jak leczyć Hashimoto. Rzadko nawet bada się czy niedoczynność jest wynikiem choroby autoimmunologicznej, bo tak naprawdę nie zmienia to leczenia. Przepisywane powszechnie syntetyczne leki, co prawda wyrównują poziom hormonów we krwi, ale pacjenci wciąż mają objawy niedoczynności i po prostu nie czują się dobrze. Głównie dlatego, że przyczyny choroby nie zostały nawet w minimalnym stopniu zaadresowane.

Symptomy Hashimoto ...
Diagnostyka Hashimoto ...
Konsekwencje niedoczynności tarczycy: ...
Hashimoto nie jest kwestią złej tarczycy! ...
System odpornościowy jest tutaj problemem!
Jak sprawdzić czy dominuje Th1 czy Th2? ...
Cytokiny mierzone dla Th1 to: ...
Cytokiny mierzone dla Th2 to: ...
Jak balansować Th1 i Th2? ...
Co wpływa na Hashimoto? ...

Chroniczny stan zapalny, infekcje, wirusy ...Istotne jest również zdiagnozowanie innych potencjalnych przyczyn niedoczynności jak np. stan zapalny, upośledzona konwersja T4, czy osłabione wydzielanie hormonów tarczycy na poziomie przysadki. Zobaczenie ‚całego obrazka’ pozwoli uniknąć nieskutecznego leczenia i jego konsekwencji.
...
http://www.tlustezycie.pl/2014/02/hashimoto-cz-ii.html