konto usunięte

Temat: Podatki 2016: Czynności sprawdzające przeciwko ukrywaniu...

Podatki 2016: Czynności sprawdzające przeciwko ukrywaniu dochodów

Jedną z głównych tegorocznych zmian, które mają pomóc w zwalczaniu ukrywania dochodów przez osoby fizyczne, są nowe regulacje dotyczące czynności sprawdzających w zakresie nieujawnionych dochodów. Jak wyjaśniają eksperci, nowe narzędzia umożliwiają np. badanie stanu majątkowego danego podatnika bez konieczności wszczęcia oficjalnego postępowania podatkowego.


Nowe przepisy ws. czynności sprawdzających weszły w życie z początkiem 2016 r. Aktualnie możliwe jest np. badanie stanu majątkowego danej osoby bez wszczynania oficjalnego postępowania podatkowego. Tego typu czynności pozwalają także na weryfikację dokumentów rejestrowych spółek.

– Główna zmiana dotyczy dochodów nieujawnionych. Dotychczas w zakresie czynności sprawdzających organy nie podejmowały żadnych czynności związanych ze zbadaniem dochodów nieujawnionych. Teraz już mogą ...

http://www.podatki.biz/sn_autoryzacja/logowanie.php5/a...-

konto usunięte

Temat: Podatki 2016: Czynności sprawdzające przeciwko ukrywaniu...

Podatki 2017: Nowe sankcje za nierzetelne rozliczanie podatku

Za nierzetelne rozliczanie podatku, które skutkuje np. zaniżeniem zobowiązania podatkowego, grozić będą nowe sankcje podatkowe – wynika z projektu nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), przygotowanego przez Ministerstwo Finansów. Nowela wejdzie w życie na początku 2017 r.

Resort finansów zamierza wprowadzić sankcje podatkowe za nierzetelne rozliczenia podatku, które skutkują zaniżeniem zobowiązania podatkowego lub zawyżeniem nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do zwrotu lub rozliczenia w następnych okresach rozliczeniowych albo zwrotu podatku.

„Proponuje się, aby w przypadku stwierdzenia, że podatnik w złożonej deklaracji podatkowej wykazał kwotę zobowiązania podatkowego niższą od kwoty należnej, organ przeprowadzający kontrolę określał wysokość tego zobowiązania w prawidłowej wysokości oraz ustalał dodatkowe zobowiązanie podatkowe w wysokości odpowiadającej 30 proc. kwoty zaniżenia tego zobowiązania” – czytamy w uzasadnieniu projektu.



Wyślij zaproszenie do